Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sixten Westlund OK Tyr 00:23:33 15,17
2 Christer Skoog Kils OK 00:25:23 22,04
3 Lars Mattsson OK Kåre 00:25:29 22,42
4 Rolf Wikström OK Tyr 00:25:47 23,54
5 Peter Lundberg Järfälla OK 00:26:37 26,66
6 Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 00:27:15 29,04
7 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:28:22 33,22
8 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:28:37 34,16
9 Tommy Holmér Väsby OK 00:28:38 34,22
11 Lars Andersson OK Södertörn 00:29:04 35,85
12 Mats Walheim Robertsfors IK 00:29:05 35,91
13 Anders Eriksson Frösö IF 00:29:23 37,03
14 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:29:59 39,28
14 Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 00:29:59 39,28
16 Björn Reger Söders-Tyresö 00:30:04 39,60
17 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:30:07 39,78
18 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:30:16 40,34
19 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:30:29 41,16
20 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:31:04 43,34
23 Evert Johansson OK Bävern 00:31:43 45,78
24 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:16 47,84
25 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 00:32:55 50,28
26 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:33:04 50,84
27 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:33:07 51,03
28 Johan Karlsson Trollhättans SOK 00:33:24 52,09
29 Göran Valfridsson Boxholm-Mjölby OL 00:33:37 52,90
30 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:33:44 53,34
31 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:33:46 53,46
32 Mikael Bodén Markbygdens OK 00:33:47 53,53
33 Jan-Olof Bäck OK Djerf 00:34:06 54,71
36 Sören Lind OK Gipen 00:34:45 57,15
37 Mikael Stern Järla Orientering 00:35:00 58,09
38 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 00:35:28 59,83
39 Leif Strandberg Skogslöparna 00:35:37 60,40
40 Stefan O Jansson Lerums SOK 00:35:43 60,77
42 Kurt Löfgren Gotlands Bro OK 00:36:34 63,96
43 Urban Arnesson OK Torfinn 00:36:38 64,21
44 Urban Larsson OK Gipen 00:36:39 64,27
45 Svante Andrén Tibro OK 00:37:05 65,89
46 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:37:38 67,96
47 Sten-Olof Matsson Leksands OK 00:38:19 70,52
48 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:39:22 74,45
49 Lars Runesson OK Vivill 00:39:23 74,52
50 Åke Kappel OK Tyr 00:39:44 75,83
51 Bo Neidenström Frölunda OL 00:39:53 76,39
52 Christer Eriksson Åmåls OK 00:40:05 77,14
53 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:40:06 77,20
54 Lars Hagrot Täby OK 00:41:29 82,39
55 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:41:47 83,51
56 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:41:56 84,07
57 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:42:00 84,32
58 Martin West Uddevalla OK 00:42:09 84,88
59 Roland Jansson OK Linné 00:43:20 89,32
60 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:44:40 94,32
61 Jan-Eric Remäng Mullsjö SOK 00:44:56 95,32
62 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:45:20 96,82
63 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:45:27 97,25
64 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:45:31 97,50
65 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:45:33 97,63
66 Bengt Bivrin Idefjordens SK 00:46:02 99,44
67 Reinhold Lennebo IF Thor 00:48:53 110,12
68 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:49:44 113,31
69 Thomas Dagsberg Malmö OK 00:50:36 116,56
71 Ingemar Nilsson Andrarums IF 00:53:09 126,11
72 Thomas Almqvist Västerviks OK 00:53:50 128,68
73 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:58:31 146,23
74 Ove Eriksson Nyköpings OK 01:03:10 163,66
75 Björn Axemo Hultsfreds OK 01:03:17 164,09
76 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 01:04:03 166,97
77 Calle Furuström Ljusdals OK 01:05:57 174,09
78 Anders Birgersson Visborgs OK 01:18:13 220,07
79 Kjell Vilhelmsson Andrarums IF 01:19:09 223,57
80 Werner Köhler Tullinge SK 01:23:02 238,12

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr