Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Clas Fries Umeå OK 00:22:58 22,17
2 Per Ove Wallén Täby OK 00:23:53 25,97
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:24:37 29,01
4 Arne Back Eksjö SOK 00:25:06 31,02
5 Roland Warenius Avesta OK 00:27:23 40,49
6 Thomas Wester Gustavsbergs OK 00:28:00 43,05
8 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:28:28 44,98
9 Yngve Norell Frölunda OL 00:28:51 46,57
10 Sven-Inge Svensson Hässleholms OK 00:29:11 47,95
11 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:29:32 49,41
12 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 00:29:36 49,68
13 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:30:27 53,21
14 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK 00:30:34 53,69
15 Anders Johansson Sol Tranås 00:30:47 54,59
16 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:31:31 57,63
17 Bengt-Göran Månsson OK Pan-Kristianstad 00:31:43 58,46
18 Anders Runander Trosabygdens OK 00:32:17 60,81
19 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:32:52 63,23
20 Kjell Jansson Långhundra IF 00:32:55 63,44
21 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:33:02 63,92
22 Sven Hedman Attunda OK 00:33:03 63,99
23 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:33:06 64,20
24 Göran Larsson Sala OK 00:33:07 64,27
25 Terho Nevalainen Umeå OK 00:33:23 65,38
26 Anders Hallmén Attunda OK 00:33:36 66,28
27 Arne Holmer IFK Mora OK 00:33:45 66,90
28 Yngve Nilsson OK Gipen 00:33:46 66,97
29 Uno Magnusson IF Hagen 00:33:57 67,73
30 Börje Sundberg OK Gipen 00:34:15 68,97
31 Ulric Svensson Vimmerby OK 00:34:19 69,25
32 Anders Eriksson OK Gipen 00:34:41 70,77
33 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:34:50 71,39
34 Kjell Holmberg OK Södertörn 00:35:11 72,84
36 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:35:37 74,64
37 Ulf Peterson Kungälvs OK 00:35:40 74,85
38 Mats Sandewall Umeå OK 00:36:01 76,30
39 Robert Gustafsson Visborgs OK 00:37:05 80,72
40 Reine Spetz Stenungsunds OK 00:37:35 82,80
42 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 00:38:09 85,15
43 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:39:53 92,34
44 Björn Nilsson OK Nackhe 00:40:05 93,17
45 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 00:40:51 96,35
46 Christer Söderström IK Vikings OK 00:40:52 96,42
47 Göran Hansson Täby OK 00:42:41 103,95
48 Kenneth Wålberg OK Kåre 00:42:47 104,37
49 Ivan Söderqvist Ljusdals OK 00:43:52 108,86
50 Thomas Larsson Lugnviks IF 00:44:22 110,94
51 Per-Ola Johnsson OK Kullingshof 00:49:38 132,78
52 Lennart Vamling Frölunda OL 00:49:50 133,61
53 Håkan Eriksson Umeå OK 00:50:40 137,07
54 Tommy Höglund Långhundra IF 00:50:48 137,62
55 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 00:52:20 143,98
56 Johnny Fransson Ärla IF 00:53:34 149,10
57 Tommy Öst Ljusdals OK 00:54:52 154,49
Håkan Berglund Lake Kovlands IF
Ingemar Carlsson Sävedalens AIK
Anders Sundberg Selånger SOK
Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK
Ingvar Andersson OK Amne
Erik Hallgren Finspångs SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr