Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Wingstedt Halden SK 00:22:24 10,42
2 Niclas Jonasson IFK Göteborg Orientering 00:23:28 14,40
3 Jakob Jansson Järla Orientering 00:23:39 15,08
4 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:24:05 16,70
6 Olle Näslund Östersunds OK 00:25:46 22,97
7 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:25:58 23,72
8 Jens Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:26:36 26,08
10 Stefan Sjölund Skogslöparna 00:26:54 27,20
11 Per Holm IFK Mora OK 00:27:16 28,57
12 Olle Tyrland Centrum OK 00:27:29 29,37
14 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:27:43 30,24
15 Martin Ljungberg OK Tyr 00:28:08 31,80
16 Hans Alin IFK Mora OK 00:28:09 31,86
17 Sven Granfors OK Landehof 00:28:12 32,05
18 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:28:24 32,79
19 Johan Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:28:37 33,60
20 Stefan Ring OK Löftan 00:28:46 34,16
21 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:28:48 34,28
22 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:50 34,41
23 Linus Rispling Centrum OK 00:28:56 34,78
26 Joakim Almtorp Långhundra IF 00:29:40 37,51
27 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:29:47 37,95
28 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:29:58 38,63
29 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:30:04 39,01
30 Magnus Vedin Trollhättans SOK 00:30:30 40,62
31 Anders Erlandsson Sundsvalls OK 00:30:59 42,42
32 Mattias Persson Skogslöparna 00:31:27 44,16
33 Fredrik Persson Halmstad OK 00:31:30 44,35
34 Marcus Josefsson OK Vivill 00:31:37 44,78
35 Ove Oksvold Centrum OK 00:31:58 46,09
36 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:32:06 46,59
37 Max Larsson OK Tranan 00:32:54 49,57
38 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:33:20 51,19
39 Per Erik Jönsson Hässleholms OK 00:33:26 51,56
40 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:33:43 52,61
41 Magnus Argus Kalmar OK 00:33:47 52,86
42 Magnus Härwell Andrarums IF 00:33:54 53,30
43 Erik Hellsten Nyköpings OK 00:33:56 53,42
44 Per Grönroos OK Alehof 00:34:05 53,98
45 Anders Sjööarv OK Nackhe 00:34:14 54,54
46 Thobias Widelund OK Kåre 00:34:20 54,91
47 Albin Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:34:21 54,98
48 Tobias Holmqvist Sjövalla FK 00:34:26 55,29
49 Mikael Mellegård Lidköpings VSK 00:34:48 56,65
50 Johan Lidén OK Landehof 00:35:19 58,58
53 Patrik Corneliusson OK Löftan 00:36:16 62,12
54 Martin Andersson Sjövalla FK 00:36:33 63,18
56 Andreas Lundholm Umeå OK 00:36:39 63,55
57 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:36:41 63,68
58 Peter Olsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:43 63,80
59 Max Karle OK Skogshjortarna 00:36:54 64,48
60 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 00:37:21 66,16
61 Per Göthsson Täby OK 00:37:43 67,53
62 Jonas Bergdahl OK Orinto 00:38:02 68,71
63 Per Persson FK Herkules 00:38:17 69,64
64 Tomas Johansson Åmåls OK 00:39:53 75,61
65 Henrik Andersson Hässleholms OK 00:40:01 76,10
66 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:40:04 76,29
67 Mattias Berggrund Umeå OK 00:40:17 77,10
68 Jonas Gold Järfälla OK 00:41:26 81,39
69 Josef Andersson Sundsvalls OK 00:41:58 83,37
70 Sverre Wikström OK Tyr 00:41:59 83,44
71 Karl Erik Andreas Björklund Gamleby OK 00:42:26 85,11
72 Henrik Olsson OK Skogshjortarna 00:43:04 87,48
73 Henrik Norell Snättringe SK 00:44:43 93,63
74 Tomas Carlsson Åmåls OK 00:44:57 94,50
75 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 00:45:42 97,29
76 Magnus Alinder Sjövalla FK 00:45:48 97,67
77 Johan Leire Mälarö SOK 00:45:54 98,04
78 Jon Moberg FK Göingarna 00:46:32 100,40
79 Mattias Berglund Lidköpings VSK 00:46:38 100,77
80 Martin Rosén OK Stigen 00:46:44 101,15
81 Magnus Unborg Alfta-Ösa OK 00:47:15 103,07
82 Jonas Håkansson Eksjö SOK 00:47:25 103,70
83 Johan Stark Västerviks OK 00:47:30 104,01
84 Tobias Möllerström Jönköpings OK 00:48:14 106,74
86 Anders Hellmin Visborgs OK 00:49:11 110,28
87 Niclas Petersson Centrum OK 00:50:14 114,20
88 Magnus Nordgren Härnösands OK 00:52:04 121,03
89 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:52:26 122,40
90 Glen Nivert FK Herkules 00:54:40 130,73
91 Tommy Andersson Söders-Tyresö 00:55:21 133,27
92 Michael Forslund Kristinehamns OK 00:56:49 138,74
93 Daniel Westbom Säterbygdens OK 01:02:43 160,74
94 Markus Johnsson Skattkärrs SOK 01:03:31 163,72
95 Lars Nicander Spårvägens OK 01:07:12 177,46
96 David Engstedt OK Linné 01:07:38 179,07
97 Tobias Valentin Göteborg-Majorna OK 01:23:52 239,60
98 Alexander Trempoltsev Hellas Orientering 01:28:55 258,43
Daniel Rejment OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF