Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:32:20 24,32
2 Clas Fries Umeå OK 00:33:42 28,40
3 Peter Lidholm IFK Hedemora OK 00:34:27 30,64
6 Thom Sandvik Avesta OK 00:35:30 33,77
7 Göran Olsson Idefjordens SK 00:35:55 35,01
8 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:48 37,65
9 Roland Warenius Avesta OK 00:36:51 37,80
10 Per-Åke Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:37:04 38,44
11 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:38:31 42,77
12 Olov Öström OK Tyr 00:39:08 44,61
13 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:39:20 45,20
14 Kenneth Wåhlberg OK Kåre 00:39:26 45,50
15 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:39:31 45,75
16 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:39:33 45,85
18 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:40:02 47,29
19 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:40:37 49,03
20 Lennart Kalén SOK Viljan 00:41:04 50,37
21 Göran Svenson SOK Viljan 00:41:39 52,11
22 Roy Fransson Ärla IF 00:41:46 52,46
23 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:42:25 54,40
24 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:43:05 56,39
25 Kjell Nero Nässjö OK 00:43:17 56,99
26 Lennart Trollvad Surahammars SOK 00:43:48 58,53
27 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:44:14 59,82
28 Jan Danielsson Kalmar OK 00:44:19 60,07
29 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:44:20 60,12
30 Bo Håkansson IFK Göteborg Orientering 00:44:23 60,27
31 Björn Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:44:26 60,42
32 Leif Carlsson SOK Viljan 00:44:33 60,77
33 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:44:48 61,51
34 Stig Andersson OK Linné 00:44:56 61,91
35 Olle Bohman Hjärnarps OL 00:45:13 62,75
36 Ulf Peterson Kungälvs OK 00:45:18 63,00
37 Bo Henriksson SOK Aneby 00:45:31 63,65
40 Lars-Erik Hermansson OK Linné 00:46:24 66,28
41 Mats Hastad Fellingsbro GoIF 00:46:32 66,68
42 Lennart Gustavsson Jönköpings OK 00:46:35 66,83
44 Arne Holmer IFK Mora OK 00:46:48 67,48
45 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:46:51 67,63
45 Anders Johansson SOL Tranås 00:46:51 67,63
47 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:46:55 67,83
48 Göran Eriksson Lustens OK 00:47:22 69,17
49 Per-Erik Jansson IF Thor 00:47:26 69,37
51 Per Arne Evaldsson OK Gynge 00:48:17 71,90
52 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 00:48:36 72,85
53 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:49:19 74,98
54 Torbjörn Lundberg Piteå IF Orientering 00:49:25 75,28
56 Ulf Svensson OK Njudung 00:49:50 76,53
57 Ingemar Persson Gamleby OK 00:49:59 76,97
57 Ragnar Olsson Tibro OK 00:49:59 76,97
61 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:53:03 86,12
63 Gunde Hjalmarsson Stora Tuna OK 00:53:40 87,96
64 Matts Björke Söders-Tyresö 00:54:22 90,05
65 Lars-Inge Andersson OK Räven 00:55:10 92,44
67 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:39 99,84
68 Christian Elvhage IF Thor 00:59:41 105,91
69 Lars Johansson Malmö OK 00:59:55 106,61
73 Leonard Jansson Rasbo IK 01:01:11 110,38
74 Gert Olsson Tockarps IK 01:03:29 117,25
75 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 01:03:37 117,64
76 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:03:46 118,09
79 Hans Tuvesson IF Hagen 01:06:28 126,15
82 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:09:40 135,69
87 Lars Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:32:38 204,20
89 Roland Dahlman Malmö OK 01:47:31 248,60

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr