Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:32:10 13,48
2 Hanna Öberg Gamleby OK 00:32:44 14,75
3 Johanna Roos OK Linné 00:33:15 15,90
4 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:33:19 16,05
5 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:33:37 16,72
6 Sara Åbom Gävle OK 00:34:01 17,61
7 Wilma Leickt Tullinge SK 00:34:07 17,84
8 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:34:11 17,98
9 Ida Bengtsson OK Alehof 00:34:19 18,28
10 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:34:39 19,03
12 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:35:26 20,77
13 Fredrika Nordquist Täby OK 00:35:42 21,37
14 Alice Olvegård FK Göingarna 00:35:55 21,85
15 Meja Alenius Nyköpings OK 00:36:13 22,52
16 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:36:15 22,60
17 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:36:53 24,01
18 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:37:23 25,13
19 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:37:45 25,95
20 Emmy Palm FK Boken 00:38:19 27,21
21 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:35 27,81
22 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:01 28,77
24 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:39:03 28,85
25 Ebba Ottosson Gävle OK 00:39:17 29,37
26 Lisa Swartz OK Orion 00:39:19 29,44
28 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:39:21 29,52
32 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:40:07 31,23
33 Vilma Larsson OK Milan 00:40:09 31,30
35 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:40:12 31,41
37 Jonna Lindblad OK Djerf 00:40:42 32,53
38 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:40:43 32,57
40 Doris Iko Täby OK 00:41:39 34,65
41 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:41:49 35,02
45 Klara Graversen IL BUL-Tromsø 00:42:21 36,21
46 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:42:38 36,84
47 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:42:43 37,03
51 Klara Ersson OK Kåre 00:43:11 38,07
52 Ester Blomster IF Thor 00:43:12 38,11
53 Maja Graad IF Rigor 00:43:18 38,33
54 Alice Johansson Finspångs SOK 00:43:28 38,70
55 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:43:48 39,45
56 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:57 39,78
57 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:43:59 39,86
57 Emma Rindstig SOK Viljan 00:43:59 39,86
60 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:44:24 40,79
61 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:44:30 41,01
64 Ellen Pelander OK Djerf 00:44:48 41,68
65 Elmina Molin Härnösands OK 00:44:49 41,72
66 Emma Norin Söders-Tyresö 00:44:56 41,98
67 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:44:58 42,05
68 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:45:08 42,42
69 Ellen Toll OK Njudung 00:45:09 42,46
70 Julia Meijer IFK Mora OK 00:45:20 42,87
71 Alice Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:45:29 43,21
72 Wilma Josefsson Väsby OK 00:45:33 43,35
75 Linn Andersson OK Tyr 00:45:41 43,65
76 Ebba Näsman Lerums SOK 00:45:50 43,99
76 Viola Holmström Härlövs IF 00:45:50 43,99
78 Moa Lundin OK Linné 00:45:52 44,06
81 Alice Persson OK Tyringe 00:46:02 44,43
82 Maja Ahlström Västerås SOK 00:46:22 45,18
83 Klara Kivijärvi OK Renen 00:46:25 45,29
84 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:46:30 45,47
85 Matilda Asp IFK Göteborg Orientering 00:46:31 45,51
87 Enni Lindskog OK Älme 00:46:42 45,92
88 Julia Westh Mullsjö SOK 00:46:46 46,07
89 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:46:49 46,18
89 Ella Turesson OK Renen 00:46:49 46,18
91 Märta Södervall Tullinge SK 00:46:54 46,37
92 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:46:55 46,40
94 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:47:02 46,66
95 Tove Vallerius Gamleby OK 00:47:20 47,33
96 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:47:21 47,37
96 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:47:21 47,37
99 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:47:36 47,93
100 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:47:41 48,12
101 Karin Arvelius Tjalve IF Norrköping 00:47:43 48,19
102 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:47:53 48,56
103 Matilda Aasa OK Renen 00:47:55 48,64
106 Fannie Sjölander OK Rodhen 00:48:30 49,94
106 Vendela Sturek SOK Viljan 00:48:30 49,94
109 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:48:51 50,72
110 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:48:58 50,98
112 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:45 52,73
113 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:49:47 52,80
115 Evelin Gummesson Finspångs SOK 00:50:03 53,40
116 Maja Lindén Växjö OK 00:50:06 53,51
117 Irma Östberg Alfta-Ösa OK 00:50:08 53,58
118 Elise Edler OK Hammaren 00:50:33 54,51
119 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:50:35 54,59
119 Vilma Engström OK Orion 00:50:35 54,59
122 Vendela Rundström OK Ravinen 00:51:07 55,78
124 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:51:33 56,75
126 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:02 57,82
129 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:52:31 58,90
131 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:53:10 60,35
132 Elin Wolgast Snättringe SK 00:53:14 60,50
135 Elin Bryggar Korsnäs IF OK 00:53:46 61,69
136 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:54:01 62,25
137 LIV Norberg Avesta OK 00:54:05 62,40
138 Stella Burén IK Ymer 00:54:07 62,47
139 Elin Danielsson Istrums SK 00:54:23 63,07
140 Molly Granäng Kungälvs OK 00:54:40 63,70
141 Ida Hjort OK Roxen 00:54:42 63,78
143 Clara Svensson Surahammars SOK 00:55:07 64,71
144 Hanny Edström Härnösands OK 00:55:10 64,82
146 Alva Eriksson Östersunds OK 00:55:35 65,75
147 Lova Berzelius OK Skogshjortarna 00:55:38 65,86
149 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:56:14 67,20
152 Lisa Nilsson OK Linné 00:56:33 67,91
153 Miia Roller Järfälla OK 00:56:39 68,13
154 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 00:57:13 69,39
155 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:57:18 69,58
156 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:58:13 71,63
157 Ina Åman OK Vilse 87 00:58:28 72,18
158 Bella Pedersen Järfälla OK 00:58:40 72,63
158 Agnes Söllvander-Eklund OK Rodhen 00:58:40 72,63
161 Ines Aarnio OK Linné 01:00:51 77,50
163 Lina Holmqvist OK Tor 01:01:29 78,92
164 Annie Eriksson OK Löftan 01:01:44 79,47
165 Ella Servin Långhundra IF 01:02:21 80,85
166 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 01:02:45 81,74
167 Moa Fröstadius Sundbybergs IK 01:05:08 87,06
168 Emma Johansson Sundsvalls OK 01:05:25 87,69
169 Sandra Widuch Karlskrona SOK 01:05:27 87,77
170 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 01:05:44 88,40
174 Vera Elfström OK Orinto 01:08:33 94,69
176 Linnea Skobe Kalmar OK 01:09:46 97,40
177 Klara Bäckstäde Visborgs OK 01:12:30 103,50
178 Linn Johnsson Matteus SI 01:12:40 103,88
180 Emilia Sandin OK Skärmen 01:12:52 104,32
181 Mikaela Johansson Västerviks OK 01:14:58 109,01
183 Wiola Magnusson Göteborgs SK 01:23:03 127,05
185 Angelina Älvegran Västerås SOK 01:24:59 131,37
186 Vera Hallgren OK Österåker 01:29:39 141,78
Martina Niklasson Växjö OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF