Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 01:06:36 -1,24
2 Sara Hagström IFK Göteborg Orientering 01:12:37 3,91
4 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 01:15:20 6,24
6 Johanna Öberg OK Linné 01:16:06 6,89
7 Alva Olsson Linköpings OK 01:16:27 7,19
10 Sanna Fasth Eksjö SOK 01:18:06 8,60
12 Vilma Blennow OK Linné 01:19:53 10,13
13 Susen Lösch Ärla IF 01:20:07 10,33
15 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:20:30 10,66
16 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 01:20:48 10,91
17 Denisa Kosová IFK Mora OK 01:22:00 11,94
19 Sara Sjökvist Järla Orientering 01:22:10 12,08
20 Lovisa Persson OK Tisaren 01:23:03 12,84
21 Adela Indrakova IFK Lidingö SOK 01:23:09 12,92
22 Tatyana Ryabkina Hellas Orientering 01:23:55 13,58
25 Rebecka Heinrup Tullinge SK 01:24:39 14,21
26 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 01:25:06 14,59
27 Vendula Horcickova Malungs OK Skogsmårdarna 01:25:28 14,91
29 Josefin Tjernlund OK Tisaren 01:25:55 15,29
31 Ausrine Kutkaite IFK Lidingö SOK 01:26:03 15,40
34 Tilda Johansson OK Orion 01:26:27 15,75
35 Kajsa Risby OK Kåre 01:26:54 16,13
36 Olivia Nilsson OK PAN-Kristianstad 01:27:03 16,26
37 Andrea Svensson OK Tisaren 01:27:49 16,92
38 Sofie Bachmann Järla Orientering 01:28:20 17,36
39 Synnøve Bråten IFK Lidingö SOK 01:28:39 17,63
40 Lena Eliasson-Lööf OK PAN-Kristianstad 01:28:49 17,77
41 Anna Wehlin Linköpings OK 01:29:46 18,58
42 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 01:30:27 19,17
43 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 01:30:38 19,33
44 Elin Carlsson OK PAN-Kristianstad 01:31:12 19,81
45 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 01:31:29 20,05
46 Linnea Claesdotter IFK Lidingö SOK 01:31:50 20,35
46 Magdalena Olsson Stora Tuna OK 01:31:50 20,35
48 Nelly Carlsson OK PAN-Kristianstad 01:32:02 20,52
50 Aina Edgren Göteborg-Majorna OK 01:33:03 21,39
52 Kirsi Nurmi IFK Göteborg Orientering 01:33:36 21,86
53 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 01:33:43 21,96
54 Louise Lundgren Växjö OK 01:33:57 22,16
57 Anika Gassner Linköpings OK 01:35:20 23,35
59 Johanna Börjesson-Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:36:23 24,24
60 Indre Valaite IFK Mora OK 01:37:00 24,77
64 Sanna Skoog Kils OK 01:39:12 26,65
65 Jannie Hagård OK PAN-Kristianstad 01:39:24 26,83
66 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 01:39:43 27,10
67 Jessica Halliday Domnarvets GoIF 01:41:04 28,25
68 Krystal Neumann Järla Orientering 01:42:40 29,62
69 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:43:47 30,58
70 Louise Beech IK Hakarpspojkarna 01:44:07 30,86
71 Kristin Hylander Nyköpings OK 01:44:52 31,50
72 Josefin Erlandsson OK Milan 01:48:19 34,45
73 Jennie Börjesson-Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:49:14 35,24
Lisa Risby OK Kåre
Olha Panchenko IFK Mora OK
Carina Polzer Linköpings OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr