Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johanna Sundström Hestra IF 00:37:32 8,82
2 Jenny Westerbergh Rasbo IK 00:38:02 9,71
3 Maria Sjölander OK Rodhen 00:39:27 12,25
4 Karin Thern OK Skogshjortarna 00:39:36 12,51
7 Karolina Hellberg Sundbybergs IK 00:40:42 14,48
8 Anette Carlsson IK Hakarpspojkarna 00:41:31 15,94
9 Elin Tysk OK Kåre 00:41:41 16,24
10 Hanna Persson Göteborg-Majorna OK 00:41:50 16,51
11 Linda Nordin Eksjö SOK 00:42:10 17,10
12 Helena Forsberg Skogslöparna 00:42:14 17,22
13 Stina Abramsson Wilhelmina OK 00:42:38 17,94
15 Maria Holmstrand OK Landehof 00:42:51 18,33
16 Cecilia Svedin KFUM Örebro OK 00:43:05 18,74
17 Sara Prince Mölndal Outdoor IF 00:43:19 19,16
18 Johanna Kindlund OK Tyr 00:43:53 20,18
19 Susanne Rutqvist IFK Umeå 00:43:54 20,20
20 Annika Björk OK Linné 00:44:48 21,81
21 Malin Jonsson OK Tyr 00:44:49 21,84
22 Cecilia Rydberg Umeå OK 00:45:37 23,28
23 Stina Granefelt OK Tyr 00:45:40 23,36
24 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 00:45:58 23,90
25 Helene Nilsson OK Linné 00:46:37 25,06
26 Jenny Johansson OK Gisle 00:46:55 25,60
27 Maria Holmqvist Sjövalla FK 00:47:02 25,81
29 Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof 00:48:10 27,84
30 Kajsa Niemi Emmaboda Verda OK 00:48:36 28,61
31 Sofia Sundström Tullinge SK 00:48:38 28,67
32 Jenny Johansson Valbo AIF 00:49:16 29,80
33 Elisabeth Hovmöller Söders-Tyresö 00:50:02 31,17
34 Sara Timner Sundsvalls OK 00:50:08 31,35
35 Eva Gustafsson Växjö OK 00:50:13 31,50
36 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 00:51:29 33,77
37 Anna Berlin Kungälvs OK 00:51:38 34,04
38 Åsa Cliffordson Tolered-Utby OL-Klubb 00:52:18 35,23
39 Anna Korall Motala AIF OL 00:52:19 35,26
40 Sarah Lindström Ronneby OK 00:52:30 35,59
42 Angelica Wikström OK Tyr 00:52:56 36,36
44 Jenny Wallner Attunda OK 00:53:18 37,02
45 Malin Lindskog OK Ravinen 00:53:23 37,17
46 Karin Fägerlind Centrum OK 00:53:35 37,52
48 Linda Lönneberg Täby OK 00:54:49 39,73
51 Maria Ivermark Västerås SOK 00:56:01 41,88
56 Maria Pedersen Järfälla OK 01:03:55 56,00
58 Jessica Åberg Tolered-Utby OL-Klubb 01:04:11 56,48
60 Elin Ahlström IFK Enskede 01:05:04 58,06
61 Linda Ruthström Järla Orientering 01:08:56 64,98
62 Susanna Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:09:52 66,65
64 Therese Johansson Centrum OK 01:11:48 70,10
66 Iza Anundborg Sidensjö IK 01:15:39 76,99
67 Linda Forsström Järla Orientering 01:17:12 79,76
70 Linda Corneliusson OK Löftan 01:22:07 88,55
73 Lena Andersson Trollhättans SOK 01:25:03 93,80
74 Kajsa Benatti Skåneslättens OL 01:32:42 107,48
75 Marie-Louise Engberg Härnösands OK 01:35:21 112,22
76 Åsa Berg Sigtuna OK 01:41:38 123,46
Camilla Hamberg Östersunds OK
Therese Ivarsson OK Skogshjortarna

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr