Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:06:14 2.21
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:06:40 2.69
3 Albin Ridefelt OK Linné 01:07:31 3.65
4 Isac von Krusenstierna OK Kåre 01:08:59 5.29
5 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 01:09:09 5.48
6 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:09:25 5.78
6 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 01:09:25 5.78
8 Oskar Sjöberg OK Linné 01:09:49 6.23
9 Johan Runesson IFK Lidingö SOK 01:09:53 6.30
10 Rassmus Andersson OK Linné 01:09:56 6.36
11 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 01:10:18 6.77
13 Miloš Nykodým OK Linné 01:10:43 7.24
16 Gernot Ymsén OK PAN-Kristianstad 01:11:17 7.88
17 Jerker Lysell Rehns BK 01:11:37 8.25
18 Jens Rönnols Järla Orientering 01:11:49 8.47
19 Oleksandr Kratov Koovee 01:11:53 8.55
20 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:12:13 8.92
21 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 01:12:15 8.96
23 Joey Hadorn OK Linné 01:12:37 9.37
25 Emil Granqvist OK Ravinen 01:13:11 10.01
26 Håkon Jarvis Westergård IL Tyrving 01:13:12 10.03
27 Olle Boström IL Tyrving 01:13:14 10.06
28 Simon Hector Snättringe SK 01:13:20 10.18
29 Simon Imark Tullinge SK 01:13:41 10.57
32 Anton Johansson OK Orion 01:14:04 11.00
33 Ola Martner OK PAN-Kristianstad 01:14:17 11.24
35 Vojtěch Král IFK Mora OK 01:15:03 12.10
36 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:15:15 12.33
37 Christoph Meier Järla Orientering 01:15:20 12.42
38 Noah Zbinden Järla Orientering 01:15:21 12.44
39 Filip Grahn Hestra IF 01:15:33 12.66
43 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:16:44 13.99
44 Marek Minar IFK Mora OK 01:16:48 14.07
45 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:17:00 14.29
48 Gustav Hindér OK Tisaren 01:17:40 15.04
49 Andreas Sølberg IFK Göteborg Orientering 01:18:01 15.43
50 Henrik Jonsson Ärla IF 01:18:13 15.66
51 Denys Shcherbakov Ronneby OK 01:18:21 15.81
52 Matthias Groell OK PAN-Kristianstad 01:18:22 15.83
53 Rasmus Elmelid OK Orion 01:18:29 15.96
55 Emil Andersson Ärla IF 01:18:38 16.13
56 Timo Suter Eksjö SOK 01:18:47 16.29
57 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:18:57 16.48
59 Oskar Andrén OK Tisaren 01:19:17 16.85
60 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:19:59 17.64
63 Johan Höij OK Linné 01:20:33 18.28
65 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:21:13 19.02
66 Andreas Uller Kils OK 01:21:46 19.64
67 Damien Renard OK Denseln 01:21:58 19.87
68 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:22:12 20.13
69 Ludvig Eriksson Kils OK 01:22:30 20.47
72 Sebastian Inderst Eksjö SOK 01:24:02 22.19
73 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 01:25:06 23.38
74 Erik Boman Gävle OK 01:28:04 26.71
75 Julian Dent IFK Lidingö SOK 01:30:56 29.93

Advertisements

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr