Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Josefine Heikka Alfta-Ösa OK 00:30:50 9,20
3 Nicole Ljungdahl OK PAN-Kristianstad 00:31:32 10,73
4 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 00:31:51 11,42
5 Viktoria Tingström Göteborg-Majorna OK 00:31:54 11,53
6 Elsa Jansson Järla Orientering 00:32:08 12,04
7 Emeli Pettersson Tullinge SK 00:32:19 12,44
8 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 00:32:29 12,81
9 Rebecka Olsson Karlskrona SOK 00:32:36 13,07
11 Marie Spångmyr Göteborg-Majorna OK 00:34:21 16,90
12 Jenni Simola IFK Lidingö SOK 00:35:13 18,79
14 Lydia Martinsson OK Tyr 00:35:41 19,82
15 Hilda Mattsson Järla Orientering 00:35:50 20,14
18 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:36:45 22,15
19 Anna Niklasson Göteborg-Majorna OK 00:37:23 23,54
21 Lisa Folino Karlskrona SOK 00:37:43 24,27
22 Malin Nyman OK Tyr 00:37:55 24,71
23 Emelie Olsson Örkelljunga FK 00:38:02 24,96
24 Sara Lundblad Tullinge SK 00:38:07 25,14
25 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 00:39:06 27,30
26 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:39:19 27,77
27 Laura D'angelo Attunda OK 00:39:23 27,92
27 Maria Bois Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:23 27,92
29 Emma Lindgren Visborgs OK 00:39:38 28,46
30 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 00:39:42 28,61
31 Julia Adolfsson OK Kåre 00:40:27 30,25
32 Cajsa Björkén Stigmännen Karlshamns OK 00:40:45 30,91
33 Maja Pettersson Karlskrona SOK 00:40:58 31,38
34 Aino Leijon Avesta OK 00:41:14 31,97
35 Samantha Ahlgren Centrum OK 00:41:20 32,19
36 Lotta Nyberg OK Alehof 00:41:50 33,28
37 Linda Eriksson OK Skärmen 00:42:04 33,79
38 Rebecka Adolfsson OK Kåre 00:42:17 34,27
39 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:42:19 34,34
40 Emma Ekberg Tolered-Utby OL-Klubb 00:42:20 34,38
41 Alexandra Sundgren Centrum OK 00:42:24 34,52
42 Emma Rosén OK Njudung 00:42:30 34,74
43 Mette Brolinson Centrum OK 00:42:50 35,47
44 Pia-Maria Bondesson Frosta OK 00:43:19 36,53
45 Mirjam Dagis Skogsluffarnas OK 00:43:25 36,75
46 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:26 36,78
47 Frida Strömgård Uddevalla OK 00:43:28 36,86
48 Anna Samelius Visborgs OK 00:43:46 37,51
49 Ida Wadman Katrineholms OK 00:44:19 38,72
51 Lina Pålsson Kungälvs OK 00:44:45 39,67
52 Kristin Boman Gävle OK 00:45:18 40,87
53 Nina Lundkvist OK Österåker 00:45:45 41,86
54 Ellinor Vejlens Visborgs OK 00:45:51 42,07
55 Agnes Elfving IK Jarl Rättvik 00:45:52 42,11
56 Elin Thyr Centrum OK 00:46:04 42,55
58 Hanna Johansson OK Kåre 00:46:09 42,73
58 Sofia Nilsson Göteborg-Majorna OK 00:46:09 42,73
60 Frida Ansin Svaide Roma SOK 00:46:16 42,99
61 Isabell Håkansson IK Uven 00:46:27 43,39
62 Maja Ingelsson OK Hammaren 00:46:42 43,94
63 Cecilia Widén FK Boken 00:46:54 44,37
64 Katarina Tallhage Centrum OK 00:47:00 44,59
65 Frida Ingelsson Ockelbo OK 00:47:02 44,67
66 Emma Forsberg OK Kåre 00:47:18 45,25
67 Joline Ingelsson OK Hammaren 00:47:29 45,65
68 Caroline Cederquist Törnblad Centrum OK 00:47:50 46,42
69 Hanna Strandberg Skogslöparna 00:47:54 46,56
71 Frida Hildingsson Lunds OK 00:48:14 47,29
72 Anna Brodin OK Kontinent 00:48:31 47,91
74 Sandra Boman Lustens OK 00:48:50 48,61
75 Therese Landmark OK Kroppefjäll 00:48:51 48,64
76 Sandra Hane OK Tyr 00:49:21 49,74
77 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:49:45 50,61
78 Joanna Malmkvist Sävedalens AIK 00:49:58 51,09
79 Carolina Råberg OK Landehof 00:50:52 53,06
80 Ebba Söderlund FK Göingarna 00:50:57 53,24
81 Jennifer Wendelius IFK Lidingö SOK 00:51:00 53,35
82 Therese Ljungberg Göteborgs SK 00:51:26 54,30
82 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 00:51:26 54,30
85 Kristina Canow OK Österåker 00:51:38 54,74
87 Sandra Hansson Ärla IF 00:52:13 56,01
88 Junia Birgersson Visborgs OK 00:52:52 57,44
89 Marie Jinnemo Hjärnarps OL 00:53:05 57,91
90 Malin Sundqvist Tullinge SK 00:53:24 58,60
92 Nadia El-Charif Tolered-Utby OL-Klubb 00:54:49 61,71
93 Johanna Ivares OK Södertörn 00:54:56 61,96
94 Emma Silvergrund Lerums SOK 00:55:01 62,14
95 Linnea Thörnqvist Simrishamns OK 00:55:40 63,57
96 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:55:41 63,60
97 Frida Junegard Tullinge SK 00:55:47 63,82
98 Katarina Holmgren Skogsluffarnas OK 00:55:50 63,93
99 Mia Gustafsson Tolered-Utby OL-Klubb 00:56:08 64,59
100 Desirée Segerslätt Skåneslättens OL 00:56:09 64,63
102 Helen Walfridsson Gävle OK 00:56:29 65,36
103 Matilda Skuncke Täby OK 00:56:39 65,72
104 Elina Arvidsson Säterbygdens OK 00:57:44 68,09
105 Linnéa Petrisi Västerbergslagens OL 00:58:01 68,71
106 Klara Petrisi Västerbergslagens OL 01:00:38 74,44
107 Elin Nordahl Simrishamns OK 01:00:57 75,13
108 Marie Svensson Malmö OK 01:01:55 77,25
109 Linda Eriksson Gävle OK 01:02:40 78,89
112 Marielle Nilsson Andrarums IF 01:05:22 84,80
113 Malin Eirefelt Forsa OK 01:05:26 84,95
114 Viktoria Helmersson OK Ravinen 01:06:48 87,94
115 Kajsa Winberg Stenungsunds OK 01:06:59 88,34
117 Amanda Halvarsson Leksands OK 01:10:19 95,64
119 Jenny Wåhlander Frölunda OL 01:10:49 96,74
121 Veronika Nesverova Lunds OK 01:12:42 100,86
122 Anna Bondeson Lunds OK 01:12:47 101,04
123 Julia Lundh Hästveda OK 01:13:16 102,10
124 Ebba Lindgren Hermansson Lunds OK 01:14:26 104,66
125 Frida Eriksson Lustens OK 01:18:19 113,16
130 Anna Bjärby Frosta OK 01:33:56 147,35
131 Malin Nilsson FK Boken 01:39:34 159,68
132 Jennie Rosén Hästveda OK 01:39:57 160,52
Viola Eckermark Göteborg-Majorna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr