Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:28:16 6,65
2 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 00:30:39 12,13
3 Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 00:32:51 17,18
4 Maria Jonsson Tullinge SK 00:34:59 22,08
5 Ingrid Kensby OK Tyr 00:35:12 22,58
6 Helena Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:36:10 24,80
7 Laila B.Höglund FK Herkules 00:36:15 24,99
9 Elisabet Enmark Gävle OK 00:37:29 27,83
10 Annika Brodin Lindebygdens OK 00:37:51 28,67
11 Ann-Mari Silfver Långhundra IF 00:38:37 30,43
12 Pia Käck Fritzell Gudhems IF 00:39:18 32,00
13 Camilla Adlerteg OK Enen 00:39:29 32,43
15 Ingela Eriksson Gävle OK 00:40:15 34,19
16 Ingrid Johansson Laholms IF OK 00:40:38 35,07
19 Marianne Hansson Bredareds IF 00:41:01 35,95
20 Mona Bierfeldt Ärla IF 00:41:16 36,52
23 Annika Larsson Arboga OK 00:43:31 41,69
24 Johanna Sundström Järla Orientering 00:43:53 42,54
25 Christina Sterner Tockarps IK 00:44:32 44,03
26 Karina Langerak Järfälla OK 00:44:45 44,53
27 Camilla Rosén Annebergs GIF 00:44:50 44,72
28 Tone Hollowell OK Tyr 00:45:13 45,60
29 Ingela Andersson Lunds OK 00:46:16 48,01
30 Maria Skogsberg Mariestads FK 00:46:21 48,21
30 Ingrid Svensson Stora Tuna OK 00:46:21 48,21
32 Annika Aasa IK Uven 00:46:57 49,58
35 Lena Olsson Skåneslättens OL 00:48:37 53,41
36 Marianne Nyman Tjällmo-Godegårds OK 00:48:47 53,80
37 Agneta Sander Göteborg-Majorna OK 00:49:15 54,87
38 Katarina Bengtsson Långhundra IF 00:49:24 55,21
41 Eva Wadman Västerås SOK 00:49:50 56,21
43 Jane Melin Göteborg-Majorna OK 00:51:00 58,89
43 Christina Olsson Skåneslättens OL 00:51:00 58,89
45 Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 00:51:16 59,50
46 Birgit Hansson Herrestads AIF 00:51:19 59,62
47 Kerstin Segersson OK 64 Torpa 00:51:44 60,58
49 Britt-Mari Stensson Helsingborgs SOK 00:52:56 63,33
50 Anna Weckner Westlund OK Tyr 00:54:02 65,86
53 Marie Björklund Eskilstuna OL 00:54:13 66,28
54 Christina Birath Stenungsunds OK 00:54:26 66,78
55 Karin Laurell OK Flundrehof 00:54:58 68,01
57 Christel Olsson FK Åsen 00:55:33 69,35
58 Barbro Karlsson Katrineholms OK 00:56:29 71,49
59 Helen Carlbom IFK Göteborg Orientering 00:57:17 73,33
61 Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:58:03 75,09
62 Annika Lundström Väsby OK 00:58:40 76,51
65 Tina Hagård Rävetofta OK 01:01:56 84,02
68 Ingvor Johansson Falkenbergs OK 01:03:54 88,54
69 Camilla Gillström Östersunds OK 01:04:21 89,57
70 Åsa Persson Laxå OK 01:04:38 90,22
73 Marita Filipsson Markaryds FK 01:09:44 101,94
74 Anette Thoresson Andrarums IF 01:10:11 102,98
75 Åsa Lindh Sundbybergs IK 01:10:18 103,24
76 Lisa Andersson Ulricehamns OK 01:12:05 107,34
79 Annika Repo Wallman OK Skogsvargarna 01:22:38 131,59
81 Ingrid Olsson Väsby OK 01:26:33 140,59

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF