Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H50-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:37:52 12,27
2 Allan Mogensen OK Ravinen 00:38:09 12,90
3 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:39:18 15,46
4 Magnus Johansson OK Löftan 00:39:42 16,35
5 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:39:56 16,87
6 Björn Mårtensson IF Hagen 00:40:04 17,17
7 Jan Hilding Hestra IF 00:40:24 17,91
8 Per Jansson OK Djerf 00:41:53 21,22
9 Magnus Albinsson OK Tyr 00:41:57 21,37
10 Fredrik Sone Attunda OK 00:42:25 22,41
11 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:30 22,59
12 Kjell Almgren OK Ravinen 00:42:34 22,74
13 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:42:40 22,96
14 Joakim Mellqvist Västvärmlands OK 00:42:49 23,30
15 Jan Olm Kils OK 00:42:56 23,56
16 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:43:03 23,82
17 Niklas Bratt OK Orion 00:43:19 24,41
18 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:43:24 24,60
19 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:44:00 25,94
20 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:44:03 26,05
21 Patrik Svantesson Trollhättans SOK 00:44:30 27,05
22 Patrik Rosén Växjö OK 00:44:31 27,09
23 Håkan Olofsson Ärla IF 00:45:10 28,54
24 Rune Lindström OK Nolaskogsarna 00:45:18 28,83
25 Stefan Aroneng Hestra IF 00:45:45 29,84
26 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:46:01 30,43
27 Henric Höglind OK PAN-Kristianstad 00:46:04 30,54
27 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:46:04 30,54
30 Göran Längheim Tullinge SK 00:47:07 32,88
31 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:47:12 33,07
33 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:47:57 34,74
34 Sören Petersson OK Nolaskogsarna 00:47:59 34,81
35 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:48:02 34,93
35 Magnus Södervall IK Gandvik 00:48:02 34,93
37 Pär Nyman OK Tyr 00:48:10 35,22
38 Johan Hofstedt Täby OK 00:48:23 35,71
39 Sven Lundgren Växjö OK 00:48:48 36,63
40 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:48:52 36,78
41 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:48:58 37,01
42 Henrik Berlin OK Orion 00:49:03 37,19
43 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:49:40 38,57
44 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:49:43 38,68
45 Roger Larsson Katrineholms OK 00:49:51 38,97
47 Ulrik Ivers Attunda OK 00:49:53 39,05
48 Johan Westring Järfälla OK 00:49:59 39,27
49 Anders Edlund Garphyttans IF 00:50:16 39,90
50 Per Wollbrand OK Ravinen 00:50:17 39,94
51 Johan Sundin Waxholms OK 00:50:18 39,98
52 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:50:36 40,65
53 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:50:57 41,43
54 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:51:12 41,98
55 Jan Hansson OK Djerf 00:51:22 42,36
56 Per Forsberg IFK Enskede 00:51:24 42,43
57 Joakim Persson Haninge SOK 00:51:27 42,54
58 Niklas Edvardsson FK Göingarna 00:51:52 43,47
59 Donald Staudte Järla Orientering 00:51:55 43,58
60 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:52:40 45,25
61 Jonas Persson Torsås OK 00:52:52 45,70
62 Björn Fredman OK Älvsjö-Örby 00:52:55 45,81
63 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:53:23 46,85
64 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:53:32 47,18
65 Mats Sandin Haninge SOK 00:54:03 48,34
66 Göran Nord SOL Tranås 00:54:11 48,63
67 Håkan Karlsson FK Finn 00:54:16 48,82
68 Magnus Nordström Kils OK 00:54:44 49,86
69 Ola Bovallius Järfälla OK 00:55:12 50,90
70 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:55:17 51,08
72 Thomas Andersson Katrineholms OK 00:55:38 51,86
73 Jörgen Blästa Njurunda OK 00:55:45 52,12
74 Asbjörn Grövlen Järfälla OK 00:55:48 52,24
75 Magnus Larsen FK Boken 00:55:51 52,35
76 Roger Lindén Attunda OK 00:55:53 52,42
77 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:56:09 53,02
78 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:56:12 53,13
79 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:56:16 53,28
80 Thomas Najvik FK Åsen 00:56:58 54,84
81 Mats Ekman Täby OK 00:58:03 57,25
83 Anders Kindbom IF Hagen 00:58:40 58,63
84 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:59:00 59,37
85 Ulf Lindahl Härnösands OK 01:00:37 62,97
86 Olle Sandén OK Södertörn 01:01:00 63,83
87 Mats Hedman IF Hagen 01:01:20 64,57
88 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:01:26 64,79
89 Geir Inge Folkestad Anderstorps OK 01:01:34 65,09
90 Thomas Persson OK Gränsen 01:01:49 65,65
92 Stefan Redtzer Attunda OK 01:02:11 66,46
93 Thomas Ljungqvist Tibro OK 01:02:16 66,65
95 Robert Bertilsson Lunds OK 01:02:18 66,72
97 Per Kristiansson Halmstad OK 01:03:13 68,77
98 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 01:03:21 69,06
99 Fredrik Mouchard IF Hallby SOK 01:03:37 69,66
100 Urban Sörqvist Markbygdens OK 01:03:56 70,36
101 Nils Eklöw OK Södertörn 01:03:58 70,44
102 Björn Svensson OK Djerf 01:04:05 70,70
102 Henrik Hansson Järfälla OK 01:04:05 70,70
105 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:04:33 71,74
106 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:04:51 72,41
107 Andreas Grunder Järfälla OK 01:04:52 72,44
108 Mikael Eriksson OK Tyr 01:04:56 72,59
110 Håkan Hammarin Annebergs GIF 01:06:08 75,27
111 Peter Landén Gustavsbergs OK 01:06:15 75,53
112 Tobias Den Braver OK Gränsen 01:07:04 77,35
113 Oskar Nederheim Täby OK 01:07:23 78,05
118 Staffan Johansson SOL Tranås 01:09:02 81,73
119 Dan Nilsson FK Göingarna 01:09:40 83,14
120 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:10:03 84,00
121 Jonas Karlsson Väsby OK 01:10:22 84,70
122 Eric Huijsers Hammarby IF OF 01:13:08 90,87
124 Per Dalekant IFK Enskede 01:19:39 105,39
125 Kjell Nordqvist Waxholms OK 01:22:32 111,82
126 Jan Gradin Andrarums IF 01:22:47 112,38
127 Hans Jonsson Väsby OK 01:23:40 114,35
128 Lars Eriksson Hjärnarps OL 01:25:36 118,66
130 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:26:36 120,88
132 Olof Barr Skåneslättens OL 01:29:29 127,31
134 Lennart Morén Hjärnarps OL 01:35:25 140,54
135 Stefan Henriksson IFK Enskede 01:37:24 144,96
137 Christophe Herly OK Södertörn 02:00:27 196,33
139 Patrik Scharffenberg FK Göingarna 02:07:01 210,97
Niklas Martin Njurunda OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF