Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #3 - H50 18:30-19:00

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:16:14 16,40
1 Per Ek Nyköpings OK 00:16:14 16,40
3 Johan Hofstedt Täby OK 00:16:44 19,12
4 Klas Birgersson Långhundra IF 00:16:59 20,48
5 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:17:30 23,30
6 Roger Hugosson Sundsvalls OK 00:17:43 24,48
7 Fredrik Sone Attunda OK 00:17:50 25,11
8 Arne Jansson OK Klemmingen 00:18:22 28,02
9 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:18:34 29,11
10 Roger Lindén Attunda OK 00:18:37 29,38
11 Martin Björklund OK Ravinen 00:18:40 29,65
12 Urban Freij Snättringe SK 00:18:42 29,84
13 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:55 31,02
14 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:18:56 31,11
15 Peter Hambäck Långhundra IF 00:19:04 31,83
16 Stefan Martelius Attunda OK 00:19:20 33,29
17 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:19:29 34,10
18 Örjan Sahl OK Klemmingen 00:19:40 35,10
19 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:19:45 35,56
20 Magnus Bergström Rånäs OK 00:19:47 35,74
21 Daniel Unnerud Långhundra IF 00:19:48 35,83
22 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:19:49 35,92
23 Ulrik Ivers Attunda OK 00:19:54 36,37
24 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:19:56 36,55
25 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:19:58 36,74
26 Anders Karlsson Snättringe SK 00:20:01 37,01
27 Ola Henriksson Järla Orientering 00:20:04 37,28
28 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:06 37,46
29 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 00:20:11 37,92
30 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:20:12 38,01
31 Stefan Carlsson OK Klemmingen 00:20:17 38,46
32 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:20 38,73
33 Roger Tinglöf Väsby OK 00:20:29 39,55
34 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:20:33 39,91
35 Lars Berzell Väsby OK 00:20:39 40,46
36 Håkan Dahlbäck OK Österåker 00:20:42 40,73
37 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:20:55 41,91
38 Ove Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:05 42,82
39 Hans Jonsson Väsby OK 00:21:08 43,09
40 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:21:13 43,55
41 Mats Lundman OK Roslagen 00:21:15 43,73
42 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:21:25 44,64
43 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:21:31 45,18
44 Anders Berkelund Väsby OK 00:21:55 47,36
45 Tomas Movin Snättringe SK 00:22:02 47,99
46 Per Blom IFK Enskede 00:22:05 48,27
47 Staffan Kjellman OK Ravinen 00:22:09 48,63
48 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:22:11 48,81
49 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:22:13 48,99
50 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 00:22:15 49,18
51 Mats Larsson IFK Enskede 00:22:17 49,36
52 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 00:22:23 49,90
53 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:22:37 51,17
54 Daniel Helander Tullinge SK 00:22:39 51,35
55 Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:40 51,44
56 Göran Längheim Tullinge SK 00:22:43 51,72
57 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:22:53 52,63
58 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:23:13 54,44
59 Jonas Carlsson IFK Lidingö SOK 00:23:24 55,44
60 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 00:23:39 56,80
61 Jan Rönnberg OK Älvsjö-Örby 00:23:45 57,35
62 Fredrik Brandhorst-Satzkorn Järla Orientering 00:24:00 58,71
63 Tomas Björelind Järla Orientering 00:24:07 59,34
64 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:24:08 59,43
65 Hans Älvegran Avesta OK 00:24:10 59,62
66 Frank Steiner Järfälla OK 00:24:26 61,07
67 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:24:27 61,16
68 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:29 61,34
69 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:32 61,61
70 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:45 62,79
71 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 00:24:47 62,98
72 Björn Reger Söders-Tyresö 00:24:48 63,07
73 Ove Wallster Sundbybergs IK 00:25:39 67,70
74 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:25:50 68,70
75 Anders Älvegran Västerås SOK 00:25:56 69,24
76 Mattias Robertson Centrum OK 00:26:32 72,51
77 Jonas Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:26:48 73,96
78 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:26:55 74,60
79 Lars Landström Långhundra IF 00:27:00 75,05
80 Tomas Pettersson Haninge SOK 00:27:23 77,14
81 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:27:30 77,78
82 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:34 78,14
83 Karl-Erik Bäckström Hellas Orientering 00:27:37 78,41
84 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 00:27:43 78,96
85 Göran Hansson Täby OK 00:27:49 79,50
86 Lars Jonasson Järfälla OK 00:27:54 79,95
87 Sven Giselsson Ronneby OK 00:28:11 81,50
88 Erik Myrberger Tullinge SK 00:28:46 84,68
89 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:29:06 86,49
90 Ingemar Tedhamre Snättringe SK 00:29:58 91,21
91 Werner Köhler Tullinge SK 00:31:19 98,57
92 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 00:33:52 112,46
93 Erik Andersson OK Österåker 00:34:35 116,36
94 Leif Hermundstad Snättringe SK 00:38:53 139,79
Tomas Sandqvist Väsby OK
Mikael Stern Järla Orientering

Annonser

OOCup 2022