Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tommy Holmér Väsby OK 00:27:02 27,32
2 Lennart Larsson Hestra IF 00:27:12 27,93
4 Roland Notstam Arboga OK 00:29:06 34,92
5 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:30:21 39,52
6 Arne Eriksson Tierps SOK 00:30:35 40,38
7 Peter Karlberg Snättringe SK 00:30:41 40,75
9 Kurt Nilsson OK Hierne 00:31:19 43,08
9 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:31:19 43,08
11 Kjell Boman Söderhamns OK 00:31:22 43,26
12 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:02 45,72
13 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:32:13 46,39
15 Anders Johansson Hestra IF 00:32:48 48,54
16 Mats Wallman Västerbergslagens OL 00:33:03 49,46
17 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:33:04 49,52
18 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:33:20 50,50
19 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 00:33:23 50,68
20 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:33:37 51,54
21 Stefan Josefsson Uddevalla OK 00:33:39 51,66
21 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:33:39 51,66
23 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:33:48 52,22
24 Evert Johansson OK Bävern 00:33:57 52,77
25 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:34:08 53,44
26 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:34:25 54,48
27 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:34:30 54,79
28 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 00:34:36 55,16
28 Håkan Forsman Ronneby OK 00:34:36 55,16
30 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:35:05 56,94
31 Björn Fränkel Hjärnarps OL 00:35:15 57,55
32 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:35:19 57,80
33 Dan Sjöholm Halmstad OK 00:35:30 58,47
35 Bengt Kärrström Tullinge SK 00:35:34 58,72
36 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:35:58 60,19
37 Mats Larsson Målilla OK 00:36:03 60,49
38 Jan Zetterberg Hudiksvalls OK 00:36:08 60,80
40 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:36:20 61,54
42 Peter Ridefelt OK Linné 00:36:26 61,90
44 Leif Strandberg Skogslöparna 00:37:14 64,85
45 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:37:24 65,46
46 Glenn Henningsson OK Stigen 00:37:33 66,01
47 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:37:35 66,13
48 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:38:02 67,79
50 Ulf Nordzell OK Djerf 00:38:27 69,32
51 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:38:30 69,51
53 Lars Rönnols Täby OK 00:38:44 70,37
54 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:39:01 71,41
55 Bengt Jonsson Hestra IF 00:39:07 71,78
56 Tomas Falk Valbo AIF 00:39:14 72,20
58 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:39:27 73,00
61 Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 00:40:47 77,91
62 Lars Eriksson Kalmar OK 00:41:19 79,87
64 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:42:05 82,69
65 Sven-Arne Stridh Österfärnebo IF 00:42:06 82,75
66 Bo Magnusson KFUM Örebro OK 00:42:19 83,55
67 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:42:22 83,73
68 Lars Karlsson FMTM 00:43:23 87,47
70 Göran Hedman Valbo AIF 00:44:06 90,11
71 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:45:13 94,22
72 Gunnar Håkansson IK Uven 00:45:41 95,93
73 Håkan Svensson Almby IK 00:45:52 96,61
75 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:45:53 96,67
76 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 00:46:12 97,83
77 Peter Svensson Avesta OK 00:46:13 97,90
78 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:46:23 98,51
79 Tommy Öst Ljusdals OK 00:46:38 99,43
81 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:47:26 102,37
82 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:47:30 102,62
83 Mats Forsman Katrineholms OK 00:48:28 106,17
84 Carl-Christian Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:49:04 108,38
85 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 00:49:17 109,18
86 Ronnie Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:49:30 109,98
88 Benny Mild Gällstadbygdens SOK 00:50:04 112,06
89 Mats Wickbom OK Linné 00:50:06 112,18
90 Sten Svangren IFK Mora OK 00:50:13 112,61
91 Boo Nordin SOL Tranås 00:50:18 112,92
93 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:52:29 120,95
94 Thord Ekström Trollhättans SOK 00:53:49 125,86
95 Christer Forsgren OK Tisaren 00:54:35 128,68
97 Per-Erik Nyström Rånäs OK 00:56:40 136,34
98 Lars-Olof Larsson Täby OK 00:56:53 137,14
99 Bengt Robertsson Almby IK 00:57:35 139,71
100 Lars Larsson Sjövalla FK 00:58:51 144,37
102 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 01:00:29 150,38
104 Jens Danielsson Istrums SK 01:05:26 168,59
106 Lage Johnsson Lindebygdens OK 01:09:25 183,25
107 Anders Rensgard OK Renen 01:10:00 185,39
108 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:12:24 194,22
109 Eric Jönsson OK Triangeln 01:27:05 248,24

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF