Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Dan Larsson OK Tisaren 00:28:47 16,89
2 Johan Sundén Västerås SOK 00:28:55 17,30
3 Yuri Omelchenko OK Orion 00:29:13 18,23
4 Pontus Halldin KFUM Örebro OK 00:29:33 19,26
5 Fredrik Sundström Hestra IF 00:29:34 19,31
6 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:30:21 21,73
7 Jan Sjödin OK Tisaren 00:30:35 22,45
8 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:30:41 22,76
9 Jacob Bolin Tullinge SK 00:31:07 24,10
10 Fredrik Kylborn Almby IK 00:31:31 25,34
11 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:31:34 25,50
12 Magnus Öhling OK Tor 00:31:37 25,65
13 Anders Håkansson OK Orion 00:31:54 26,53
14 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:31:56 26,63
15 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:32:22 27,97
16 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:32:45 29,16
17 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:33:29 31,42
18 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:37 31,84
19 Magnus Hansson OK Löftan 00:33:41 32,04
20 Ulf Persson IFK Enskede 00:33:45 32,25
21 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:33:53 32,66
22 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:34:00 33,02
22 Anders Lindkvist Almby IK 00:34:00 33,02
24 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:34:48 35,50
25 Ulf Karlsson Storviks IF 00:34:49 35,55
26 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:09 36,58
27 Per Håstlund Almby IK 00:35:16 36,94
28 Kenth Venöstrand OK Nackhe 00:35:22 37,25
29 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:33 37,81
30 Fredrik Ekström OK Tyr 00:35:34 37,87
31 Mattias Persson OK Tyr 00:35:44 38,38
31 Jens Westin Skogslöparna 00:35:44 38,38
33 Mikael Palmberg OK Hammaren 00:35:47 38,54
34 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:35:48 38,59
36 Kjell Svensson Stjärnorps SK 00:35:53 38,85
37 Fredrik Mäkinen OK Hammaren 00:35:55 38,95
38 Ingemar Stålberg Gävle OK 00:35:56 39,00
38 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:56 39,00
40 Erik Tholén OK Skogshjortarna 00:35:58 39,10
41 Carl Johan Arevång Tullinge SK 00:36:05 39,46
42 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 00:36:53 41,94
43 Johan Ockborn Trollhättans SOK 00:37:04 42,51
44 Magnus Cederlöf Täby OK 00:37:05 42,56
45 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 00:37:34 44,05
46 Jonas Ivarsson OK Hammaren 00:37:39 44,31
47 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:40 44,36
48 Patrik Svedjenäs OK Skogshjortarna 00:37:46 44,67
49 Mathias Danielsson OK Hammaren 00:37:52 44,98
50 Andreas Blomgren OK Hierne 00:38:24 46,63
51 Mickael Göransson Hagaby GoIF Örebro 00:38:29 46,89
51 Mikael Rööhs Skattkärrs SOK 00:38:29 46,89
53 Thomas Nordström Skogslöparna 00:38:42 47,56
54 Tomas Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:59 48,43
55 Henrik Trofast Tullinge SK 00:39:20 49,52
57 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 00:39:37 50,39
58 Olof Martander Trollhättans SOK 00:39:45 50,80
58 Magnus Andersson Sundbybergs IK 00:39:45 50,80
60 Daniel Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:39:50 51,06
61 Per Andersson Lustens OK 00:39:58 51,47
62 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:15 52,35
63 Per Holmstrand Arboga OK 00:40:16 52,40
64 Henrik Björk OK Hammaren 00:40:43 53,79
65 Anders Larsson OK Milan 00:41:05 54,93
66 Mikael Lind OK Tyr 00:41:08 55,08
67 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:41:19 55,65
68 Henrik Andersson OK Löftan 00:41:41 56,78
69 Thomas Nilsson Eslövs FK 00:41:42 56,84
70 Magnus Källming OK Tyr 00:41:53 57,40
71 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 00:41:55 57,51
72 Palle Zetterstrand Göteborg-Majorna OK 00:42:03 57,92
73 Stefan Nordin Ulricehamns OK 00:42:04 57,97
74 Bengt Larsson Bredareds IF 00:42:09 58,23
75 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:42:34 59,52
76 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:42:39 59,77
77 Peter Woxlin Skogslöparna 00:43:04 61,06
78 Martin Svensson IF Rigor 00:43:12 61,47
79 Oskar Berg Halmstad OK 00:43:52 63,54
80 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:06 64,26
82 Johan Henricsson OK Tyr 00:44:28 65,39
82 Rickard Andersson Tullinge SK 00:44:28 65,39
84 Niklas Karlsson Lustens OK 00:44:41 66,06
85 Jerker Andersson OK Tyr 00:44:52 66,63
86 Torbjörn Eriksson Grycksbo IF OK 00:45:02 67,14
87 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:07 67,40
88 Johan Engström Härnösands OK 00:45:32 68,69
89 Bo-Arne Olsson Eslövs FK 00:45:43 69,26
90 Mathias Björklund Skogslöparna 00:45:45 69,36
91 Anders Genberg Ulricehamns OK 00:46:29 71,63
92 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:46:35 71,94
93 Anders Galin Surahammars SOK 00:47:01 73,28
94 Fredrik Andersson OK Södertörn 00:47:03 73,38
95 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:47:09 73,69
96 Torbjörn Vikblom OK Hammaren 00:47:43 75,44
97 Henrik Svensson OK Löftan 00:48:22 77,45
98 Martin Forsslund Gävle OK 00:48:23 77,51
99 Robert Ladänges Alfta-Ösa OK 00:48:30 77,87
100 Johan Hansson OK Löftan 00:48:31 77,92
101 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:48:32 77,97
102 Peter Bergman Tullinge SK 00:48:43 78,54
103 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:48:51 78,95
104 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:49:03 79,57
105 Börje Persson OK Ravinen 00:49:17 80,29
106 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:49:35 81,22
107 Robert Högfors Trosabygdens OK 00:49:38 81,37
108 Henrik Bladh Tullinge SK 00:50:05 82,76
109 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:50:18 83,43
110 Mattias Billson Vänersborgs SK 00:50:25 83,79
111 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:50:28 83,95
112 Johan Lindeblom IK Omega 00:50:36 84,36
113 Niklas Sahlén IF Hagen 00:50:55 85,34
114 Audun Kongslien Skogspojkarnas OK 00:51:22 86,73
115 Jan Samuelsson Falköpings AIK OK 00:52:03 88,85
116 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:52:30 90,24
117 Magnus Jeppsson OK Hammaren 00:53:07 92,14
118 Björn Byström OK Nolaskogsarna 00:53:45 94,10
119 Erik Dyrelius Snättringe SK 00:54:04 95,08
120 Björn Rexfelt Falkenbergs OK 00:54:25 96,16
121 Johan Petri OK Djerf 00:54:44 97,14
122 Mats Eliasson FK Friskus-Varberg 00:54:49 97,40
125 Martin Stål Södertälje-Nykvarn OF 00:55:43 100,19
126 Daniel Wallner Attunda OK 00:55:45 100,29
127 Johan Lundblad Markbygdens OK 00:55:48 100,44
128 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:56:04 101,27
130 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:57:01 104,21
130 Matthias Dalheimer IK Vikings OK 00:57:01 104,21
132 Jonas Holst Hjobygdens OK 00:57:25 105,44
133 Jonas Melén Trollhättans SOK 00:59:19 111,32
134 Henrik Isenström Almby IK 01:01:30 118,07
135 David Lindgren Västerås SOK 01:01:48 119,00
136 Johan Eklund OK Nolaskogsarna 01:02:08 120,03
138 Tony Holmberg OK Tylöskog 01:04:50 128,38
139 Anders Hane OK Tyr 01:06:55 134,82
140 Bo Kron OK Flundrehof 01:07:38 137,04
141 Johan Elmquist Bredareds IF 01:12:24 151,78
142 Daniel Sund OK Hammaren 01:12:30 152,09
143 Tomas Pleiner Täby OK 01:12:53 153,28
144 Björn Rundström OK Ravinen 01:14:12 157,35
146 Kent Mossbäck Hagaby GoIF Örebro 01:16:08 163,33
150 Niklas Eriksen Almby IK 01:26:49 196,37
151 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 01:34:25 219,88
152 Jonny Lagerström Ronneby OK 01:39:07 234,41
154 Hans Nordström Skogslöparna 01:50:14 268,79

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr