Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:06 10,20
5 Erik Liljequist Stora Tuna OK 00:37:07 10,24
8 David Bejbom Järla Orientering 00:38:14 12,72
10 Mattias Millinger Järla Orientering 00:38:40 13,68
12 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:38:43 13,79
15 Anton Nilsson Järla Orientering 00:39:19 15,12
16 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:39:21 15,20
19 Christian Hjalmarsson Kamrat Och IF KIF 00:41:02 18,93
20 Oscar Björck Järla Orientering 00:41:03 18,97
22 Mathias Hall Järla Orientering 00:41:29 19,93
23 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:42:20 21,82
24 Dan Wester Järla Orientering 00:42:36 22,41
26 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:42:53 23,04
28 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:43:20 24,04
29 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:43:23 24,15
31 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:43:53 25,26
32 Anders Bennitz OK Renen 00:43:54 25,30
33 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:44:19 26,22
34 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:44:50 27,37
37 Assar Hellström OK Ravinen 00:45:23 28,59
38 Adam Sandstedt Eksjö SOK 00:46:26 30,92
39 Johan Kärrström Tullinge SK 00:46:40 31,44
41 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:47:06 32,40
42 August Kollberg Eksjö SOK 00:47:42 33,73
43 Emil Danielsson OK Hammaren 00:47:46 33,88
44 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:47:51 34,06
45 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:48:01 34,43
47 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:48:46 36,10
48 Markus Fredlund Tullinge SK 00:49:02 36,69
49 Adam Nyman Centrum OK 00:49:07 36,87
50 Emil Nilsson Umeå OK 00:49:12 37,06
51 Joakim Persson Kils OK 00:49:25 37,54
54 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 00:49:50 38,46
55 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:50:02 38,91
56 Erik Mattsson Järla Orientering 00:50:07 39,09
57 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:50:09 39,17
58 Mattias Ågren Centrum OK 00:50:53 40,79
59 Oskar Hermansson Centrum OK 00:51:10 41,42
60 Måns Hellgren OK Södertörn 00:51:28 42,09
62 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:51:40 42,53
64 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:52:20 44,01
66 Magnus Karlsson Centrum OK 00:52:33 44,49
70 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:53:31 46,64
71 Kalle Johansson OK Hammaren 00:53:40 46,97
72 Adam Hodin Årsunda IF 00:54:08 48,01
73 Johan Nordin Sundsvalls OK 00:54:23 48,56
74 Johan Persson Attunda OK 00:54:28 48,75
76 Mattias Jonsson Nybro OK 00:55:43 51,52
78 Jakob Fransson OK Milan 00:56:10 52,52
83 Marcus Beckius OK Tyr 00:57:12 54,81
84 Anders Yngve IK Hakarpspojkarna 00:57:23 55,22
85 Emil Gunnarsson Eksjö SOK 00:57:34 55,63
85 Marcus Åhlén OK Österåker 00:57:34 55,63
87 Rasmus Svensson Värend GN OL 00:57:39 55,81
89 David Svenson SOK Viljan 00:58:03 56,70
90 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:58:49 58,40
91 Anton Mäkinen OK Hammaren 00:59:11 59,21
93 Anders Håkansson OK Kåre 00:59:45 60,47
94 Tobias Andersson OK Österåker 00:59:56 60,88
96 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:00:40 62,51
98 Gabriel Lindersson Gamleby OK 01:01:13 63,73
99 Oscar Sturk Waxholms OK 01:01:19 63,95
100 Robert Larsson Gamleby OK 01:01:52 65,17
103 Lars Dahlström HJS-Vansbro OK 01:03:27 68,68
104 Erik Stridh Österfärnebo IF 01:03:28 68,72
105 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:03:31 68,83
106 Elis Nordström Kils OK 01:03:53 69,64
107 Johan Filipsson Markaryds FK 01:04:16 70,49
109 Marcus Ramström OK Kåre 01:05:10 72,49
110 Viktor Stridh Österfärnebo IF 01:06:18 75,01
111 Mårten Holmström OK Österåker 01:07:04 76,71
112 Simon Anderjon Växjö OK 01:07:27 77,56
113 Carl Holmgren Bergnäsets AIK 01:07:39 78,00
114 Örjan Ahnoff Centrum OK 01:08:49 80,59
115 Emil Eriksson Bredaryds SOK 01:09:46 82,70
116 Gustaf Petersson Centrum OK 01:10:20 83,96
118 Anton Daniels Attunda OK 01:13:15 90,43
121 Daniel Sahlin Nässjö OK 01:14:27 93,09
122 Gustav Ydén Östersunds OK 01:14:28 93,13
123 Tobias Westbom Långhundra IF 01:14:46 93,80
124 Johan Sandrell Värend GN OL 01:15:13 94,80
125 Jesper Melin Garphyttans IF 01:15:43 95,91
127 Robin Öhrn OK Bävern 01:16:10 96,90
130 Adam Aili OK Tisaren 01:20:29 106,48
132 Axel Elmarsson Waxholms OK 01:22:15 110,41
135 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 01:24:14 114,81
139 Samuel Johansson OK Hammaren 01:25:11 116,92
140 Niklas Karlsson Växjö OK 01:25:49 118,32
145 William Erlandsson OK Österåker 01:27:46 122,65
152 Tobias Beckius OK Tyr 01:35:19 139,40

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF