Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 00:28:17 12,01
2 Sarah Persson OK Denseln 00:29:27 14,89
3 Tereza Janošíkova IFK Mora OK 00:29:44 15,59
4 Sanna Skoog Kils OK 00:29:53 15,96
5 Ylva Kindlundh Alfta-Ösa OK 00:31:21 19,57
6 Ida Willén Falköpings AIK OK 00:31:30 19,94
7 Stina Nilsson Umeå OK 00:31:44 20,52
8 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:31:54 20,93
9 Hanna Lindström OK Tranan 00:32:01 21,22
10 Denisa Kosová IFK Mora OK 00:32:03 21,30
11 Emma Nilsson OK Tranan 00:32:07 21,47
12 Hanna Barkegren OK Kåre 00:32:36 22,66
13 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:32:38 22,74
14 Frida Andersson Falkenbergs OK 00:32:46 23,07
15 Emma Djerf Lerums SOK 00:32:52 23,31
16 Marie Spångmyr Göteborg-Majorna OK 00:32:53 23,36
17 Elina Mikaelsson OK Nolaskogsarna 00:32:59 23,60
18 Stina Persson Östersunds OK 00:33:11 24,10
19 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 00:33:12 24,14
20 Stina Granefelt OK Tyr 00:33:15 24,26
21 Moa Pettersson Göteborg-Majorna OK 00:33:16 24,30
22 Klara Yngvesson Umeå OK 00:33:34 25,04
23 Jennie Höye OK Vivill 00:33:39 25,25
24 Petra Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:33:59 26,07
24 Filippa Spånér Sävedalens AIK 00:33:59 26,07
26 Stina Berg Sävedalens AIK 00:34:18 26,85
27 Anna Lööf OK Pan-Kristianstad 00:34:19 26,89
28 Moa Hansson Bredaryds SOK 00:34:35 27,55
29 Ellinor Eriksson OK Tisaren 00:34:37 27,63
30 My Westlund OK Tyr 00:34:45 27,96
31 Malin Settergren Halmstad OK 00:35:09 28,95
32 Stina Banck IF Hagen 00:35:32 29,89
33 Louise Borg Halmstad OK 00:35:36 30,06
34 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 00:35:41 30,26
35 Hanna Brus Snättringe SK 00:36:05 31,25
36 Malin Widén Uddevalla OK 00:36:12 31,54
37 Stina Eriksson Jönköpings OK 00:36:24 32,03
38 Karin E Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:36:32 32,36
39 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:36:33 32,40
39 Klara Djerf Lerums SOK 00:36:33 32,40
39 Johanka Simkova IFK Mora OK 00:36:33 32,40
42 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:36:39 32,65
43 Amanda Leo Bredaryds SOK 00:36:58 33,43
44 Emma Backlund Säterbygdens OK 00:37:27 34,62
45 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 00:37:28 34,66
46 Anna Algotson Motala AIF OL 00:38:18 36,72
47 Anna Olsson Tibro OK 00:38:20 36,80
49 Josefin Hanning OK Löftan 00:38:35 37,41
50 Julia Birath Stenungsunds OK 00:38:43 37,74
51 Emma Kindbom IF Hagen 00:38:48 37,95
52 Susanna Forsell Motala AIF OL 00:38:59 38,40
53 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:04 38,61
54 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 00:39:07 38,73
54 Stina Larsson IF Hagen 00:39:07 38,73
56 Emma Beskow Falkenbergs OK 00:39:25 39,47
57 Gro Dahlbom Centrum OK 00:39:30 39,68
58 Rasa Engstedt OK Linné 00:39:45 40,29
59 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 00:40:01 40,95
60 Jennie Berglund Sävedalens AIK 00:40:05 41,11
61 Eva Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:40:08 41,24
62 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 00:40:39 42,51
63 Kajsa Mattsson OK Kåre 00:40:43 42,68
64 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:46 42,80
65 Hedda Bergqvist-kringstad Göteborg-Majorna OK 00:40:50 42,96
66 Elise Rognsvåg Umeå OK 00:41:09 43,74
67 Karin Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:41:24 44,36
68 Frida Jonsson Alfta-Ösa OK 00:41:37 44,90
69 Patricia Edgarsson Andrarums IF 00:41:51 45,47
70 Linnea Petrisi Västerbergslagens OL 00:41:59 45,80
71 Emma Ekberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:11 46,29
72 Nadja Rutz IFK Lidingö SOK 00:42:31 47,12
73 Maria Dovåker Liss Östersunds OK 00:43:02 48,39
74 Lotta Nyberg OK Alehof 00:43:04 48,47
75 Sofia Larsson Hestra IF 00:43:24 49,29
77 Lena Öhman Centrum OK 00:44:33 52,13
78 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 00:44:51 52,87
79 Filippa Andersson Lidköpings VSK 00:45:26 54,31
80 Ebba Westerberg IF Thor 00:45:31 54,51
81 Anna Larsson IF Hagen 00:45:33 54,60
82 Frida Strömgård Uddevalla OK 00:45:38 54,80
83 Camilla Nilsson OK Torfinn 00:46:14 56,28
84 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 00:46:15 56,32
85 Alena Zrelina Hellas Orientering 00:46:50 57,76
86 Hanna Sunnerheim Sjöberg Östersunds OK 00:47:01 58,21
87 Lisa Weimann Falköpings AIK OK 00:48:06 60,89
88 Johanna Henriksson Falkenbergs OK 00:48:28 61,79
89 Maria Johansson Torsås OK 00:49:00 63,11
90 Kadri Kalvo Sundsvalls OK 00:49:44 64,91
91 Anna Lebar Göteborg-Majorna OK 00:50:21 66,44
92 Sandra Ekström OK Orinto 00:50:40 67,22
93 Elina Arvidsson Säterbygdens OK 00:51:27 69,15
94 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 00:53:30 74,20
95 Martyna Soroka Söders-Tyresö 00:55:29 79,10
97 Hanna Klar Säterbygdens OK 00:58:16 85,96
98 Nadia Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:57 90,11
99 Julia Ström Ulricehamns OK 01:01:05 92,91
100 Desirée Segerslätt Skåneslättens OL 01:01:35 94,14
102 Elin Olofsson Umeå OK 01:10:15 115,52
Ellen Larsson IF Hagen
Frida Kjellman Lidköpings VSK
Emma Forsberg OK Kåre

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF