Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsseriefinalen, Stockholm - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Fochsen Waxholms OK 00:12:40 21,41
2 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:13:07 24,77
2 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:07 24,77
4 Isak Gelius Snättringe SK 00:13:18 26,14
5 Erik Bovallius Järfälla OK 00:13:25 27,01
6 Hampus Hatlen Snättringe SK 00:13:32 27,88
7 Max Österling OK Södertörn 00:14:01 31,49
8 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:14:02 31,61
9 Elis Ivers Attunda OK 00:14:12 32,85
10 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:14:22 34,10
11 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:14:26 34,59
12 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:14:27 34,72
13 Olle Sandström OK Ravinen 00:14:29 34,97
14 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:14:34 35,59
15 Teo Struck OK Ravinen 00:14:46 37,08
16 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:15:04 39,32
17 Filip Storell Haninge SOK 00:15:27 42,18
18 Filip Lindqvist Täby OK 00:15:36 43,30
19 Björn Renner OK Södertörn 00:15:39 43,67
20 Liam Morén Bromma-Vällingby SOK 00:15:51 45,16
21 Ivo Cousins Clarhäll Söders-Tyresö 00:16:04 46,78
22 Lukas Wallhed Järla Orientering 00:16:08 47,28
23 Melker Palm Järfälla OK 00:16:19 48,64
23 Tore Ahlin Hellas Orientering 00:16:19 48,64
25 Ivar Gentz Järla Orientering 00:16:38 51,01
26 Marcus Ekman Täby OK 00:16:41 51,38
27 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:59 53,62
28 Mattis Sandén OK Södertörn 00:17:09 54,86
29 Emil Helander Tullinge SK 00:17:16 55,73
30 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:17:33 57,85
31 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:17:59 61,08
31 Filip Dryselius Skarpnäcks OL 00:17:59 61,08
33 Emil Franzén Sundbybergs IK 00:18:09 62,32
34 Uno Björklund OK Ravinen 00:18:12 62,69
35 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:18:13 62,82
36 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:18:19 63,57
37 Olle Brohagen OK Ravinen 00:18:34 65,43
38 Ludvig Ferdman Tullinge SK 00:18:39 66,05
39 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:18:46 66,92
40 Lucas Chavda Söders-Tyresö 00:19:07 69,53
41 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:19:10 69,91
42 Anton Wällstedt Järfälla OK 00:19:23 71,52
43 Melker Lundqvist Järfälla OK 00:19:28 72,14
44 Johan Fredholm Snättringe SK 00:21:11 84,95
45 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 00:21:13 85,20
46 Tim Roberts Hellas Orientering 00:21:31 87,44
47 Oskar Eurenius OK Hammaren 00:21:35 87,94
48 Morris Rassèt Bromma-Vällingby SOK 00:22:21 93,66
49 Emil Funemyr Bromma-Vällingby SOK 00:23:41 103,60
50 Viktor Sandqvist Väsby OK 00:24:41 111,06
51 Viktor Sone Attunda OK 00:25:24 116,41
52 Jannick Karlsson Brabie Järfälla OK 00:30:03 151,10
Lucas Alzén Gustavsbergs OK
Malte Berggren OK Älvsjö-Örby
Hugo Backlund Tullinge SK
William Grunder Järfälla OK

Annonser

OOCup 2022