Swedish Orienteering Federation

Ungdomsseriefinalen, Stockholm - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:12:39 27.49
2 Wilma Mårtensson OK Ravinen 00:13:29 33.10
3 Linn De Boussard IFK Enskede 00:13:36 33.89
4 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:13:41 34.45
5 Maja Rundlöf Väsby OK 00:13:51 35.57
6 Vilma Nilsson Attunda OK 00:14:31 40.06
7 Molly Gelius Snättringe SK 00:14:34 40.40
8 Emma Hallendal IFK Enskede 00:14:36 40.63
9 Lovis de Villiers OK Södertörn 00:14:45 41.64
10 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:47 41.86
11 Britta Börjesson Järla Orientering 00:14:54 42.65
12 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:15:08 44.22
13 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:15:16 45.12
14 Cleo Mattila Tullinge SK 00:15:19 45.45
15 Emma Henriques OK Södertörn 00:15:37 47.48
16 Sonja Ahlquist Järla Orientering 00:15:44 48.26
17 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 00:15:46 48.49
18 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:15:56 49.61
19 Stina Pedersen Järfälla OK 00:15:58 49.83
20 Felicia Strindér IFK Enskede 00:16:08 50.96
21 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:14 51.63
22 Ebba Westring Järfälla OK 00:16:17 51.97
23 Moa Glanshed Haninge SOK 00:16:19 52.19
24 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:16:21 52.42
25 Malin Strömqvist Attunda OK 00:16:33 53.76
26 Isa Carlsund Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:50 55.67
27 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:16:59 56.68
28 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:01 56.91
28 Maja Falk Sundbybergs IK 00:17:01 56.91
30 Selma Carlson Bromma-Vällingby SOK 00:17:24 59.49
31 Elin Abel Snättringe SK 00:17:26 59.72
32 Nova Matthews Tullinge SK 00:17:43 61.62
33 Emilia Bergman Tullinge SK 00:17:50 62.41
34 Rebecka Javehed Täby OK 00:18:09 64.54
35 Elsa Forsberg Järfälla OK 00:18:26 66.45
36 Amanda Claesson Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:52 69.37
37 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:17 72.18
38 Elsa Lif Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:26 73.19
39 Tilda Mattsson OK Södertörn 00:19:48 75.66
40 Greta Häger OK Södertörn 00:19:53 76.22
41 Stina Ylipää Mälarö SOK 00:20:11 78.24
42 Stella Östblom Järfälla OK 00:20:19 79.14
43 Mirja Nordin Skarpnäcks OL 00:21:20 85.99
44 Olivia Mason Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:36 87.79
45 Mette Huitfeldt Skarpnäcks OL 00:21:41 88.35
46 Wilda Lundqvist Mälarö SOK 00:22:41 95.09
47 Alma Barkstedt Täby OK 00:22:44 95.43
48 Majken Jansson Skarpnäcks OL 00:22:52 96.32
49 Freja Öhman Väsby OK 00:23:32 100.82
50 Kimberly Ekenstedt Tullinge SK 00:27:49 129.68
51 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:27:54 130.24
52 Marika Mäkelä Haninge SOK 00:31:53 157.08
Klara Junegard Tullinge SK

Advertisements

Bagheera