Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:23:00 5,58
2 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:24:33 9,85
3 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:24:53 10,77
4 Ida Bengtsson OK Alehof 00:25:14 11,73
5 Fredrika Nordquist Täby OK 00:26:11 14,35
6 Hanna Alsiö IF Hagen 00:26:33 15,36
7 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:26:44 15,86
8 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:27:12 17,15
9 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:27:20 17,51
10 Lovis Bergstrand Uddevalla OK 00:27:27 17,84
11 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:27:32 18,06
12 Ida Hänström Täby OK 00:28:15 20,04
13 Åsa Sundström Järla Orientering 00:28:21 20,31
14 Marketa Mulickova Ärla IF 00:28:22 20,36
15 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:28:28 20,63
16 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:28:40 21,19
17 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:28:43 21,32
18 Johanna Almgren OK Ravinen 00:28:44 21,37
19 Miia Roller Järfälla OK 00:28:46 21,46
19 Ugne Skucaite OK Denseln 00:28:46 21,46
21 Hanna Öberg Gamleby OK 00:28:53 21,78
22 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:28:54 21,83
23 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:29:28 23,39
24 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:29:38 23,85
25 Filippa Kinde Sävedalens AIK 00:29:49 24,35
26 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:29:51 24,44
27 Emmy Palm FK Boken 00:30:36 26,51
28 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:30:41 26,74
29 Moa Skoog IF Hagen 00:30:42 26,78
30 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:21 28,57
31 Klara Persson Halmstad OK 00:31:23 28,67
32 Jonna Lindblad OK Djerf 00:31:29 28,94
33 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:31:52 30,00
34 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:31:55 30,13
35 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:31:59 30,32
36 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:32:10 30,82
37 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:32:30 31,74
38 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:32:32 31,83
39 Julia Näslund OK Hammaren 00:32:52 32,75
40 Maja Graad IF Rigor 00:33:17 33,90
41 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:33:29 34,45
42 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:33:36 34,77
43 Wilma Leickt Tullinge SK 00:33:38 34,86
44 Alice Olvegård FK Göingarna 00:33:48 35,32
45 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:53 35,55
48 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:34:18 36,70
49 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:34:27 37,11
50 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:34:40 37,71
51 Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK 00:35:07 38,94
52 Frida Johansson OK Skärmen 00:35:39 40,41
53 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:35:41 40,51
54 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:35:45 40,69
55 Elin Wolgast Snättringe SK 00:35:53 41,06
56 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:36:01 41,42
57 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:36:02 41,47
59 Elsa Karlsson OK Landehof 00:36:16 42,11
60 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:36:47 43,53
61 Emma Almgren OK Ravinen 00:36:55 43,90
62 Meja Alenius Nyköpings OK 00:37:05 44,36
63 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:37:12 44,68
64 Doris Iko Täby OK 00:37:17 44,91
65 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:37:36 45,78
66 Vendela Rundström OK Ravinen 00:37:39 45,92
67 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:38:04 47,07
68 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:38:08 47,25
69 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:38:39 48,67
71 Klara Ersson OK Kåre 00:39:00 49,64
72 Vendela Sturek SOK Viljan 00:39:36 51,29
73 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:40:29 53,72
74 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:41:16 55,88
75 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:41:21 56,11
76 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:23 56,20
77 Agnes Eriksson Trollhättans SOK 00:41:34 56,70
78 Emilia Johnsson OK Kåre 00:42:07 58,22
80 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:42:17 58,68
81 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:43:17 61,43
83 Alva Svärdhagen Lidköpings VSK 00:44:05 63,63
84 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:44:11 63,91
85 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:44:19 64,28
86 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:44:32 64,87
87 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:44:37 65,10
88 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:44:38 65,15
89 Unni Granfors IF Rigor 00:44:56 65,97
90 Emma Bednarikova Ärla IF 00:45:11 66,66
91 Elin Danielsson Istrums SK 00:45:15 66,85
92 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:45:21 67,12
93 Hilja Berggrund Umeå OK 00:45:44 68,18
94 Tove Vallerius Gamleby OK 00:46:50 71,21
96 Hanny Edström Härnösands OK 00:47:15 72,35
98 Eline Ericsson Falkenbergs OK 00:48:25 75,57
99 Julia Westh Mullsjö SOK 00:48:27 75,66
100 Mariia Sokolova Hellas Orientering 00:48:52 76,80
102 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:50:19 80,80
103 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:50:35 81,53
104 Ebba Näsman Lerums SOK 00:50:49 82,17
105 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:51:55 85,20
106 Lea Edvardsson Umeå OK 00:52:38 87,18
107 Natalia Saveleva Hellas Orientering 00:54:06 91,21
108 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:54:31 92,36
109 Elmina Molin Härnösands OK 00:54:34 92,50
110 Anna Simonsson-Søndenå Stigmännen Karlshamns OK 00:56:24 97,55
111 Sara Saetre OK Landehof 00:56:37 98,14
112 Linnea Axelsson Åmåls OK 00:57:16 99,93
113 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:56 101,77
114 Anna Backman Lidköpings VSK 00:59:17 105,49
115 Ebba Hörling Sundbybergs IK 01:05:49 123,48
117 Astrid Eriksson Ulricehamns OK 01:09:25 133,39
118 Emma Willborg Falkenbergs OK 01:32:36 197,22
Natalie Gardelin Gotlands Bro OK
Disa Rangert Kungälvs OK
Maja Bergqvist Korsnäs IF OK
Ella Persson Eksjö SOK
Linnea Rydlund Hässleholms OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF