Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Johnsson Snättringe SK 00:29:42 17,42
2 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:30:45 20,59
3 Robert Wallsten Snättringe SK 00:31:32 22,95
4 Mårten Frendelius Kamrat Och IF KIF 00:33:07 27,72
5 Erik Harlén KFUM Örebro OK 00:33:53 30,03
6 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:34:04 30,59
7 Henrik Boström OK Linné 00:34:23 31,54
8 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:34:53 33,05
9 Linus Kaisajuntti Kamrat Och IF KIF 00:35:26 34,71
10 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:31 34,96
11 Martin Granqvist Kamrat Och IF KIF 00:35:35 35,16
12 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:35:48 35,81
13 Andreas Enborg Lunds OK 00:36:02 36,52
14 Magnus Härwell Andrarums IF 00:36:15 37,17
15 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:36:30 37,92
16 Martin Asp Hylte OK 00:36:33 38,07
17 Mats Åberg OK Linné 00:36:46 38,73
18 Jonas Fogelberg Västvärmlands OK 00:37:40 41,44
19 Tord Hultberg SOK Viljan 00:37:44 41,64
20 Andreas Samuelsson OK Vivill 00:37:49 41,89
21 Henrik Sandström OK Ravinen 00:37:50 41,94
22 Fredrik Wallin Centrum OK 00:37:53 42,09
24 Henrik Wåhlström IF Thor 00:38:02 42,55
25 Håkan Bengtsson Alvesta SOK 00:38:10 42,95
26 Henrik Bakkman IFK Lidingö SOK 00:38:13 43,10
27 Peter Sjödin OK Tisaren 00:38:21 43,50
28 Henrik Hellman Järla Orientering 00:38:26 43,75
29 Björn Ljungquist Täby OK 00:38:29 43,90
30 Lars Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:53 45,11
31 Stefan Hellberg Sundbybergs IK 00:39:10 45,96
32 Johan Sander Skåneslättens OL 00:39:23 46,62
33 Simon Wegmüller OK Rodhen 00:39:46 47,77
34 Mikael Gummesson Nybro OK 00:39:49 47,92
35 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:40:21 49,53
36 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:40:36 50,29
37 Anders Kallin KFUM Örebro OK 00:40:41 50,54
38 Daniel Granlund OK Renen 00:41:32 53,10
39 Dan Hörnell OK Linné 00:41:42 53,60
40 Martin Holmberg Bergnäsets AIK 00:41:43 53,65
41 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:42:25 55,76
42 Henrik Kroksmyr Växjö OK 00:42:39 56,47
43 Magnus Fransson SOK Aneby 00:43:03 57,67
44 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:43:16 58,33
45 Magnus Stråle OK Tyr 00:43:20 58,53
46 Olle Tyrland Centrum OK 00:43:29 58,98
47 Arvid Rinaldo OK Tor 00:43:33 59,18
48 Per Lenander Växjö OK 00:44:04 60,74
50 Mats Andersson OK Löftan 00:44:25 61,79
51 Albin Andersson Växjö OK 00:44:28 61,95
52 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:44:52 63,15
53 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:45:27 64,91
54 Petter Vallerius Gamleby OK 00:46:18 67,47
55 Richard Olovsson Gamleby OK 00:46:38 68,48
56 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 00:46:42 68,68
57 Per Göthsson Täby OK 00:46:53 69,23
58 Anders Abel Snättringe SK 00:47:07 69,94
59 Jörgen Ingvarsson OK Renen 00:47:29 71,04
60 Johan Tykesson Rävetofta OK 00:48:08 73,00
60 Tobias Israelsson OK Tylöskog 00:48:08 73,00
62 Johan Nyman OK Gipen 00:48:21 73,65
62 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:48:21 73,65
64 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 00:49:00 75,61
65 Tomas Carlsson Åmåls OK 00:49:02 75,71
66 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 00:49:27 76,97
67 Robert Tiensuu Skåneslättens OL 00:49:33 77,27
68 Håkan Grubb Malmö OK 00:50:07 78,98
69 Mikael Hallendal IFK Enskede 00:50:15 79,38
70 Niclas Petersson Centrum OK 00:50:25 79,89
71 Peter Carlman Västvärmlands OK 00:50:27 79,99
72 Magnus Jonsson Västvärmlands OK 00:50:29 80,09
73 Jakob Berg KFUM Örebro OK 00:50:33 80,29
74 Jan Häggroth OK Renen 00:50:51 81,19
76 Tobias Svensson FK Finn 00:51:26 82,95
77 Johan Tiren Skogsluffarnas OK 00:51:52 84,26
78 Andreas Fischer OK Linné 00:51:56 84,46
79 Carl Dinges OK Enen 00:52:03 84,81
80 Sverre Wikström OK Tyr 00:52:42 86,77
81 Mikael Andersson OK Tor 00:52:48 87,07
82 Martin Beijer Jönköpings OK 00:52:59 87,62
83 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 00:53:29 89,13
84 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 00:53:40 89,69
85 Martin Ekström OK Gläntan Vessigebro 00:54:03 90,84
86 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 00:54:31 92,25
87 Andreas Olsson IF Thor 00:54:34 92,40
87 Peter Bengtslin Lunds OK 00:54:34 92,40
89 Henrik Johansson OK PAN-Kristianstad 00:54:35 92,45
90 Ulf Rudälv Långvikens OK 00:54:39 92,65
91 Niklas Doering Garphyttans IF 00:54:45 92,95
92 Anders Lindgren Långhundra IF 00:55:22 94,81
93 Henrik Norell Snättringe SK 00:55:23 94,86
94 Christer Öberg Gamleby OK 00:55:27 95,06
95 Stefan Rosén Hästveda OK 00:55:44 95,92
96 Magnus Dalenstam Snättringe SK 00:57:08 100,14
97 Fredrik Nilsson Örkelljunga FK 00:58:32 104,36
98 Jon Moberg FK Göingarna 00:58:49 105,21
99 Anders Blomqvist Jönköpings OK 00:59:02 105,87
100 Tomas Rosén Hästveda OK 00:59:07 106,12
101 Henrik Lindblom Malmö OK 00:59:39 107,73
103 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:02:44 117,02
104 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 01:03:14 118,53
105 Mattias Holmström Åmåls OK 01:03:40 119,84
107 Eric Larsson OK Linné 01:06:29 128,33
108 Hans Rullgård Solna OK 01:08:36 134,71
109 Daniel Boström OK Tor 01:09:15 136,67
110 Jörgen Theander Haninge SOK 01:09:28 137,33
111 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 01:09:40 137,93
112 Fredrik Ekström Halmstad OK 01:09:55 138,68
113 Tobias Möllerström Jönköpings OK 01:10:05 139,19
114 Fredrik Arnesson Lindebygdens OK 01:10:13 139,59
114 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:10:13 139,59
118 Tommy Andersson Söders-Tyresö 01:25:13 184,82
119 Tom Dahlberg Skåneslättens OL 01:27:04 190,39
120 Richard Andersson Lunds OK 01:35:13 214,97
121 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 01:45:37 246,33
122 Magnus Josefsson Väsby OK 02:16:54 300,00
Linus Malmsten Malmö OK
Martin Trossing Täby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF