Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H80

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Roland Karlsson Ronneby OK 00:30:07 44,41
3 Folke Nyström Västerbergslagens OL 00:30:28 45,77
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:30:33 46,09
5 Svante Nyström Västerbergslagens OL 00:33:55 59,12
6 Lars-Inge Eklund Vimmerby OK 00:34:55 62,99
7 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:36:14 68,08
8 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:36:30 69,11
9 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:37:29 72,92
10 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:38:09 75,50
10 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 00:38:09 75,50
12 Sivert Axelsson Kalmar OK 00:38:19 76,14
13 Allsing Carlsson OK Skogsvargarna 00:38:22 76,34
14 Arne Gustafsson Malmö OK 00:39:02 78,92
15 Torsten Claesson OK Älme 00:39:20 80,08
16 Anders Carlsson Skåneslättens OL 00:39:21 80,14
17 Anders Adler Linköpings AIK 00:40:08 83,17
18 Torild Bornetun Skillingaryds FK 00:40:54 86,14
19 Per Larsson Jönköpings OK 00:41:01 86,59
20 Leif Lundquist Enebybergs IF 00:41:28 88,33
21 Rune Ahlander Jönköpings OK 00:43:01 94,33
23 Stig Bengtsson Motala AIF OL 00:45:14 102,91
24 John Berglund Alfta-Ösa OK 00:45:36 104,33
25 Ernie Broström Halmstad OK 00:45:41 104,65
26 Bernt Petersson Alvesta SOK 00:46:53 109,29
27 Nils Johansson OK Tjärnen 00:47:10 110,39
28 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:47:30 111,68
29 Gunnar Lindström OK Renen 00:47:37 112,13
30 Arne Yngström Hagaby GoIF Örebro 00:51:56 128,84
31 Holger Persson OK Eken 00:55:00 140,70
32 Karl Ekström OK Alferna 00:55:50 143,93
34 Kurt Rydin OK Tranan 00:56:28 146,38
35 John Vallin OK Hedströmmen 00:56:49 147,73
36 Lars-Erik Lindell Väsby OK 00:56:51 147,86
37 Sigvard Rudolfsson OK Gisle 00:57:50 151,67
38 Gunnar Grönqvist Bottnaryds IF 01:00:13 160,89
39 Lars Kjellman Vandrarringen 01:00:15 161,02
40 Nils Grannn Kristinehamns OK 01:00:32 162,12
41 Arne Wallberg OK Eken 01:00:35 162,31
42 Per-Inge Svensson OK Eken 01:02:05 168,12
43 Ruben Edvardsson Hästveda OK 01:02:52 171,15
44 Roland Ekelöf Stigmännen Karlshamns OK 01:04:00 175,53
45 Ingemar Turesson Malmö OK 01:09:12 195,65
46 Gösta Grahn Göteborgs SK 01:09:45 197,78
47 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 01:13:04 210,62
48 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 01:22:42 247,90
50 Inge Nilsson OK Älme 01:30:56 279,76
51 Nils-Eric Toftered IF Rigor 01:39:35 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF