Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:33:05 21,80
2 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:34:59 27,20
5 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:37:18 33,78
6 Lars Grankvist Täby OK 00:38:25 36,95
7 Lars Granefelt OK Tyr 00:38:37 37,51
8 Hans Aurell Gävle OK 00:38:49 38,08
9 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:38:54 38,32
11 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:39:46 40,78
12 Hans Svenson SOK Viljan 00:40:36 43,15
13 Börje Råberg OK Tyr 00:41:07 44,61
14 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:41:18 45,13
15 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:41:46 46,46
16 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:41:57 46,98
17 Kjell Martinsson OK Tranan 00:42:05 47,36
18 Kjell Eriksson OK Djerf 00:42:10 47,59
19 Ingvar Bergman OK Tranan 00:42:27 48,40
24 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:45:10 56,11
25 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:45:42 57,63
26 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 00:45:48 57,91
28 Göran Andersson OK Tylöskog 00:45:58 58,38
29 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:46:04 58,67
30 Anders Claesson IFK Mora OK 00:46:08 58,86
32 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:46:51 60,89
33 Ingemar Larsson Tullinge SK 00:47:18 62,17
34 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:47:40 63,21
35 Sören Svensson Sjövalla FK 00:48:23 65,25
36 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:48:26 65,39
37 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:48:55 66,76
38 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:49:23 68,09
39 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:49:44 69,08
40 Karl-Ivar Jönsson Årsunda IF 00:49:45 69,13
42 Lennart Bohman Karlskrona SOK 00:49:54 69,55
44 Jerry Martinsson OK Motala 00:50:08 70,21
45 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:50:21 70,83
46 Johan Källman Norbergs OK 00:50:22 70,88
48 Owe Edström Kovlands IF 00:51:09 73,10
49 Per Arne Källén Uddevalla OK 00:51:44 74,76
51 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:52:25 76,70
52 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:53:10 78,83
53 Lars Strinnholm Östersunds OK 00:53:35 80,01
54 Bengt Björk Årsunda IF 00:54:00 81,19
56 Göran Svensson FK Finn 00:54:33 82,76
57 Håkan Nilsson Malmö OK 00:54:41 83,13
58 Thomas Åberg Tolered-Utby OL-Klubb 00:55:07 84,36
59 Matts Strandberg Stöcksjö IS 00:55:21 85,03
60 Jan-Erik Sundholm OK Nolaskogsarna 00:55:26 85,26
61 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 00:56:12 87,44
63 Tommy Wåhlin Västerås SOK 00:57:32 91,23
64 Kent Nilsson Andrarums IF 00:57:39 91,56
65 Roland Nilsson SOK Viljan 00:57:50 92,08
66 Åke Persson Hjärnarps OL 00:57:56 92,36
67 Gert Olsson Skåneslättens OL 00:58:04 92,74
68 Lars Svensson Tibro OK 00:58:10 93,02
71 Börje Ljungberg Umeå OK 00:59:05 95,63
72 Åke Lewander Skarpnäcks OL 00:59:28 96,72
74 Bert Thorsson Ryda SK 00:59:34 97,00
75 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:00:03 98,37
76 Mats Håkansson Malmö OK 01:00:23 99,32
77 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:00:28 99,55
79 Leif Wallenbro Väsby OK 01:00:57 100,93
80 Lennart Andersson Göteborgs SK 01:01:02 101,16
81 Per Engkvist Ronneby OK 01:01:32 102,58
82 Benny Ivarsson Fjärås AIK 01:01:52 103,53
83 Lars Persson OK Kompassen 01:02:03 104,05
84 Sune Andersson Halmstad OK 01:03:18 107,60
85 Bengt Ståhl Hjärnarps OL 01:03:48 109,02
86 Nils Karlsson Växjö AIS 01:04:26 110,82
88 Ulf Back Vandrarringen 01:08:21 121,94
90 Kjell Jeppson IF Rigor 01:11:06 129,75
91 Stefan Erlandsson Garda OK 01:18:00 149,34
92 Kjell Andersson OK Reftele 01:19:10 152,65
92 Bertil Fritzell IF Rigor 01:19:10 152,65
95 Börje Åkesson Frosta OK 01:22:02 160,79
97 Martyn Passmore Sigtuna OK 01:29:41 182,51
98 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:31:56 188,90
100 Leif Ingemarsson Karlskrona SOK 01:38:35 207,78
103 Sven-Erik Persson Frosta OK 01:44:19 224,06
Johnny Karlsson Uddevalla OK
Tommy Held FK Åsen
Willy Ljungdell Täby OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr