Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Törnroth Hestra IF 00:29:00 8,07
2 Mattias Karlsson Växjö OK 00:31:19 14,55
3 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:32:21 17,44
4 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 00:32:57 19,12
5 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:33:16 20,01
6 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:33:18 20,10
7 Robin Jakobsson Gamleby OK 00:33:36 20,94
8 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:33:57 21,92
9 Tobias Lindell OK Alehof 00:34:14 22,71
10 Henrik Eklund Växjö OK 00:34:18 22,90
11 Marcus Halvarsson KFUM Örebro OK 00:34:33 23,60
12 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:34:38 23,83
13 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:34:53 24,53
14 Fredrik Norell Frölunda OL 00:35:09 25,28
15 David Sundström Söderhamns OK 00:35:23 25,93
16 Anders Lindberg Forsa OK 00:35:24 25,98
17 Jonathan Svensson Växjö OK 00:35:26 26,07
18 Victor Axbom OK Landehof 00:35:50 27,19
19 Oliver Petersen Söders-Tyresö 00:36:28 28,96
20 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:36:59 30,41
21 Hans Persson IFK Umeå 00:37:00 30,46
22 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:37:17 31,25
23 Adam Sandstedt Eksjö SOK 00:37:26 31,67
24 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:38:20 34,19
25 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:38:27 34,52
26 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 00:38:34 34,84
27 Anton Hemlin IK Uven 00:39:00 36,06
28 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:39:08 36,43
29 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 00:39:16 36,80
30 Anton Strandberg Skogslöparna 00:39:40 37,92
31 Jakob Segerslätt Skåneslättens OL 00:39:57 38,71
32 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:39:58 38,76
33 Martin Ankel OK Alehof 00:40:38 40,63
34 Fredrik Johansson Växjö OK 00:41:15 42,35
35 Vitek Zakouril Söders-Tyresö 00:41:16 42,40
36 Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:42:16 45,20
37 Johan Lamm Frölunda OL 00:42:42 46,41
38 Simon Lennermo Nässjö OK 00:42:53 46,92
39 Johan Blick OK Alehof 00:43:00 47,25
40 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:43:51 49,63
41 Måns Lennermo Nässjö OK 00:44:06 50,33
42 Christian Arnesson Ulricehamns OK 00:45:22 53,87
42 Oskar Börjeson FK Herkules 00:45:22 53,87
44 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:45:53 55,32
45 Pontus Forsberg OK Kullingshof 00:46:05 55,88
46 Emil Andersson OK Kullingshof 00:46:37 57,37
47 Hugo Thunberg OK Alehof 00:46:52 58,07
48 Gustav Östling OK Skogshjortarna 00:47:41 60,36
49 Emanuel Näslund Skogslöparna 00:48:02 61,34
51 Niclas Ståhl Falköpings AIK OK 00:48:52 63,67
53 Joel Johnsson OK Nackhe 00:49:49 66,33
54 Robert Larsson Gamleby OK 00:50:13 67,45
55 Christoffer Strömgård Uddevalla OK 00:50:20 67,78
56 Filip Barkestedt OK Kullingshof 00:50:23 67,92
57 Jonas Gustafsson Andrarums IF 00:51:06 69,92
58 Ola Häggström Andrarums IF 00:51:39 71,46
59 Simon Preutz OK Torfinn 00:52:04 72,63
60 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:52:36 74,12
61 Mikael Linde OK Skogshjortarna 00:55:06 81,12
62 Anders Johansson Uddevalla OK 00:55:33 82,38
63 Anders Lövgärd OK Alehof 00:55:48 83,08
64 Sam Eriksson Andrarums IF 00:57:35 88,07
65 Björn Löfdahl Attunda OK 00:57:59 89,19
66 Jonatan Larsson Uddevalla OK 00:59:37 93,76
67 Anders Ohlsson Uddevalla OK 01:04:20 106,96
68 Simon Wallman OK Kullingshof 01:06:56 114,24
69 Daniel Wass OK Kolmården 01:09:05 120,25
Niklas Helmertz Frölunda OL
Hampus Olesund OK Landehof
Oscar Törnroth Hjobygdens OK
Adam Segerslätt Skåneslättens OL
Arvid Hammar FK Herkules
Isak Prellner Skåneslättens OL
Emil Johansson OK Kullingshof
Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK
Rasmus Bäck OK Kullingshof
Erik Hansson Bredareds IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr