Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunilla Svärd IF Thor 00:32:46 8,32
2 Karolina Höjsgaard Domnarvets GoIF 00:33:45 10,32
4 Kristina Aneland OK Ravinen 00:34:51 12,56
6 Susanne Barkholt Trollhättans SOK 00:35:47 14,46
7 Lena Turesson OK Renen 00:35:52 14,63
9 Lena Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:36:17 15,47
10 Helena Norberg Stora Tuna OK 00:36:20 15,58
11 Annika Johansson OK Tranan 00:36:26 15,78
14 Hanna Palm IK Hakarpspojkarna 00:37:58 18,90
16 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:38:34 20,12
17 Maria von Schmalensée Attunda OK 00:38:41 20,35
18 Jenny Tirén Berg OK Ravinen 00:39:24 21,81
19 Anna Ek OK Ravinen 00:39:43 22,46
21 Anna Strand Attunda OK 00:40:14 23,51
22 Charlotte Flansbjer OK Djerf 00:40:58 25,00
23 Erica Johansson Östersunds OK 00:41:13 25,51
24 Anette Larsson OK Tor 00:41:19 25,71
26 Marie Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:42:39 28,42
27 Kristin Johansson Västvärmlands OK 00:43:07 29,37
28 Eva Hall OK Tor 00:43:13 29,57
30 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:44:27 32,08
32 Lena Nilsson Attunda OK 00:44:56 33,06
33 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:45:02 33,27
34 Anna-Karin Jonsson OK Orion 00:45:25 34,05
36 Maria Krafft Helgesson Hestra IF 00:46:06 35,44
38 Carina Rydlund Hässleholms OK 00:46:33 36,35
39 Sofie Bergendahl IF Thor 00:46:34 36,39
41 Jessica Sjöberg Tullinge SK 00:46:43 36,69
42 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 00:47:01 37,30
43 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 00:47:05 37,44
44 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:47:29 38,25
45 Anna Uller Kils OK 00:47:42 38,69
46 Katrin Skepp Sävedalens AIK 00:48:00 39,30
47 Anna Nordström Kils OK 00:48:08 39,57
49 Karin Johnsson OK Kåre 00:48:43 40,76
50 Karin Noborn IFK Göteborg Orientering 00:48:52 41,06
51 Ann Roller Järfälla OK 00:49:06 41,54
52 Anna Ljungqvist Lunds OK 00:49:14 41,81
53 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:49:17 41,91
54 Camilla Sjöstrand FK Snapphanarna 00:49:48 42,96
56 Johanna Hallqvist Ulricehamns OK 00:50:23 44,15
58 Jenny Johansson IK Ymer 00:51:15 45,91
59 Hanna Rangert Kungälvs OK 00:51:21 46,11
60 Anna Karlqvist IL BUL-Tromsø 00:51:35 46,59
61 Åsa Sund OK Hammaren 00:51:47 46,99
62 Marie Lyckebäck Sigtuna OK 00:51:49 47,06
65 Anna Gillman OK Linné 00:52:30 48,45
70 Sara Larsson OK Bävern 00:54:28 52,45
71 Kristin Ekdala Kungälvs OK 00:54:48 53,13
72 Sofia Persson Tullinge SK 00:55:03 53,64
75 Karin Larsson Sundsvalls OK 00:56:21 56,28
76 Anna Jansson OK Djerf 00:57:12 58,01
78 Lena Andersson Sundsvalls OK 00:59:02 61,74
79 Anna Hane OK Tyr 00:59:15 62,18
81 Maureen Olsson Lo Lunds OK 00:59:29 62,65
82 Karin Hofstedt Täby OK 01:00:00 63,70
86 Marie-Louise Persson FK Herkules 01:01:05 65,91
90 Maria Helmersson Hässleholms OK 01:01:44 67,23
91 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK 01:01:53 67,53
92 Karin Rahm Björneld Kalmar OK 01:02:23 68,55
93 Lotta Ekberg Örkelljunga FK 01:02:25 68,62
94 Cecilia Groth Kungälvs OK 01:02:28 68,72
96 Carina Thynell Härlövs IF 01:02:35 68,96
98 Sanna Wallenborg Lunds OK 01:02:48 69,40
100 Maria Ingemarsson Hestra IF 01:03:36 71,02
102 Anna Timner Katrineholms OK 01:03:53 71,60
103 Marie Albinsson Hjärnarps OL 01:04:17 72,41
104 Maria Folkestad Anderstorps OK 01:04:48 73,46
105 Therese Holmström OK Ravinen 01:05:09 74,18
106 Sofia Hasler Surahammars SOK 01:05:17 74,45
107 Maria Edvardsson Järfälla OK 01:05:25 74,72
110 Michaela Lundell OK Österåker 01:05:56 75,77
113 Catarina Harden FK Boken 01:08:40 81,33
114 Ulrika Granfors IF Rigor 01:09:27 82,92
115 Karolina Melkstam Lerums SOK 01:09:49 83,67
117 Jenny Lind Karlsbyhedens OK 01:10:54 85,87
126 Maria Turesson Härlövs IF 01:17:56 100,17
128 Anneli Wendelius IFK Lidingö SOK 01:21:23 107,19
129 Lisa Österling OK Södertörn 01:23:39 111,80
130 Teresia Wällstedt Järfälla OK 01:24:13 112,95
134 Lotte Henriksson Simrishamns OK 01:42:01 149,15
Pia Birkebæk Stora Tuna OK
Clary Rex Sundsvalls OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr