Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H75 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Björn Linnersjö OK Orion 00:25:30 31,29
2 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:30:39 52,17
3 Christer Holt OK Hierne 00:34:00 65,76
4 Rune Rådeström Snättringe SK 00:34:18 66,98
5 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:34:22 67,25
6 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:34:55 69,48
7 Gerth Sällström Lessebo OK 00:35:43 72,72
8 Bengt Jönsson Åkers IF 00:35:45 72,86
9 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:35:58 73,74
10 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:36:06 74,28
11 Olle Andersson IFK Mora OK 00:36:08 74,41
13 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:37:27 79,75
14 Arne Karlsson OK Tor 00:37:38 80,50
15 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:37:41 80,70
17 Ingemar Andersson OK Orion 00:38:10 82,66
18 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:38:30 84,01
19 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:59 85,97
20 Lennart Karlsson OK Grip 00:39:41 88,81
21 Sven-Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:39:50 89,42
22 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:39:53 89,62
23 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:40:02 90,23
24 Bo Svensson Örkelljunga FK 00:40:12 90,91
25 Lars Nord Södertälje IF 00:40:19 91,38
26 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 00:40:28 91,99
28 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:41:29 96,11
29 Rolf Malmros Visborgs OK 00:42:22 99,69
30 Kurt Jakobsson Alvesta SOK 00:42:29 100,17
31 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:42:34 100,51
32 Claes Green Sjövalla FK 00:43:39 104,90
33 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:43:50 105,64
34 Stig Vahlberg Kristinehamns OK 00:44:14 107,26
35 Sören Andersson Järbo OK 00:44:47 109,50
36 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:45:00 110,37
37 Kurt Boström OK Linné 00:46:21 115,85
38 Åke Björklund Västerviks OK 00:46:27 116,25
40 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:47:14 119,43
41 Mats Rosén Hästveda OK 00:47:18 119,70
42 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:47:40 121,19
43 Stig Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:47:56 122,27
44 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 00:48:20 123,89
45 Krister Lindeberg Malmö OK 00:49:33 128,83
46 Reits Hall OK Amne 00:51:12 135,52
47 Hasse Axelsson Stigmännen Karlshamns OK 00:52:30 140,79
48 Bengt Karlsson Linköpings AIK 00:53:08 143,36
49 Torbjörn Hagin IK Gandvik 00:53:56 146,60
50 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:53:57 146,67
51 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:53:59 146,81
52 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:54:53 150,46
53 Stig Karlsson Torsås OK 00:55:28 152,82
54 Roland Eriksson Hästveda OK 00:55:35 153,30
55 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 00:56:53 158,57
56 Tomas Möller OK Södertörn 00:56:58 158,91
57 Lennart Berggren Östersunds OK 00:57:08 159,58
58 Regor Niklasson IK Albion 00:57:55 162,76
59 Leif Hagstedt Väsby OK 00:58:09 163,71
60 Roland Akselsson Lunds OK 00:58:10 163,77
61 Sven Erik Forsell Skåneslättens OL 00:58:40 165,80
62 Ale Thorsling Kungsgårdens SK 00:59:08 167,69
64 Björn Persson Tullinge SK 01:00:26 172,97
65 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 01:00:34 173,51
66 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:02:36 181,75
68 Bo Adolfsson IK Ymer 01:06:29 197,50
69 Karl-Axel Johansson IK Uven 01:08:54 207,31
70 Göran Ehn IF Thor 01:18:14 245,16
71 Göran Leffler Lerums SOK 01:44:20 300,00
Erling Samuelsson OK Vilse 87

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF