Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H45-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Noborn IFK Göteborg Orientering 00:22:51 7,86
2 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:24:18 12,99
3 Andreas Ekbladh Sol Tranås 00:24:52 15,00
4 Henric Brohede OK Tyr 00:25:06 15,83
5 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:25:21 16,71
6 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:26:03 19,19
7 Mati Tiit Linköpings OK 00:26:40 21,38
8 Sören Sturesson Lerums SOK 00:26:44 21,61
8 Jonas Buud IFK Mora OK 00:26:44 21,61
10 Peter Fredricson IFK Mora OK 00:27:06 22,91
11 Jussi Aumo Kungälvs OK 00:27:18 23,62
12 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:27:28 24,21
13 Stefan Wittmann Gotlands Bro OK 00:28:08 26,57
14 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:28:15 26,99
15 Mikael Pihl OK Pan-Kristianstad 00:28:30 27,87
16 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:28:36 28,23
17 Peter Asp IFK Göteborg Orientering 00:28:50 29,05
18 Bo Segerman IF Thor 00:28:52 29,17
19 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:28:55 29,35
20 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:28:58 29,53
21 Magnus Hedman Kungälvs OK 00:29:14 30,47
23 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:29:23 31,00
25 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:30:21 34,43
26 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:30:33 35,14
27 Stefan Kinell IFK Göteborg Orientering 00:31:20 37,91
28 Fredrik Forsgren OK Nolaskogsarna 00:31:35 38,80
29 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:31:44 39,33
30 Martin Jareland Linköpings OK 00:31:56 40,04
31 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 00:32:19 41,40
32 Erik Lauri FK Herkules 00:32:32 42,16
33 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:33:01 43,88
34 Johan Engebratt Göteborgs SK 00:33:08 44,29
35 Thomas Karlsson OK Landehof 00:33:15 44,70
36 Joakim Karmetun OK Njudung 00:33:21 45,06
37 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 00:33:42 46,30
38 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:34:11 48,01
39 Anders Hellgren Frölunda OL 00:34:32 49,25
41 Johan Berts OK Alehof 00:35:10 51,49
42 Armin Scholler Visborgs OK 00:35:18 51,97
43 Stefan Tisell IK Stern 00:35:23 52,26
44 Gustaf Öjerskog Frölunda OL 00:35:27 52,50
45 Björn Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:40 53,26
47 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:35:54 54,09
47 Göran Gustafsson Gotlands Bro OK 00:35:54 54,09
50 Donald McCarthy Ärla IF 00:36:20 55,63
51 Hans Jensen Falkenbergs OK 00:36:27 56,04
52 Johnny Blästa Njurunda OK 00:37:09 58,52
53 Peter Rydesäter Rehns BK 00:37:24 59,41
55 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:38:47 64,31
56 Heide Persson Andrarums IF 00:38:57 64,90
57 Magnus Olsson Torsås OK 00:39:19 66,20
58 Fredrik Korall Motala AIF OL 00:39:33 67,02
59 Sven Boge OK Alehof 00:39:49 67,97
60 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:40:28 70,27
61 Per Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:42 71,10
63 Andrey Shvedov Hellas Orientering 00:41:34 74,17
64 Björn Byström OK Nolaskogsarna 00:42:21 76,94
65 Patrik Arvidsson Vimmerby OK 00:42:43 78,24
66 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:42:55 78,95
67 Niklas Timby Umeå OK 00:43:02 79,36
68 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:33 88,28
69 Magnus Mattsson Frösö IF 00:45:48 89,17
71 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 00:48:41 99,38
72 Mickael Göransson Hagaby GoIF Örebro 00:48:55 100,21
74 Håkan Höglind FK Herkules 00:49:57 103,87
76 Calle Randåker Bokedal Sjövalla FK 00:51:01 107,65
77 Lars Kullman OK Alehof 00:51:46 110,30
78 Viacheslav Kotov Hellas Orientering 00:52:19 112,25
79 Styrbjörn Törngren Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:36 113,26
80 Niklas Lorén OK Landehof 00:53:13 115,44
81 Martin Lidén OK Landehof 00:54:25 119,69
82 Ola Holmer Frölunda OL 00:54:39 120,52
83 Fredrik Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:27 123,35
84 Henrik Essunger Sjövalla FK 00:55:33 123,71
86 Pontus Kastrup FK Herkules 00:57:29 130,56
87 Erik Skoglund Sol Tranås 01:01:01 143,08
88 Anders Ekdahl Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:55 156,89

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF