Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:24:40 11,60
2 Michael Wehlin Skogspojkarnas OK 00:25:53 15,78
3 Per Backlund OK Södertörn 00:26:04 16,41
4 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:27:14 20,41
5 Rikard Imark Tullinge SK 00:27:20 20,76
6 Axel Wassenius Uddevalla OK 00:27:27 21,16
8 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:44 25,56
9 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:29:30 28,20
10 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:29:35 28,48
11 Kalle Persson Attunda OK 00:30:00 29,91
12 Lars Palmqvist Järfälla OK 00:30:02 30,03
13 Lars Holmquist Sundsvalls OK 00:30:06 30,26
14 Mats Söderberg Kalmar OK 00:30:18 30,94
15 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:30:21 31,12
16 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:30:30 31,63
17 Ronny Liljegren Gotlands Bro OK 00:30:31 31,69
18 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:30:35 31,92
19 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:30:36 31,97
20 Per-Olov Davallius FK Herkules 00:30:44 32,43
21 Stefan Lund OK Linné 00:30:46 32,55
22 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:30:54 33,00
23 Per Grywenz OK Linné 00:31:01 33,40
24 Lasse Karlsson-Lod Istrums SK 00:31:33 35,24
25 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:31:35 35,35
26 Sven Wigertz Långhundra IF 00:31:59 36,72
27 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:32:25 38,21
28 Bo Börjesson Storviks IF 00:32:29 38,44
29 Lars G Johansson IFK Göteborg Orientering 00:32:33 38,67
30 Janne Nilsson Centrum OK 00:32:41 39,13
31 Hans Wedberg Sjövalla FK 00:32:45 39,36
32 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:32:48 39,53
33 Mats Fryxell Tullinge SK 00:32:50 39,64
34 Anders Mannelqvist OK Nolaskogsarna 00:32:58 40,10
35 Leif Helgman OK Tyr 00:33:06 40,56
36 Thomas Petersson NAIS Orienteringsklubb 00:33:16 41,13
37 Lars Holmberg IF Hagen 00:33:21 41,42
38 Magnus Joelsson SOK 68 00:33:25 41,65
38 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:25 41,65
40 Patrik Ahlgren Täby OK 00:33:40 42,50
41 Mats Lundin Långhundra IF 00:33:51 43,13
43 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 00:34:03 43,82
44 Mats Bern Snättringe SK 00:34:04 43,88
45 Ove Lernå Kalmar OK 00:34:07 44,05
46 Henrik Larsson FK Göingarna 00:34:11 44,28
47 Johan Palmgren Täby OK 00:34:20 44,79
48 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:34:22 44,91
49 Björn Albinsson IFK Mora OK 00:34:28 45,25
50 Jörgen Hector Snättringe SK 00:34:42 46,05
51 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:34:45 46,22
52 Peter Nyström NAIS Orienteringsklubb 00:34:57 46,91
53 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:35:39 49,31
54 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:35:56 50,29
55 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:22 51,78
55 Roger Tinglöf Väsby OK 00:36:22 51,78
57 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:36:37 52,63
58 Ulf Nilsson Gotlands Bro OK 00:36:52 53,49
59 Staffan Zilling OK Södertörn 00:36:59 53,89
60 Peter Brämerson Tibro OK 00:37:01 54,01
61 Lars-Olof Jansson OK Linné 00:37:23 55,27
62 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:37:27 55,49
63 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:37:40 56,24
64 Lars Öhrman Stockholms OK 00:37:53 56,98
65 Per Carlsson Nyköpings OK 00:38:06 57,73
66 Håkan Redtzer Attunda OK 00:38:11 58,01
67 Roger Djupsjö Oskarströms OK 00:38:43 59,84
68 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:38:48 60,13
69 Per Sandberg Nydalens SK 00:39:28 62,42
70 Magnus Ohlsson Sjövalla FK 00:40:09 64,77
71 Mats G Andersson IFK Göteborg Orientering 00:40:14 65,05
72 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:40:37 66,37
73 Johan Falk Ulricehamns OK 00:40:54 67,34
74 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:41:08 68,14
75 Lars-johan Våg Lerums SOK 00:41:13 68,43
76 Sören Knuts Trollhättans SOK 00:41:25 69,12
77 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 00:41:30 69,40
78 Karl Eriksson Uddevalla OK 00:41:34 69,63
79 Stefan Unosson Kalmar OK 00:42:00 71,12
80 Ulf K. Rask IFK Mora OK 00:42:18 72,15
81 Per Ljung Centrum OK 00:42:22 72,38
82 Torbjörn Söderlund Leksands OK 00:42:31 72,89
83 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:42:39 73,35
84 Mikael Wirén Attunda OK 00:43:05 74,84
86 Patrick Djerf Lerums SOK 00:43:56 77,76
87 Jan Grahn IK Uven 00:44:12 78,67
88 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:45:04 81,65
89 Lars Gustafsson OK Kåre 00:46:04 85,08
90 Leif Sandahl OK Tyr 00:46:09 85,37
91 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:46:41 87,20
92 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:47:17 89,26
93 Anders Winald Hellas Orientering 00:48:49 94,52
94 Anders Levin Svaide Roma SOK 00:49:00 95,15
95 Ralph Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:31 96,93
96 Mats Kensby OK Tyr 00:50:01 98,65
97 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:52:22 106,71
98 Per-Åke Blad Forsa OK 00:53:05 109,18
99 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:53:24 110,26
100 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:53:28 110,49
101 Johan Sjöö Norbergs OK 00:53:49 111,69
102 Björn Engström Lustens OK 00:54:01 112,38
103 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:54:25 113,75
104 Per Hansson Härnösands OK 00:55:50 118,62
105 Jerk Lunner Kvarnsvedens GOIF OK 00:56:33 121,08
106 Leif Hagman IK Uven 00:56:44 121,71
107 Tomas Virtanen Selånger SOK 00:57:10 123,20
108 Jan Nettelbjer Järfälla OK 00:57:46 125,26
109 Peter Skyttner Ljusdals OK 00:58:49 128,86
110 Philip Mullins Sjövalla FK 00:59:33 131,38
111 Claes Olvegård FK Göingarna 00:59:47 132,18
112 Ove Persson Umeå OK 01:05:08 150,55
114 Hans Malmberg Waxholms OK 01:08:38 162,57
115 Anders Westfeldt Göteborg-Majorna OK 01:10:17 168,24
116 Fredrik Ödeen Istrums SK 01:10:56 170,47
117 Jonas Lundgren Tibro OK 01:11:46 173,33
118 Mats Englund Svaide Roma SOK 01:12:45 176,71
119 Sven Tolestam IF Rigor 01:14:15 181,86
Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK
Jan Hansson Stenungsunds OK
Håkan Eggert IF Hagen
Magnus Karlsson OK Landehof

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr