Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Josef Nordlund OK Linné 00:40:47 9,41
2 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:42:33 12,94
3 Tobias Noborn IFK Göteborg Orientering 00:43:16 14,37
4 Andreas Höye IFK Göteborg Orientering 00:45:28 18,77
5 Martin Hogedal OK Alehof 00:45:35 19,00
6 Erik Engstrand IFK Göteborg Orientering 00:46:16 20,37
7 Per Eklöf OK Milan 00:47:09 22,13
10 Erik Lennartsson SOK Viljan 00:48:32 24,90
11 Göran Anlind Leksands OK 00:48:34 24,97
12 Martin Åkerlund Skellefteå OK 00:48:47 25,40
13 Rikard Pentonen IFK Göteborg Orientering 00:49:21 26,53
14 Erik Åhlin Långhundra IF 00:49:54 27,63
15 Fredrik Weihard Sävedalens AIK 00:50:09 28,13
16 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:50:21 28,53
18 Anders Ställberg Tullinge SK 00:52:12 32,23
19 Daniel Lind Centrum OK 00:53:01 33,86
20 Daniel Netz IFK Göteborg Orientering 00:53:52 35,56
21 Björn Karlsson Halmstad OK 00:54:01 35,86
23 Anders Lagerwall OK Linné 00:54:43 37,26
24 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:56:46 41,36
25 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 00:56:55 41,66
26 Johan Ställberg Tullinge SK 00:57:13 42,26
27 Johnny Hålsjö Göteborg-Majorna OK 00:57:27 42,73
28 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:57:28 42,76
29 Pontus Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:57:33 42,93
30 Martin Lindqvist Stenungsunds OK 00:57:37 43,06
31 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:57:45 43,33
32 Per Fredberg Kristinehamns OK 00:57:50 43,49
33 Jonas Lindholm Centrum OK 00:57:54 43,63
34 Thomas Johansson OK Renen 00:57:56 43,69
35 Jonas Lundblad Tullinge SK 00:58:07 44,06
36 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:58:41 45,19
37 Jorrit Boekel Centrum OK 00:58:48 45,43
38 Jonatan Söderberg Gävle OK 01:00:18 48,42
39 Daniel Hasselström Motala AIF OL 01:00:27 48,72
41 Stefan Löfqvist SOK Viljan 01:01:35 50,99
42 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:02:22 52,56
44 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:03:23 54,59
45 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:04:15 56,32
46 Måns Thörnqvist Bredareds IF 01:04:22 56,56
47 Arvid Rudberg Centrum OK 01:04:24 56,62
48 Mathias Nyström Norbergs OK 01:04:54 57,62
49 Martin Ahlström IFK Enskede 01:05:22 58,55
50 Mikael Nyberg Skattkärrs SOK 01:05:50 59,49
52 Mikael Nilsson Lunds OK 01:07:15 62,32
53 Erik Hulthen Mölndal Outdoor IF 01:08:44 65,29
54 Ola Häggström Andrarums IF 01:09:19 66,45
55 Andreas Johansson IFK Göteborg Orientering 01:09:29 66,78
56 Niclas Sjögren Haninge SOK 01:12:21 72,52
57 Karl-Anton Karlsson Ulricehamns OK 01:12:56 73,68
62 Emil Tallhage Centrum OK 01:18:01 83,85
65 David André Göteborg-Majorna OK 01:18:08 84,08
66 Ingemar Lindström OK Österåker 01:18:47 85,38
73 Johan Mårtensson Karlskrona SOK 01:31:51 111,50
75 Tomas Karlsson OK Klemmingen 01:33:11 114,17

Annonser