Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 00:32:44 23,15
2 Lena Söderberg OK Skogsfalken 00:35:30 30,04
3 Inger Svensson Lidköpings VSK 00:35:40 30,45
4 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 00:35:58 31,20
6 Britt Fredriksson Kroppa IF 00:37:20 34,60
7 Gudrun Nilsson Lunds OK 00:37:41 35,47
8 Monica Svärd OK Klemmingen 00:38:09 36,63
9 Annica Lindell Lang Västerbergslagens OL 00:38:11 36,72
10 Gunnel Gillenäs Kristinehamns OK 00:40:01 41,28
11 Lena Sterner Bottnaryds IF 00:40:13 41,78
12 Maria Kärrström Tullinge SK 00:40:17 41,94
13 Kerstin Karlsson Tidaholm SOK Sisu 00:41:35 45,18
14 Britt-Marie Andersson OK Amne 00:41:48 45,72
15 Gullan Andersson Västerås SOK 00:41:51 45,84
16 Mona Hull Almby IK 00:42:17 46,92
17 Inga-Lill Andersson Selånger SOK 00:43:00 48,71
18 Britt Karlsson Umeå OK 00:43:19 49,49
19 Britt Larsson Länna IF 00:43:25 49,74
20 Åsa Ståhl Hjärnarps OL 00:44:08 51,53
21 Lena Norman Katrineholms OK 00:45:01 53,72
22 Mona Petersen OK Motala 00:45:33 55,05
23 Lena Jakobsson Västerås SOK 00:45:47 55,63
24 Kerstin Frisk Engstrand Rehns BK 00:46:05 56,38
25 Monica Abrahamsson Gudhems IF 00:46:37 57,71
26 Marita Larsson Markbygdens OK 00:48:01 61,19
27 Annika Norström Hallstahammars OK 00:48:38 62,72
28 Ann-Mari Nilsson Ystads OK 00:48:46 63,06
29 Britt-Marie Larsson SOK 68 00:49:05 63,84
31 Eva Trangius OK Tyr 00:49:17 64,34
32 Ann-Britt Winnberg IK Trenne Ullared 00:50:32 67,45
33 Monica Ivarsson OK Skogshjortarna 00:50:44 67,95
34 Kristina Wåhlin Västerås SOK 00:51:20 69,44
35 Monica Djurberg OK Tyr 00:55:14 79,15
36 Gudrun Medman OK Gipen 00:55:47 80,52
37 Karin Elfman IF Marin Väst 00:56:37 82,59
38 Lisbeth Åhlund OK Klemmingen 00:56:51 83,17
39 Karin Mårtensson Gotlands Bro OK 00:56:52 83,22
40 Stina Gunnarsson Ärla IF 00:57:14 84,13
41 Lena Nyström-Nilsson Rånäs OK 00:58:03 86,16
42 Ann-Helen Linnersjö OK Orion 00:59:46 90,43
43 Margaretha Nylund OK Södertörn 01:00:26 92,09
44 Eva Johansson Kungälvs OK 01:02:06 96,24
45 Marianne Gerborn Västvärmlands OK 01:03:38 100,06
46 Birgitta Påledal Strängnäs-Malmby OL 01:04:34 102,38
47 Birgitta Johansson IK Gandvik 01:06:55 108,23
48 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 01:08:25 111,96
49 Lena Larsson OK Klemmingen 01:09:23 114,37
50 Else-Britt Andersson Rånäs OK 01:11:57 120,75
53 Ingrid Bergh Sigtuna OK 01:22:19 146,55
54 Kerstin Gustafsson OK Gränsen 01:24:22 151,65

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr