Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:34:17 7,81
3 Joacim Ingelsson OK Hammaren 00:37:46 15,94
4 Lasse Jansson Gävle OK 00:39:55 20,95
5 Per Backlund OK Södertörn 00:40:27 22,19
6 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:40:41 22,74
7 Per Melén OK Kåre 00:41:40 25,03
8 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:41:54 25,57
10 Harry Hietanen Gävle OK 00:42:19 26,55
11 Roine Pettersson IFK Göteborg Orientering 00:42:27 26,86
13 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:43:05 28,33
14 Kent Klasson Hestra IF 00:43:11 28,57
15 Sten Leandersson OK Tyr 00:43:16 28,76
16 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:43:46 29,93
21 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:44:55 32,61
22 Lars Holmberg IF Hagen 00:45:00 32,80
23 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:45:03 32,92
25 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:45:29 33,93
26 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:45:38 34,28
30 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:46:27 36,18
31 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:46:35 36,50
32 Bo Börjesson Storviks IF 00:46:43 36,81
33 Magnus Karlsson OK Landehof 00:46:59 37,43
34 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:47:02 37,54
35 Anders Enmark Gävle OK 00:47:20 38,24
36 Michael Hertin IK Hakarpspojkarna 00:47:21 38,28
36 Mats Söderberg Kalmar OK 00:47:21 38,28
38 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:47:36 38,87
39 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:47:37 38,91
41 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:47:51 39,45
42 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:48:22 40,65
43 Johan Markstedt OK Södertörn 00:48:23 40,69
44 Kenneth Hermansson Sigtuna OK 00:48:46 41,59
46 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:48:53 41,86
47 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:49:03 42,25
48 Walter Keller OK Djerf 00:49:11 42,56
50 Frans Wickbom I 19 IF 00:49:56 44,31
51 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:50:07 44,73
52 Stefan Olofsson OK Gisle 00:50:43 46,13
54 Marcus Eriksson Vk Uvarna 00:51:11 47,22
55 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:51:16 47,42
56 Stefan Seo Hellas Orientering 00:51:22 47,65
58 Magnus Porle Växjö OK 00:51:32 48,04
59 Torbjörn Söderlund Leksands OK 00:51:38 48,27
63 Lennart Wahlgren Rehns BK 00:52:38 50,60
64 Klas Nilsson OL Regio Olten 00:52:46 50,91
65 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:52:55 51,26
66 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:53:16 52,08
67 Kalle Persson Attunda OK 00:53:30 52,62
68 Bengt-Åke Berndtsson Skåneslättens OL 00:53:43 53,13
69 Lars Jonsson Vk Uvarna 00:53:45 53,21
70 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:53:47 53,29
71 Jörgen Hector Snättringe SK 00:54:09 54,14
72 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:54:18 54,49
74 Jan Viklund Västerås SOK 00:54:24 54,72
75 Peter Nilsson OK Tranan 00:54:56 55,97
79 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:55:07 56,39
82 Ingvar Isaksson Seskarö IF 00:56:17 59,12
83 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:56:48 60,32
84 Arne Sääf Gudhems IF 00:56:51 60,44
85 Stefan Unosson Kalmar OK 00:57:07 61,06
86 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:57:20 61,56
88 Bo Strand OK Linné 00:57:35 62,15
89 Jan Andersson Gävle OK 00:57:50 62,73
90 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:57:52 62,81
91 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 00:58:20 63,90
92 Göran Tjernberg Kovlands IF 00:58:21 63,93
93 Johnny Andersson OK Fryksdalen 00:58:22 63,97
94 Mikael Wirén Attunda OK 00:58:26 64,13
96 Rolf E Johansson Västerviks OK 00:59:35 66,81
97 Håkan Redtzer Attunda OK 00:59:46 67,24
98 Ulf Holsten Hestra IF 00:59:54 67,55
100 Mikael Davidsson Västerås SOK 01:00:10 68,17
101 Mats Aronsson Bromma-Vällingby SOK 01:00:11 68,21
105 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 01:00:55 69,92
106 Bengt Nilsson Solna OK 01:01:09 70,46
107 Per Wolgast Snättringe SK 01:01:12 70,58
109 Ove Rinnbäck OK Ravinen 01:01:26 71,12
111 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:01:46 71,90
112 Niclas Moberg OK Tyr 01:01:50 72,06
114 Ahti Aasa Övertorneå IF 01:02:01 72,48
115 Benjamin Viebke Malmö OK 01:02:29 73,57
116 Lars-Åke Svensk Täby OK 01:03:45 76,53
119 Håkan Persson Laxå OK 01:04:33 78,39
121 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 01:05:29 80,57
125 Bo Lauri Snättringe SK 01:07:01 84,14
128 Patrick Djerf Lerums SOK 01:08:54 88,54
129 Jan Nettelbjer Järfälla OK 01:08:58 88,69
131 Anders Lindén Frölunda OL 01:09:45 90,52
135 Björn Engström Lustens OK 01:10:26 92,11
136 Jonas Sjöberg Göteborg-Majorna OK 01:11:22 94,29
137 Bengt Zetterberg OK Skärmen 01:11:27 94,48
140 Jan Lindh Sundbybergs IK 01:11:53 95,49
141 Bosse Wigge Domnarvets GoIF 01:12:25 96,74
143 Jan Ryden Sjövalla FK 01:12:32 97,01
144 Sven Öhrnerling OK Renen 01:13:25 99,07
145 Håkan Wåhlander Frölunda OL 01:14:15 101,01
147 Anders Levin Svaide Roma SOK 01:14:58 102,68
148 Lennarth Karlsson Valbo AIF 01:15:02 102,84
149 Per Andén Hässleholms OK 01:18:00 109,76
152 Håkan Eriksson OK Räven 01:19:14 112,63
154 Göran Fast OK PAN-Kristianstad 01:19:36 113,49
156 Mats Fanell OK Älvsjö-Örby 01:20:02 114,50
157 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:20:07 114,69
165 Ola Olsson OK Kompassen 01:28:24 134,01
166 Per Wadman Västerås SOK 01:32:47 144,23
168 Ralph Kinde Tolered-Utby OL-Klubb 01:35:37 150,84
169 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 01:36:41 153,32
174 Hans Persson Andrarums IF 02:26:47 270,15

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF