Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Dalin OK Kåre 00:29:48 18,02
2 U Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:30:58 21,55
3 Johan Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:31:04 21,85
5 Pontus Funke Leksands OK 00:32:08 25,08
6 Hans Alin IFK Mora OK 00:32:10 25,18
6 Olle Näslund Östersunds OK 00:32:10 25,18
8 Mattias Holmstrand OK Landehof 00:32:25 25,94
9 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:32:33 26,34
10 Marcus Kullman Stora Tuna OK 00:32:46 26,99
13 Tomas Unander Sundsvalls OK 00:33:30 29,21
14 Daniel Grahn IFK Göteborg Orientering 00:33:43 29,87
17 Emil Andreasson OK Skogshjortarna 00:34:18 31,63
18 Jonas Sand Halden SK 00:34:26 32,04
19 Mathias Wärn OK Skogshjortarna 00:34:27 32,09
20 Max Karle OK Skogshjortarna 00:34:32 32,34
21 Niklas Aldin Stora Tuna OK 00:34:41 32,79
22 Daniel Kaipe OK Kåre 00:34:45 32,99
23 Tony Björling Domnarvets GoIF 00:35:06 34,05
24 Henrik Sundblom Rånäs OK 00:35:22 34,86
25 Patrik Johnsson OK Kåre 00:35:25 35,01
26 Thomas Hermansson IFK Mora OK 00:35:34 35,46
27 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:35:43 35,92
28 Kristofer Wester Skogslöparna 00:35:52 36,37
29 Andreas Elgesjö Domnarvets GoIF 00:36:11 37,33
30 Klockar Mattias Nääs Leksands OK 00:36:18 37,68
31 Martin Oldaeus Västerås SOK 00:36:28 38,19
32 Ola Jäderberg Leksands OK 00:36:42 38,89
33 Peter Loré Sundsvalls OK 00:36:45 39,04
34 Peder Hallberg IK Ymer 00:36:53 39,45
35 Mattias Persson Skogslöparna 00:36:55 39,55
36 Simon Nilsson Umeå OK 00:37:00 39,80
38 Anders Påhlman Istrums SK 00:37:20 40,81
39 Jonas Hällsten Leksands OK 00:37:39 41,77
41 Per Grönroos OK Alehof 00:38:16 43,63
43 Daniel Seestrand Visborgs OK 00:38:27 44,19
44 Christian Kjellberger IFK Göteborg Orientering 00:40:11 49,43
45 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:40:15 49,63
47 Peter Olsson Tolered-Utby OL-Klubb 00:41:28 53,31
48 Stefan Dahl OK Alehof 00:41:38 53,82
49 Henrik Erickson Ulricehamns OK 00:41:40 53,92
50 Andreas Persson Göteborg-Majorna OK 00:41:41 53,97
51 Martin Hjertberg Hestra IF 00:42:32 56,54
52 Martin Eriksson Sundsvalls OK 00:42:39 56,89
53 Björn Norberg Stora Tuna OK 00:43:19 58,91
54 Fredrik Hällsten Stora Tuna OK 00:43:21 59,01
55 Tomas Kristoffersson Sundsvalls OK 00:43:43 60,12
56 Mattias Engström OK Orion 00:43:57 60,83
57 Magnus Gassner Ulricehamns OK 00:44:01 61,03
58 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:24 62,19
60 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 00:45:06 64,31
61 Magnus Wåkerås Rydboholms SK 00:45:08 64,41
62 Claes Davidsson Göteborg-Majorna OK 00:45:41 66,07
64 Mikael Persson FK Göingarna 00:46:24 68,24
67 Lars Nordvall Domnarvets GoIF 00:47:05 70,31
70 Magnus Emilsson OK Skogsfalken 00:47:58 72,98
71 Mats Hörnell Domnarvets GoIF 00:48:25 74,34
72 Fredrik Olsson Uddevalla OK 00:48:32 74,69
73 Roland Petersson Tolered-Utby OL-Klubb 00:48:45 75,35
74 Mattias Eklund Ockelbo OK 00:48:49 75,55
75 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 00:48:57 75,95
76 Brett Weihart Hestra IF 00:49:00 76,10
77 Anders Fagerlind Markbygdens OK 00:49:08 76,51
78 Johan Swartz OK Orion 00:49:17 76,96
81 Andreas Persson Domnarvets GoIF 00:50:25 80,39
83 Ola Tuvesson Sundsvalls OK 00:51:15 82,91
84 Olof Björkman Kungälvs OK 00:51:22 83,26
85 Per Junfors OK Skogshjortarna 00:51:32 83,77
86 Jens Montelius Risberg OK Kåre 00:51:52 84,78
88 Stefan Andersson Istrums SK 00:52:18 86,09
89 Magnus Åberg Tolered-Utby OL-Klubb 00:52:20 86,19
91 Magnus Nordgren Härnösands OK 00:52:42 87,30
92 Jan Granäng Kungälvs OK 00:52:43 87,35
93 Emil Edebo Härnösands OK 00:53:28 89,62
94 Henrik Eklund Lunds OK 00:53:29 89,67
95 Anders Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:53:45 90,47
96 Styrbjörn Törngren Tolered-Utby OL-Klubb 00:54:44 93,45
98 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:55:22 95,36
99 Stefan Caleklint Karlskrona SOK 00:55:39 96,22
100 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:57:51 102,88
101 Johan Ferm Sidensjö IK 00:58:06 103,63
103 Patrik Eurenius OK Hammaren 00:59:00 106,36
104 Roger Åkesson Stora Tuna OK 01:00:11 109,94
105 Johan Danielsson Lycksele IF 01:01:45 114,68
107 Anders Leopold OK Orion 01:03:15 119,21
108 Daniel Westbom Säterbygdens OK 01:05:06 124,81
110 Daniel Edler OK Hammaren 01:08:14 134,29
111 Tobias Höglund Sjövalla FK 01:12:02 145,78
112 Marcus Carlsson Umeå OK 01:12:03 145,84
114 David Kjellqvist Sidensjö IK 01:13:43 150,88
115 David Hansson OL Tønsberg Og Omegn 01:13:48 151,13
116 Christian Johnsson FK Finn 01:14:08 152,14
117 Tobias Valentin Göteborg-Majorna OK 01:20:56 172,71
118 Mattias Nordlander Härnösands OK 01:29:18 198,02
119 Linus Victorzon Mullsjö SOK 01:32:06 206,49
121 Fredrik Hofflander Göteborg-Majorna OK 01:59:01 287,92
Pär Engström Robertsfors IK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr