Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jenny Håkansson OK Orion 00:26:31 12,09
2 Eva Hallsten Täby OK 00:27:48 15,50
3 Malin Widelund OK Kåre 00:28:09 16,43
4 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:30:20 22,23
5 Anna-Karin Mattsson Skattkärrs SOK 00:30:34 22,85
6 Karin Andersson OK Tisaren 00:30:51 23,60
7 Weronica Zederin Karlskrona SOK 00:31:12 24,53
8 Åsa Pleiner Täby OK 00:31:18 24,79
9 Linda Ingemarsson Karlskrona SOK 00:31:40 25,77
10 Tina Näsman Landh Sundbybergs IK 00:32:30 27,98
11 Anna Elgesjö Domnarvets GoIF 00:32:33 28,11
12 Cecilia Fochsen Waxholms OK 00:32:41 28,47
13 Elenore André Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:32:43 28,55
14 Anna Olin IK Hakarpspojkarna 00:32:53 29,00
14 Tina Junegard Tullinge SK 00:32:53 29,00
16 Marie Nord SOL Tranås 00:33:02 29,40
17 Marit Söderqvist OK Kåre 00:33:18 30,10
19 Malin Halldin KFUM Örebro OK 00:33:22 30,28
20 Ylva Lorentzon OK Kåre 00:33:23 30,33
21 Anna Isaksson Forsgren OK Tyr 00:33:46 31,34
22 Eva Nygren OK Ravinen 00:34:10 32,40
24 Åsa Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:34:56 34,44
25 Camilla Engel OK Ravinen 00:35:03 34,75
26 Bodil Wilén Leksands OK 00:35:05 34,84
27 Marie Åsberg OK Hedströmmen 00:35:07 34,93
28 Helena Backlund Gävle OK 00:35:29 35,90
29 Petra Hellberg OK Södertörn 00:36:23 38,29
30 Karin Hallsten OK Ravinen 00:36:42 39,13
31 Malin Classon OK Stigen 00:36:46 39,31
32 Viktoria Lindberg OK Djerf 00:37:20 40,81
33 Nina Ivers Attunda OK 00:37:30 41,26
34 Martina Karlsson OK Vilse 87 00:37:31 41,30
35 Linda Sterner Strängnäs-Malmby OL 00:37:54 42,32
36 Ulrika Forsberg OK Ravinen 00:38:03 42,72
37 Åsa Skoog OK Hammaren 00:38:47 44,66
38 Annelie Ingesson Stora Tuna OK 00:39:11 45,72
39 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:39:44 47,18
41 Ulrica Rudberg OK Bävern 00:39:46 47,27
42 Boel Nyberg OK Kåre 00:39:59 47,85
43 Erika Hård Gagnefs OK 00:40:18 48,69
44 Maria Sundberg OK Njudung 00:40:22 48,87
45 Louise Jeppsson Wulff OK Hammaren 00:40:36 49,49
46 Sofia Samuelsson OK Gipen 00:41:12 51,08
47 Sussi Björklund Kvarnsvedens GoIF OK 00:41:19 51,39
48 Kersti Ringi OK Kåre 00:41:33 52,01
49 Liselott Nordgren OK Kåre 00:41:46 52,58
50 Maria Larsson Degerfors OK 00:41:47 52,63
51 Karin Israelsson Söders-Tyresö 00:42:21 54,13
52 Jessica Elmersson OK Bävern 00:42:34 54,71
53 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:42:46 55,24
54 Emma Johansson Sundbybergs IK 00:43:00 55,86
55 Stina Boräng Snättringe SK 00:43:05 56,08
56 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:43:51 58,11
57 Anna Hansson SOK Viljan 00:44:15 59,18
58 Anna Lennartson Nässjö OK 00:44:24 59,57
59 Marie Lindblad OK Djerf 00:44:32 59,93
61 Susanne Grahn Gamleby OK 00:44:40 60,28
62 Ingela Pettersson OK Milan 00:44:45 60,50
63 Boel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:44:47 60,59
63 Kristina Andersson Karlskrona SOK 00:44:47 60,59
65 Petra Lorentsson Leksands OK 00:44:55 60,95
66 Kristin Hellberg Sundbybergs IK 00:44:58 61,08
67 Eva-Lena Mäkinen OK Hammaren 00:45:18 61,96
68 Malin Christiansson Uddevalla OK 00:45:27 62,36
69 Petronella Ivarsson OK Hammaren 00:45:31 62,54
70 Jenny Struck OK Ravinen 00:46:04 64,00
71 Karin Johansson OK Hammaren 00:46:05 64,04
72 Katrin Josefsson Väsby OK 00:46:07 64,13
73 Maria Lang Västerviks OK 00:46:14 64,44
74 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:46:21 64,75
75 Sara Göras Leksands OK 00:46:39 65,55
75 Karolina Karlsson Nybro OK 00:46:39 65,55
78 Kristin Ramsell Leksands OK 00:47:52 68,78
79 Catrine Olsson Torsås OK 00:48:07 69,44
80 Petra Hurtig Halvarson Leksands OK 00:48:08 69,49
81 Karin Führ Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:48:16 69,84
83 Jenny Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:49:49 73,96
84 Sofia Erlandsson OK Milan 00:50:09 74,84
85 Kristina Andersson OK Södertörn 00:51:12 77,63
88 Marlene Bigren Södertälje-Nykvarn OF 00:52:15 80,42
88 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 00:52:15 80,42
90 Helena Rangert IK Hakarpspojkarna 00:52:27 80,95
91 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:52:54 82,14
92 Camilla Jakobsson Centrum OK 00:53:10 82,85
94 Anna Wolgast Snättringe SK 00:55:26 88,87
95 Åsa Rimsjö Sand Tullinge SK 00:55:39 89,44
96 Malin Åman OK Vilse 87 00:56:05 90,59
97 Charlotte Ståhl Sundbybergs IK 00:58:53 98,03
98 Catrine Johansson Väsby OK 01:00:20 101,88
99 Lisa Leickt Tullinge SK 01:01:06 103,91
100 Priscilla Ferrera Skarpnäcks OL 01:02:07 106,61
101 Sara Thörn OK Södertörn 01:02:29 107,59
102 Camilla Kruse KFUM Örebro OK 01:03:03 109,09
103 Maria Westlin Valbo AIF 01:05:16 114,98
104 Stina Alriksson Nybro OK 01:05:55 116,70
106 Elisabeth Åkärbjär IFK Mora OK 01:07:06 119,84
108 Monica Grönqvist Jönköpings OK 01:08:23 123,25
109 Annica Hedberg OK Södertörn 01:09:46 126,92
110 Annica Rosengren OK Orion 01:10:53 129,89
112 Jeanette Blom OK Löftan 01:15:29 142,10
116 Kristina Norin Söders-Tyresö 01:26:04 170,20
118 Anneli Sjöstrand FMTM 01:43:57 217,68
119 Ingela Arenander Skarpnäcks OL 01:52:59 241,67
Ulrika Silver Gävle OK
Cecilia Holmberg OK Tylöskog

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF