Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:32:42 16,53
3 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:34:43 22,00
5 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:35:20 23,67
6 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:35:21 23,72
7 Viktor Sone Attunda OK 00:35:27 23,99
9 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:38 24,48
10 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:37:05 28,41
11 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:37:19 29,05
12 Gustav Berts OK Alehof 00:37:55 30,67
13 Emil Larsson OK Tisaren 00:38:10 31,35
14 Linus Vernström Ronneby OK 00:38:14 31,53
15 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:38:21 31,85
17 Hugo Persson OK Denseln 00:38:45 32,93
18 Viktor Jemth IF Thor 00:38:47 33,02
19 William Rönnborg IK Uven 00:38:48 33,07
20 Elis Ivers Attunda OK 00:39:05 33,84
22 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:39:14 34,24
23 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:39:16 34,33
25 Tadas Demantavicius OK Denseln 00:39:20 34,52
26 Tobias Johansson OK Löftan 00:39:47 35,74
27 Jon Hansson OK Kåre 00:39:58 36,23
28 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:40:13 36,91
30 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:40:18 37,14
32 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:40:21 37,27
34 Isak Andersson Lunds OK 00:40:45 38,36
35 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:40:49 38,54
36 Johan Årbrink Linköpings OK 00:40:53 38,72
38 Olle Sandström OK Ravinen 00:41:00 39,03
39 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:41:14 39,67
40 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:41:18 39,85
41 Victor Beischer IK Uven 00:41:25 40,16
42 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:41:39 40,80
44 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:41:49 41,25
46 Viktor Fröberg OK Tor 00:41:56 41,56
47 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:42:06 42,02
48 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:42:10 42,20
49 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:42:18 42,56
50 Noel Helmersson OK Tisaren 00:42:19 42,60
51 Filip Lindqvist Täby OK 00:42:26 42,92
56 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:43:07 44,77
57 Axel Gidlund OK Linné 00:43:17 45,22
58 Henrik Svensson OK Ravinen 00:43:28 45,72
59 Simon Claesson OK Rodhen 00:43:34 45,99
59 Leo Alvolin OK Kåre 00:43:34 45,99
61 Eirik Frost Alta OL 00:44:04 47,35
62 Viktor Boström OK Linné 00:44:10 47,62
63 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:44:11 47,66
66 Teo Lövdahl SOK Viljan 00:44:23 48,21
67 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:44:35 48,75
68 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:44:45 49,20
69 Elias Danielsson OK Hammaren 00:45:05 50,10
70 Johan Fochsen Waxholms OK 00:45:20 50,78
71 Victor Hansson OK Löftan 00:45:27 51,10
74 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:46:07 52,91
75 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:46:13 53,18
76 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:46:21 53,54
78 Viggo Östlund Kovlands IF 00:46:28 53,86
79 Alfred Johansson OK Alehof 00:46:35 54,17
81 Teo Struck OK Ravinen 00:46:43 54,53
82 Melker Åkesson OK Landehof 00:46:47 54,71
83 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:46:52 54,94
84 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:47:36 56,93
85 Filip Broling Bredaryds SOK 00:47:51 57,61
89 Liam Johansson IF Hagen 00:48:16 58,74
90 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:48:19 58,87
91 Melker Larsson OK Orion 00:48:39 59,78
92 Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:48:53 60,41
95 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 00:49:46 62,80
95 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:49:46 62,80
97 David Ryderås Waxholms OK 00:49:51 63,03
98 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:50:09 63,84
101 Henrik Fladrich OK Denseln 00:50:46 65,51
102 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:51:01 66,19
103 John Kinnander Matteus SI 00:51:28 67,41
104 Elias Lantto Umeå OK 00:51:36 67,77
105 Axel Brönnestam OK Gipen 00:51:37 67,82
106 Gustav Andersson OK Löftan 00:51:48 68,32
107 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:52:16 69,58
108 David Hermansson Åmåls OK 00:52:35 70,44
109 Anders Skoglund SOL Tranås 00:52:41 70,71
111 David Morén Hjärnarps OL 00:52:45 70,89
112 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:53:00 71,57
113 Lucas Boström OK Alehof 00:53:09 71,98
114 Rasmus Påledal OK Roxen 00:53:13 72,16
115 Albin Kjellberg Björkfors GoIF 00:53:20 72,47
117 Lucas Wanner Avesta OK 00:53:41 73,42
118 Karl Hjärtsjö Tjällmo-Godegårds OK 00:53:42 73,47
119 David Berglund IF Thor 00:53:50 73,83
120 Isak Bengtsson OK Löftan 00:54:01 74,33
121 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:54:12 74,82
122 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:54:31 75,68
125 Emil Helander Tullinge SK 00:54:41 76,13
126 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:54:43 76,22
128 Axel Arnesson Östersunds OK 00:55:31 78,39
130 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:55:57 79,57
131 Mathias Nordlinder OK Linné 00:56:02 79,79
132 Erik Gullbrand IF Hagen 00:56:06 79,97
133 Mattias Josefsson OK Roxen 00:56:21 80,65
134 Alvin Ollander OK Landehof 00:56:32 81,15
136 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:56:49 81,92
137 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:56:53 82,10
140 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:57:27 83,63
141 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:57:42 84,31
143 Joel Ringström OK Landehof 00:59:02 87,93
144 Eric Bäck Arboga OK 00:59:03 87,97
145 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:59:04 88,02
146 Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:59:18 88,65
147 Max Österling OK Södertörn 00:59:26 89,01
148 Ville Lundgren Kalmar OK 00:59:29 89,15
150 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 01:00:23 91,59
153 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 01:01:22 94,25
154 Anton Mörkfors Järfälla OK 01:01:31 94,66
155 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 01:01:36 94,89
156 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 01:01:41 95,11
157 Gustav Andersson OK PAN-Kristianstad 01:01:48 95,43
158 Isak Thörnblad OK Flundrehof 01:02:09 96,38
158 Fabian Sund OK Hammaren 01:02:09 96,38
160 Max Stigenlöv Högåkers OK 01:02:28 97,24
162 Lukas Groth Kungälvs OK 01:02:58 98,59
163 Melker Palm Järfälla OK 01:04:05 101,62
165 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 01:04:19 102,25
166 Filip Nordström Skogslöparna 01:04:43 103,34
167 Martin Hansson IF Rigor 01:04:45 103,43
169 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 01:06:24 107,90
172 Albin Liljenvall Tolered-Utby OL-Klubb 01:08:28 113,50
173 Malte Gunnarsson Emmaboda Verda OK 01:08:39 114,00
174 Albin Samuelsson OK Vivill 01:08:46 114,32
175 David Persson Helsingborgs SOK 01:08:58 114,86
177 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 01:09:26 116,12
179 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 01:10:28 118,93
180 Linus Zederin OK Nackhe 01:10:38 119,38
181 David Olander Lunds OK 01:10:51 119,97
182 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 01:12:39 124,85
183 Jonatan Green Almby IK 01:13:13 126,38
184 Karl Granfors OK Landehof 01:13:28 127,06
186 Axel Tenghagen Härlövs IF 01:14:52 130,86
187 Albin Malmgren Ockelbo OK 01:15:42 133,12
190 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 01:17:46 138,72
191 Loke Holmgren OK Hammaren 01:20:00 144,77
192 Arvid Jonsson Robertsfors IK 01:20:10 145,23
193 Lukas Hagberg Kalmar OK 01:26:03 161,18
195 Erik Rexfelt Falkenbergs OK 01:30:57 174,46
197 Erik Bernersson OK Enen 01:32:55 179,79
198 Adrian Bergqvist OK Alehof 01:40:56 201,53
199 Oskar Eurenius OK Hammaren 01:41:11 202,21
200 Svante Lorentzson Stigmännen Karlshamns OK 01:43:46 209,21
201 Oskar Eriksson OK Renen 01:44:57 212,42
202 Moltas Östergren Alvesta SOK 02:09:00 277,63
Edvin Berggren OK Hedströmmen
Daniel Jonsson Tjällmo-Godegårds OK
Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna
Erik Elf Ölmstads IS
Olle Thimberg Söders-Tyresö
Vilgot Kempe OK Denseln

Annonser

Bagheera