Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Holmgård Kils OK 00:28:44 23,57
2 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:28:49 23,85
3 Martin Johansson OK Orion 00:28:57 24,30
4 Glen Håkansson Växjö OK 00:29:03 24,63
5 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:29:12 25,13
6 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:29:21 25,63
7 Bengt Werdin OK Älvsjö-Örby 00:29:38 26,57
8 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:49 27,18
9 Anders Lund Järfälla OK 00:30:01 27,85
9 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:30:01 27,85
11 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:30:02 27,90
12 Lars Helgesson Hestra IF 00:30:13 28,52
13 Gunnar Karlsson Målilla OK 00:30:29 29,40
14 Ove Lernå Kalmar OK 00:30:34 29,68
15 Sven Wigertz Långhundra IF 00:30:42 30,13
16 Lars Söderlund Tormestorps IF 00:30:51 30,63
17 Lars Johansson IFK Göteborg Orientering 00:30:54 30,79
18 Michael Granqvist OK Ravinen 00:31:01 31,18
19 Göran Hellgren OK Södertörn 00:31:19 32,18
20 Roger Hallgren IFK Göteborg Orientering 00:31:24 32,46
21 Per Spik Leksands OK 00:31:28 32,68
22 Peter Hambäck Långhundra IF 00:31:56 34,23
23 Tom Hollowell OK Tyr 00:32:19 35,51
24 Michael Andersson Lunds OK 00:32:24 35,79
25 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:32:29 36,07
27 Peter Brämerson Tibro OK 00:32:34 36,34
27 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:32:34 36,34
30 Per Högkvist OK Tyr 00:33:24 39,12
31 Thomas Norström Skellefteå OK 00:33:31 39,51
33 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:33:33 39,62
34 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:33:36 39,79
36 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:33:49 40,51
37 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:58 41,01
37 Roger Tinglöf Väsby OK 00:33:58 41,01
41 Göran Attås OK Tisaren 00:34:11 41,73
42 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:34:27 42,62
43 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:34:39 43,28
44 PER Eriksson Västerbergslagens OL 00:34:41 43,39
45 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:34:44 43,56
46 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:34:48 43,78
47 Anders Olsson Lustens OK 00:35:01 44,50
48 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:35:03 44,61
50 Anders Jönsson OK Triangeln 00:35:17 45,39
51 Thomas Hedlund Åmåls OK 00:35:28 46,00
52 Lars Andersson OK Tyr 00:35:33 46,28
54 Ulf Rådberg OK Roslagen 00:35:35 46,39
56 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:36:06 48,11
57 Erik Andersson OK Österåker 00:36:17 48,72
58 Anders Johansson Umeå OK 00:36:24 49,11
59 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:36:27 49,28
60 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:36:48 50,44
61 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:36:55 50,83
64 Anders Nyberg Säterbygdens OK 00:37:11 51,72
65 Peter Eklöv OK Linné 00:37:23 52,39
66 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:37:28 52,66
67 Anders Nilsson Täby OK 00:37:36 53,11
68 Ulf K. Rask IFK Mora OK 00:37:38 53,22
69 Torbjörn Johanson OK Södertörn 00:37:44 53,55
70 Leif Sandahl OK Tyr 00:37:57 54,27
71 Pär Ericsson Helsingborgs SOK 00:38:00 54,44
72 Mats Lindström OK Skärmen 00:38:04 54,66
73 Anders Lindholm OK Hammaren 00:38:06 54,77
74 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:38:22 55,66
75 Per Andersson Ulricehamns OK 00:38:25 55,83
76 Mats Herbert Täby OK 00:38:31 56,16
77 Mats Bredfelt Lunds OK 00:38:47 57,05
78 Leif Nyholm OK Linné 00:38:55 57,49
79 Bernth Gustavsson Waxholms OK 00:38:58 57,66
80 Sören Knuts Trollhättans SOK 00:39:01 57,83
81 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:39:05 58,05
83 Stig Larsson Göteborg-Majorna OK 00:39:12 58,44
84 Ulf Johansson Karlskrona SOK 00:39:24 59,10
85 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:39:27 59,27
86 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:39:41 60,05
87 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:39:42 60,10
88 Kjell Risto OK Linné 00:39:53 60,71
89 Nils Aronsson OK Tisaren 00:39:56 60,88
90 Roger Djupsjö Oskarströms OK 00:40:03 61,27
90 Per Flakberg IFK Göteborg Orientering 00:40:03 61,27
92 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 00:40:04 61,32
93 Torbjörn Kvist Hässleby SOK 00:40:13 61,82
94 Anders Engström Sundbybergs IK 00:40:16 61,99
95 Mats Hallsten OK Skärmen 00:40:19 62,16
96 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:40:25 62,49
97 Bosse Haglund Bredareds IF 00:40:28 62,66
98 Egon Gustavsson OK Bävern 00:40:39 63,27
99 Per Brahm Långhundra IF 00:40:49 63,82
100 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:41:09 64,93
101 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:41:12 65,10
102 Hans Malmberg Waxholms OK 00:41:14 65,21
103 Joacim Ahnheim Tibro OK 00:41:43 66,82
104 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:41:59 67,71
106 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:42:30 69,43
107 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:42:38 69,87
108 Leif Lundin Järla Orientering 00:42:43 70,15
110 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:43:12 71,76
111 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 00:44:19 75,48
112 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:44:23 75,70
113 Sören Andersson FK Boken 00:44:26 75,87
114 Lars Gustafsson OK Kåre 00:44:30 76,09
115 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:45:15 78,59
116 Lars Öhrman Stockholms OK 00:45:33 79,59
117 Inge Andersson Rembo IK 00:45:39 79,92
120 Kjell Johansson Skattkärrs SOK 00:47:12 85,09
121 Bengt Andersson Alvesta SOK 00:47:24 85,75
123 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 00:47:58 87,64
124 Tomas Sundqvist OK Kåre 00:48:07 88,14
126 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:48:42 90,08
129 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:49:45 93,58
130 Johan Falk Ulricehamns OK 00:49:49 93,80
132 Jonas Andersson Järla Orientering 00:51:48 100,41
133 Tomas Dömstedt OK Letstigen 00:52:07 101,46
134 Mikael Johansson OK Skärmen 00:52:10 101,63
135 Leif Larsson Åmåls OK 00:52:11 101,68
136 Håkan Jönsson OK Kontinent 00:52:27 102,57
138 Anders Fogelström OK Gränsen 00:53:10 104,96
143 Mats Karlsson OK Vilse 87 00:54:49 110,46
144 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:55:08 111,51
145 Lars Strömberg OK Skogshjortarna 00:56:06 114,73
146 Per Iko Täby OK 00:56:38 116,51
149 Lars Karlsson OK Gränsen 00:58:00 121,06
150 Johan Sjöö Norbergs OK 00:58:13 121,78
151 David Söderström Sala OK 00:58:29 122,67
152 Tomas Andréasson Frölunda OL 00:58:56 124,17
154 Per-Olof Svensson Länna IF 00:59:30 126,06
155 Göran Hansson Täby OK 01:01:10 131,61
156 Anders Persson Tockarps IK 01:01:14 131,83
161 Bert Koskinen Södertälje-Nykvarn OF 01:04:24 142,38
162 Krister Österblad FK Boken 01:04:57 144,21
162 Niclas Kjellman Lidköpings VSK 01:04:57 144,21
164 Jan Olof Eriksson OK Nackhe 01:07:36 153,04
165 Johan Hjertström FK Friskus-Varberg 01:10:53 163,97
167 Pekka Alakulju Väsby OK 01:12:55 170,74
168 Thomas Almgren Borås GIF 01:13:33 172,85
170 . Mikael Kivijärvi OK Renen 01:14:03 174,52
171 Christer Nilsson Lunds OK 01:18:11 188,29
172 Jonas Olsson Örkelljunga FK 01:21:43 200,06
176 Bernt Karlsson OK Reftele 01:51:07 297,98
Mats Kensby OK Tyr
Ulf Hamrefors Västerås SOK
Ansgar Simonsson Sundbybergs IK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF