Swedish Orienteering Federation

DM, medel, Göteborg - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 00:30:27 2.56
2 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:31:53 6.11
3 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:32:38 7.96
4 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:32:47 8.33
5 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 00:33:11 9.32
6 Niclas Jonasson IFK Göteborg Orientering 00:33:12 9.36
7 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 00:33:13 9.41
8 Erik Döhler Göteborg-Majorna OK 00:33:21 9.74
9 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:33:31 10.15
10 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:33:42 10.60
11 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:34:02 11.43
12 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:34:09 11.72
13 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 00:34:31 12.62
14 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 00:34:32 12.66
14 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:34:32 12.66
14 Albin Thunberg Sävedalens AIK 00:34:32 12.66
18 Anders Carlsson IFK Göteborg Orientering 00:34:51 13.45
19 Fredrik Löwegren IFK Göteborg Orientering 00:35:00 13.82
20 Elias Bäcklund Ekvall Halden SK 00:35:04 13.98
21 Viktor Wassén Halden SK 00:35:05 14.03
22 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:35:26 14.89
23 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:35:45 15.68
24 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:35:48 15.80
26 Jonas Pilblad IFK Göteborg Orientering 00:36:10 16.71
27 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 00:36:33 17.66
28 Harrison McCartney Sävedalens AIK 00:36:36 17.78
29 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:37:17 19.47
30 Axel Halvarsson Göteborg-Majorna OK 00:37:41 20.46
31 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 00:37:44 20.58
31 Jooseppi Kalliokoski Göteborg-Majorna OK 00:37:44 20.58
33 Johan Levin Sävedalens AIK 00:37:45 20.63
34 Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK 00:38:31 22.52
35 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:39:06 23.97
36 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:39:40 25.37
37 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:40:28 27.35
38 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:40:45 28.05
39 Anders Hederskog IFK Göteborg Orientering 00:41:42 30.40
40 Leif Svensson OK Tisaren 00:42:32 32.46
41 Martin Ankel OK Alehof 00:42:57 33.49
42 Tuve Möller OK Linné 00:43:07 33.91
43 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:43:10 34.03
44 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:44:01 36.13
45 Victor Axbom OK Landehof 00:45:00 38.57
46 Niklas Hidman Halmstad OK 00:45:53 40.75
47 Simon Lindberg IK Uven 00:46:33 42.40
48 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:46:39 42.65
49 Filip Holm Halmstad OK 00:47:27 44.63
50 Balázs Miavecz Sävedalens AIK 00:48:34 47.40
51 Johan Blick OK Alehof 00:48:44 47.81
52 Vidar Faxén Sävedalens AIK 00:48:55 48.26
53 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:49:50 50.53
54 Erik Hajdu Sävedalens AIK 00:51:30 54.66
55 Hugo Thunberg OK Alehof 00:54:02 60.93
56 Magnus Carlsson Göteborg-Majorna OK 01:06:53 92.73
57 Filip Leman Göteborgs SK 01:08:23 96.44
Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK

Advertisements

Bagheera