Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:19:04 15,79
2 Noel Braun Växjö OK 00:19:13 16,49
3 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:19:37 18,35
4 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:20:21 21,77
5 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:20:49 23,95
6 Johan Mårtensson IF Hagen 00:21:04 25,11
7 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:21:08 25,42
8 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:21:15 25,97
8 Hugo Kindborn OK Hällen 00:21:15 25,97
10 Marcus Stenebo Attunda OK 00:21:24 26,67
11 Oskar Ådahl Umeå OK 00:21:26 26,82
12 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:21:29 27,06
13 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:21:48 28,53
14 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:21:57 29,23
14 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:21:57 29,23
16 Hugo Ericsson Växjö OK 00:22:12 30,40
17 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:22:13 30,47
18 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:22:27 31,56
19 Hugo Persson OK Denseln 00:22:36 32,26
20 Viktor Jemth IF Thor 00:22:40 32,57
21 Erik Bovallius Järfälla OK 00:22:49 33,27
22 Tobias Johansson OK Löftan 00:22:50 33,35
23 Samuel Böke OK Skogshjortarna 00:22:52 33,50
24 Johan Årbrink Linköpings OK 00:22:57 33,89
26 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:23:04 34,44
27 Johan Fochsen Waxholms OK 00:23:08 34,75
28 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:23:14 35,21
29 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:23:36 36,92
30 Filip Broling Bredaryds SOK 00:23:45 37,62
32 Oscar Hultgren OK Njudung 00:23:59 38,71
33 Melker Åkesson OK Landehof 00:24:03 39,02
34 Jakob Widelund OK Kåre 00:24:11 39,64
36 Filip Lindqvist Täby OK 00:24:33 41,35
37 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:24:35 41,51
38 Albin Nyqvist OK Landehof 00:24:39 41,82
39 Jon Hansson OK Kåre 00:24:46 42,36
40 Anton Uller Kils OK 00:24:52 42,83
41 Edvin Selin FK Göingarna 00:24:59 43,37
43 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:25:12 44,38
43 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:25:12 44,38
45 Tadas Demantavicius OK Denseln 00:25:20 45,00
46 David Almén Vänersborgs SK 00:25:24 45,32
47 Erik Gullbrand IF Hagen 00:25:34 46,09
49 Mark Tutynin IFK Mora OK 00:25:45 46,95
50 Victor Beischer IK Uven 00:25:52 47,49
51 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 00:26:04 48,42
52 Albin Warvelin Långhundra IF 00:26:06 48,58
53 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:26:10 48,89
54 Anders Skoglund Sol Tranås 00:26:22 49,82
55 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:26:24 49,98
56 Adam Skoglund Ulricehamns OK 00:26:29 50,37
57 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:45 51,61
58 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:27:11 53,63
59 Teo Struck OK Ravinen 00:27:15 53,94
60 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:27:21 54,41
61 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:27:22 54,48
62 Alvin Ollander OK Landehof 00:27:25 54,72
63 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:27:29 55,03
64 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:27:36 55,57
65 Leo Alvolin OK Kåre 00:27:37 55,65
66 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 00:27:45 56,27
68 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:27:52 56,81
69 Olle Kallerbäck Växjö OK 00:27:56 57,13
70 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:28:09 58,14
71 Isak Lundholm Umeå OK 00:28:18 58,83
72 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:28:29 59,69
73 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:28:31 59,84
74 Linus Ahlén IF Hagen 00:28:40 60,54
75 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:28:53 61,55
76 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:28:54 61,63
77 Johan Hansson SOK Viljan 00:28:55 61,71
78 Hugo Unosson Kalmar OK 00:28:59 62,02
79 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:29:01 62,18
80 Isak Dalin Leksands OK 00:29:02 62,25
81 David Westfält Gotlands Bro OK 00:29:07 62,64
82 David Hermansson Åmåls OK 00:29:09 62,80
83 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:29:24 63,96
84 Alfred Erdelius IF Rigor 00:29:25 64,04
87 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:29:40 65,21
88 Linus Nilsson OK Österåker 00:29:47 65,75
89 Liam Johansson IF Hagen 00:29:49 65,91
90 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:29:51 66,06
91 Marcus Ekman Täby OK 00:30:16 68,00
92 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:30:17 68,08
93 Lucas Boström OK Alehof 00:30:21 68,39
94 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:30:37 69,64
95 Alfred Johansson OK Alehof 00:30:51 70,72
96 Jakob Lundberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:58 71,27
98 Gabriel Claesson Jönköpings OK 00:31:26 73,44
99 Johan Lindén Selånger SOK 00:31:32 73,91
100 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:48 75,15
101 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:31:56 75,77
103 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:32:10 76,86
104 Karl Granfors OK Landehof 00:32:13 77,09
105 Gustav Berts OK Alehof 00:32:23 77,87
106 Adam Österdahl Visborgs OK 00:32:24 77,95
107 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:32:27 78,18
108 Albin Sjöblom OK Kåre 00:32:29 78,34
109 Emil Larsson OK Tisaren 00:32:33 78,65
110 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:32:58 80,59
111 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:33:21 82,38
112 Ville Lundgren Kalmar OK 00:34:28 87,58
114 Malte Kristiansson Halmstad OK 00:35:14 91,16
116 Lukas Wallhed Järla Orientering 00:35:16 91,31
117 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 00:36:08 95,35
118 Lukas Groth Kungälvs OK 00:36:12 95,66
121 Jesper Ramebäck Umeå OK 00:37:13 100,40
122 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:37:25 101,34
124 Filip Dryselius Skarpnäcks OL 00:37:47 103,05
125 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:37:57 103,82
126 Jakob Moberg OK Löftan 00:38:09 104,76
127 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:10 104,83
128 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 00:38:15 105,22
129 Elias Nilsson Hässleholms OK 00:38:21 105,69
130 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:38:33 106,62
131 Jonas Olanders Lerums SOK 00:39:18 110,12
132 Tom Ekenstråle FK Herkules 00:39:23 110,50
133 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:39:27 110,82
134 Yaroslav Shvedov Hellas Orientering 00:40:01 113,46
136 Vidar Bäckman Frösö IF 00:40:28 115,56
138 Adrian Bergqvist OK Alehof 00:42:34 125,35
139 Jacob Grahn IK Uven 00:43:00 127,37
140 Tage Kinell IFK Göteborg Orientering 00:43:57 131,79
141 William Rönnborg IK Uven 00:44:08 132,65
142 Rasmus Ejermark Torsås OK 00:44:40 135,14
143 Axel Eveborn SOK Viljan 00:44:49 135,83
144 Martin Hansson IF Rigor 00:47:22 147,72
145 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:47:50 149,90
146 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:48:00 150,68
147 Dmitry Pavlov Hellas Orientering 00:48:04 150,99
148 Linus Benjaminsson Lidköpings VSK 00:49:15 156,50
149 Stellan Gradin Andrarums IF 00:52:43 172,66
150 Alvin Rösehag Vänersborgs SK 00:53:54 178,18
151 Simon Ljungkvist OK Alehof 00:54:07 179,19
152 Axel Björkman Sjövalla FK 00:54:47 182,30
154 Anton Larsson OK Landehof 01:06:00 234,59
155 Jacob Johansson Lidköpings VSK 01:09:42 251,84
156 Edvin Tolestam IF Rigor 01:30:54 300,00
Elis Ivers Attunda OK
Viktor Sone Attunda OK
Christoffer Lindgren OK Kåre

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF