Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Anette Palm HJS-Vansbro OK 00:27:18 18,24
3 Mia Lilja IFK Lidingö SOK 00:27:59 20,16
4 Ina Skalberg Bredaryds SOK 00:28:46 22,36
5 Karin Ersson IFK Mora OK 00:29:04 23,20
6 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:29:34 24,60
7 Annika Ericsson Växjö OK 00:29:49 25,30
8 Ann Franzén OK Södertörn 00:29:56 25,63
9 Maria Sibileva Karlskrona SOK 00:31:05 28,85
10 Ann Granqvist OK Ravinen 00:31:08 28,99
11 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 00:31:20 29,55
13 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:31:48 30,86
14 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 00:32:02 31,52
17 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:32:18 32,26
18 Helena Lindman OK Gränsen 00:32:36 33,11
19 Inger Gunnarsson Västerås SOK 00:33:54 36,75
20 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:34:18 37,87
21 Lena Blom Göteborg-Majorna OK 00:35:04 40,02
22 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:20 40,77
23 Susanne Lundgren Växjö OK 00:35:32 41,33
24 Maria Kylborn Almby IK 00:36:00 42,64
25 Marita Haglund Bredareds IF 00:36:01 42,69
26 Anne Johansson Karlskrona SOK 00:36:07 42,97
27 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:36:13 43,25
28 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:36:25 43,81
30 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:36:44 44,70
31 Annika Leufvén Åmåls OK 00:37:27 46,71
32 Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:30 46,85
33 Petra Korall Motala AIF OL 00:37:42 47,41
34 Helena Eriksson Eds SK 00:37:48 47,69
35 Anna-Lena Lindström OK Nolaskogsarna 00:38:06 48,53
36 Annelie Johansson OK Skärmen 00:38:11 48,76
36 Eva-Lotta Löfgren Stora Tuna OK 00:38:11 48,76
38 Annika Engel Hässleholms OK 00:38:16 49,00
40 Anneli Karlsson FK Finn 00:38:41 50,16
41 Helene Klasson OK Ravinen 00:38:57 50,91
42 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:39:00 51,05
43 Monica Roos Attunda OK 00:39:20 51,99
44 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 00:39:21 52,03
45 Malin Lamm Frölunda OL 00:39:35 52,69
46 Monika Östberg Alfta-Ösa OK 00:39:37 52,78
47 Kristina Lind OK Skärmen 00:39:48 53,30
48 Anna Norrbom Sala OK 00:39:57 53,72
49 Kristina Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:40:00 53,86
50 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:40:11 54,37
51 Helena Södervall IK Gandvik 00:40:31 55,31
52 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:40:48 56,10
53 Carina Nilsson Täby OK 00:40:57 56,52
54 Karin Lidgren Köping-Kolsva OK 00:41:30 58,06
55 Agneta Holmgren Bergnäsets AIK 00:41:44 58,72
56 Johanna Andersson Nynäshamns OK 00:42:13 60,07
57 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:42:53 61,94
58 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:43:09 62,69
61 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:43:56 64,89
62 Eva Kindlundh Trosabygdens OK 00:44:07 65,40
63 Karin Lindholm Eriksson Västerbergslagens OL 00:44:22 66,10
64 Susanne Karlsson Härlövs IF 00:44:44 67,13
67 Ida Eriksson OK Grip 00:45:06 68,16
67 Anna-Karin Rytther Västerbergslagens OL 00:45:06 68,16
69 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 00:45:12 68,44
70 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:45:21 68,86
72 Pia Östangård Gamleby OK 00:45:25 69,05
72 Agneta Hallberg Hansson Jönköpings OK 00:45:25 69,05
74 Gun Rosendahl IF Marin Väst 00:45:53 70,35
76 Cecilia Edström Sundsvalls OK 00:46:11 71,20
77 Kerstin Karlsson Målilla OK 00:46:17 71,48
78 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:46:21 71,66
80 Susanne Bovallius Järfälla OK 00:46:53 73,16
81 Annica Henrysson Tibro OK 00:46:54 73,21
82 Charlotte Johansson Skattkärrs SOK 00:47:09 73,91
83 Christina Lilje Gävle OK 00:47:11 74,00
84 Åsa Wikström Fellingsbro GoIF 00:47:51 75,87
85 Eva Bergström Frölunda OL 00:47:57 76,15
86 Anneli Rundlöf Väsby OK 00:47:58 76,20
87 Ylva Teder Täby OK 00:48:10 76,76
88 Monica Rostö Rånäs OK 00:48:18 77,13
89 Eva Thorsell Hansson OK Djerf 00:48:45 78,39
90 Katarina Henmyr OK Vilse 87 00:48:56 78,91
91 Victoria Carlsson Skogslöparna 00:48:57 78,95
92 Camilla Näslund OK Hammaren 00:49:06 79,37
93 Anette Brunander Attunda OK 00:49:30 80,50
94 Annica Hänström Täby OK 00:49:34 80,68
95 Charlotte Enges Attunda OK 00:49:39 80,92
97 Anne Lindell Kalmar OK 00:50:21 82,88
97 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 00:50:21 82,88
99 Annette Wigertz Långhundra IF 00:50:36 83,58
100 Maria Persson Asker SK 00:50:37 83,63
102 Erica Håll HJS-Vansbro OK 00:51:12 85,26
103 Maria Tibell Långhundra IF 00:51:31 86,15
104 Annkristin Spetz Ulricehamns OK 00:51:37 86,43
105 Anna Nyqvist Kalmar OK 00:51:55 87,27
106 Anna Olsson IF Thor 00:52:00 87,51
107 Gunilla Gustavsson OK Orion 00:52:24 88,63
108 Heli Ericsson Göteborg-Majorna OK 00:52:25 88,68
109 Susanne Johannesson Ronneby OK 00:52:38 89,28
110 Lena Broberg Snättringe SK 00:52:59 90,26
112 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:53:14 90,97
113 Carina Bergander Eksjö SOK 00:53:26 91,53
115 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 00:54:01 93,16
116 Camilla Björklund Sjövalla FK 00:54:02 93,21
117 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 00:54:41 95,03
118 Christin Olsson OK Gynge 00:54:59 95,87
119 Lotta Berndtsson Skåneslättens OL 00:55:20 96,85
120 Gitte Kristiansson Trollhättans SOK 00:55:36 97,60
121 Anneli Wickbom Vittjärvs IK 00:55:56 98,54
122 Pernilla Einan Köping-Kolsva OK 00:56:16 99,47
123 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 00:56:20 99,66
124 Marie Forshällen Attunda OK 00:56:30 100,13
125 Jeanette Jonsson OK Österåker 00:56:31 100,17
126 Gunilla Rudander Sundbybergs IK 00:56:34 100,31
127 Helene Nilsson IF Start 00:56:51 101,11
130 Christina Hallin OK Milan 00:58:20 105,27
131 Ylva Rudander Järla Orientering 00:59:21 108,12
132 Anette Forsberg KFUM Örebro OK 01:00:12 110,50
134 Ewa Sturk Waxholms OK 01:00:56 112,56
135 Renita Påsse IF Hagen 01:01:16 113,49
138 Camilla Berglund Karlsbyhedens OK 01:03:16 119,10
140 Bente Henriksson Rånäs OK 01:06:39 128,59
141 Lucy Lou Tibro OK 01:06:43 128,78
146 Ulrika Willén Östersunds OK 01:08:03 132,51
147 Anna Beischer IK Uven 01:08:17 133,17
148 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 01:08:27 133,64
149 Anna Hertin IK Hakarpspojkarna 01:08:51 134,76
152 Laila Svensson Rasbo IK 01:16:54 157,33
153 Lotta Larsson Västerbergslagens OL 01:18:00 160,42
154 Kristina Bäck Arboga OK 01:20:08 166,40
156 Anneli Andersson IK Gandvik 01:24:19 178,13

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF