Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H50 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Christiansson Uddevalla OK 00:29:19 22,75
2 Per Källvik Åmåls OK 00:29:57 24,80
3 Martin Johansson OK Ravinen 00:30:15 25,77
4 Torben Malm Garphyttans IF 00:30:30 26,58
5 Staffan Kjellman OK Ravinen 00:31:11 28,79
6 Tomas Hermansson Åmåls OK 00:31:15 29,00
7 Mats Lilja OK Älgen 00:32:16 32,29
8 Mats Ljungqvist Kexholms SK 00:33:10 35,21
10 Patrik Leickt Tullinge SK 00:33:27 36,12
11 Anders Löwgren OK Milan 00:33:46 37,15
12 Per Franzén OK Södertörn 00:34:02 38,01
13 Rickard Jonforsen Surahammars SOK 00:34:13 38,61
14 Gert Andersson Eds SK 00:34:36 39,85
15 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 00:34:48 40,49
17 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:36:03 44,54
18 Magnus Emanuelsson OK Skogsvargarna 00:36:07 44,75
19 Peter Pettersson Åmåls OK 00:36:15 45,19
20 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:36:20 45,46
21 Tomas Stigsson Trollhättans SOK 00:36:26 45,78
22 Per Schölin Täby OK 00:36:36 46,32
23 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:36:50 47,07
24 Nils Gustavsson Lidköpings VSK 00:36:59 47,56
25 Pär Moqvist Lerums SOK 00:37:13 48,31
26 Göran Jonsson Sundbybergs IK 00:37:17 48,53
27 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:37:31 49,29
28 Martin Svensson Markbygdens OK 00:37:44 49,99
29 Teddy Andersson OK Landehof 00:37:58 50,74
30 Anders Eriksson OK Milan 00:38:10 51,39
31 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:38:13 51,55
32 Mikael Åhgren Tullinge SK 00:38:21 51,98
33 Johan Wannberg IK Omega 00:38:46 53,33
33 Håkan Olsson Snättringe SK 00:38:46 53,33
35 Lars Klasson OK Ravinen 00:38:52 53,65
36 Per Gustavsson Hällefors OK 00:39:13 54,79
37 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:39:18 55,06
38 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:39:23 55,33
39 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:39:53 56,94
40 Johan Lidmar Snättringe SK 00:40:00 57,32
41 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:40:14 58,08
42 Tomas Mattsson OK Södertörn 00:40:29 58,89
43 Roger Nyberg Snättringe SK 00:40:32 59,05
44 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:40:33 59,10
45 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:40:40 59,48
46 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:41:01 60,61
47 Pär Johansson OK Alehof 00:41:12 61,21
48 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:41:29 62,12
49 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:41:43 62,88
50 Björn Lindblad Sävedalens AIK 00:42:05 64,06
51 Anders Dahlgren Östersunds OK 00:42:12 64,44
52 Niklas Sander OK Milan 00:42:20 64,87
53 Thomas Kullander Sävedalens AIK 00:42:45 66,22
54 Örjan Säker Hagaby GoIF Örebro 00:43:22 68,22
55 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:43:23 68,27
57 Mikael Nordquist Täby OK 00:44:02 70,38
58 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:44:09 70,75
59 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:44:11 70,86
60 Dan Johansson FK Boken 00:44:15 71,08
61 Anders Asp Mölndal Outdoor IF 00:44:31 71,94
62 Staffan Olofsson Sjövalla FK 00:44:32 71,99
63 Lars-Erik Larsson OK Milan 00:44:34 72,10
64 Mats Karlsson Snättringe SK 00:44:53 73,13
65 Mats Rönnborg IK Uven 00:45:14 74,26
66 Håkan Berlin Hästveda OK 00:45:16 74,37
67 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:45:29 75,07
68 Anders Ekinge OK Motala 00:45:37 75,50
69 Magnus Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:45:48 76,09
70 Gunnar Jönsson Göteborg-Majorna OK 00:45:54 76,42
70 Anders Westlund Kils OK 00:45:54 76,42
72 Kjell Johansson IF Hagen 00:45:56 76,52
73 Peter Bäck Arboga OK 00:46:48 79,33
75 Stefan Eriksson OK Älgen 00:47:27 81,43
76 Anders Nordin OK Renen 00:47:35 81,86
77 Mats Orrhede Helsingborgs SOK 00:47:39 82,08
78 Bo Westerberg Trollhättans SOK 00:47:40 82,13
79 Tomas Glanshed Haninge SOK 00:48:26 84,62
80 David Gabrielsson Sävedalens AIK 00:49:06 86,77
81 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:49:26 87,85
82 Fritiof Andersson Gudhems IF 00:49:29 88,01
83 Mats Drugge Vittjärvs IK 00:49:35 88,34
84 Magnus Cinthio Skåneslättens OL 00:49:49 89,09
85 Stefan Lauri Gammelstads IF 00:49:56 89,47
86 Henrik Österberg Gustavsbergs OK 00:50:26 91,09
87 Paul Teder Täby OK 00:51:25 94,27
88 Sven Bolmblad OK Södertörn 00:51:34 94,76
89 Peter Johansson Simlångsdalens IF 00:51:36 94,86
90 Henrik Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:51:37 94,92
91 Mattias Ericsson Göteborg-Majorna OK 00:52:10 96,70
92 Roger Carlsson Västerås SOK 00:52:15 96,97
93 James Christie Snättringe SK 00:52:21 97,29
94 Håkan Johansson Gudhems IF 00:52:26 97,56
96 Mats Back Fagersta OK 00:53:50 102,09
97 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:53:52 102,20
98 Joakim Åkesson OK Landehof 00:54:03 102,79
99 Henrik Weiden Skåneslättens OL 00:54:05 102,90
100 Marthin Andersson IK Gandvik 00:54:27 104,09
101 Tomas Westerström OK Ravinen 00:55:50 108,57
102 Anders Larsson Hammarby IF OF 00:55:58 109,00
103 Anders Johansson OK Renen 00:56:01 109,16
105 Niklas Eriksson Bodafors OK 00:56:28 110,61
107 Daniel Helander Tullinge SK 00:58:29 117,14
108 Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:59:58 121,94
109 David Melin Haninge SOK 01:00:11 122,64
111 Peter Ravnell Gudhems IF 01:00:34 123,88
112 Peter Andersson OK Gynge 01:01:23 126,53
113 Jonas Hultin OK Löftan 01:03:01 131,81
114 Joakim Lundqvist Göteborg-Majorna OK 01:03:10 132,30
115 Per Wikström Hästveda OK 01:03:17 132,68
116 Erik Willén Östersunds OK 01:03:26 133,16
117 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 01:04:42 137,26
118 Roger Jonsson Waxholms OK 01:05:49 140,87
119 Lars Zachrisson Kungälvs OK 01:06:02 141,58
120 Anders Larsson Almby IK 01:06:39 143,57
121 Björn Sandén OK Södertörn 01:07:01 144,76
125 Anders Nau Haninge SOK 01:09:36 153,12
126 Jörgen Örnebrand Järfälla OK 01:09:44 153,55
127 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:12:57 163,96
128 Peter Lundberg OK Renen 01:14:55 170,33
130 Patrik Nylén Degerfors OK 01:15:36 172,54
131 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 01:21:07 190,39
132 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 01:30:03 219,30

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF