Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Julia Lauri OK Tisaren 00:31:18 9,14
4 Emma Bergman OK PAN-Kristianstad 00:32:06 10,86
5 Josefin Aronsson OK Tisaren 00:34:14 15,46
6 Elin Classon OK Orinto 00:34:23 15,78
7 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 00:34:36 16,25
8 Linnea Johnsson OK Nackhe 00:34:46 16,61
9 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:35:09 17,43
10 Josephine Regnell Växjö OK 00:35:42 18,62
11 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 00:36:08 19,55
12 Jonna Jungåker Sundsvalls OK 00:36:26 20,20
13 Lovisa Larsson OK Linné 00:36:35 20,52
14 Cecilia Bergander Eksjö SOK 00:36:52 21,13
15 Julia Ohlsson OK Linné 00:37:26 22,35
16 Jennie Runesson OK Vivill 00:37:27 22,39
17 Sofia Wallin IF Thor 00:38:08 23,86
18 Lina Nilsson Ulricehamns OK 00:39:07 25,98
19 Susanna Forsell Motala AIF OL 00:39:22 26,52
20 Johanna Lännevall OK Roslagen 00:39:34 26,95
21 Linnea Sundström Vittjärvs IK 00:39:37 27,06
23 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 00:40:24 28,75
24 Susanne Eriksson OK Milan 00:40:26 28,82
25 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:40:37 29,21
26 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 00:40:55 29,86
27 Amanda Leo Bredaryds SOK 00:41:09 30,36
28 Anna Holmgren IFK Umeå 00:41:29 31,08
30 Karna Thorsson OK Linné 00:42:03 32,30
31 Emilia Henrysson Tibro OK 00:42:07 32,45
32 Emelie Unosson Bredareds IF 00:42:09 32,52
33 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 00:42:10 32,55
34 Lovisa Falk Hagaby GoIF Örebro 00:42:19 32,88
35 Ellinor Eriksson OK Tisaren 00:42:22 32,98
36 Ellen Broman OK Roslagen 00:42:23 33,02
37 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 00:42:57 34,24
39 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 00:43:09 34,67
41 Monika Söderhjelm Litsbygdens SK 00:43:37 35,68
43 Josefin Hanning OK Löftan 00:43:54 36,29
44 Kristin Höög OK Kullingshof 00:44:01 36,54
45 Marie Ohlsson OK Storsjön 00:44:49 38,26
46 Jessica Nilsson OK Milan 00:44:55 38,48
47 Martina Johansson Hestra IF 00:45:04 38,80
48 Sara Rensgard OK Renen 00:45:12 39,09
49 Elin Olsson Tibro OK 00:45:37 39,99
50 Elin Hansson Hjobygdens OK 00:46:02 40,89
51 Marie Olsson OK Rodhen 00:46:10 41,17
52 Linnea Holmqvist Hagaby GoIF Örebro 00:46:13 41,28
53 Linn Olsson Hagaby GoIF Örebro 00:46:31 41,93
54 Maria Arvidsson Kalmar OK 00:46:48 42,54
55 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 00:46:49 42,57
56 Maria Bengtsson Långhundra IF 00:46:51 42,65
57 Anna Larsson IF Hagen 00:47:15 43,51
58 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 00:47:25 43,87
59 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:47:26 43,90
60 Anna Arvidsson Kalmar OK 00:47:51 44,80
61 Sofia Larsson Hestra IF 00:48:02 45,20
62 Malin Lignell OK Tisaren 00:48:03 45,23
63 Karin Nordlund OK Linné 00:48:10 45,48
64 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 00:48:39 46,52
65 Sofia Sjögren OK Kullingshof 00:48:56 47,14
66 Elisabet Möller OK Nackhe 00:49:01 47,31
67 Ida Johansson Sundsvalls OK 00:49:25 48,18
71 Anna Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:50:19 50,12
73 Julia Edström Sundbybergs IK 00:51:05 51,77
74 Julia Ström Ulricehamns OK 00:51:14 52,09
75 Wilma Jansson Vänersborgs SK 00:51:22 52,38
76 Regina Kelly OK Linné 00:51:29 52,63
77 Marika Lundin Tjällmo-Godegårds OK 00:51:57 53,64
78 Jenny Furusköld IK Gandvik 00:52:28 54,75
79 Karin Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:53:03 56,01
80 Sofia Gumaelius Tibro OK 00:53:06 56,11
81 Linnea Burén IK Ymer 00:53:37 57,23
82 Martina Walch IK Hakarpspojkarna 00:54:32 59,20
84 Camilla Bohman IF Hagen 00:55:27 61,18
85 Malin Ljunggren Markbygdens OK 00:55:33 61,39
86 Malin Fritzell Mullsjö SOK 00:55:39 61,61
94 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 00:57:52 66,39
96 Jenny Eriksson Palmgren Sundsvalls OK 00:59:22 69,62
97 Marie Kebke OK Tranan 00:59:46 70,48
98 Anna Runesson OK Vivill 01:00:36 72,28
99 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:00:46 72,63
100 Evelina Wallentin Östersunds OK 01:01:04 73,28
103 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 01:02:45 76,91
104 Hanna Andrén OK Tisaren 01:04:53 81,51
105 Erika Andersson Ulricehamns OK 01:05:08 82,04
108 Ellen Albinsson Bredaryds SOK 01:08:23 89,05
109 Lisa Dömstedt Dalén OK Letstigen 01:09:19 91,06
110 Ebba Andrén Tibro OK 01:10:24 93,39
114 Elin Pettersson Surahammars SOK 01:16:32 106,61
118 Anna Andersson IK Gandvik 01:24:06 122,91
119 Amélie Eldh Lidköpings VSK 01:26:09 127,33
122 Malin Bevort Tibro OK 01:30:19 136,31

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr