Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karl Walheim Ärla IF 00:36:15 6,79
2 John Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:17 6,86
3 Mathias Peter Södertälje-Nykvarn OF 00:36:56 8,28
4 Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 00:37:04 8,57
5 Göran Winblad Fredrikstad SK 00:37:08 8,72
6 Albin Andersson Markbygdens OK 00:37:37 9,77
7 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 00:38:11 11,00
8 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:38:57 12,67
9 Thomas Landqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:03 12,89
10 Nico Kastner OK PAN-Kristianstad 00:39:31 13,90
11 Ville Keskisaari IFK Lidingö SOK 00:40:23 15,79
12 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:40:33 16,15
13 Erik Classon OK Orinto 00:41:12 17,57
14 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:41:44 18,73
16 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:42:41 20,80
17 Brent Key Gotlands Bro OK 00:43:00 21,49
18 Jens Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:43:17 22,11
20 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:43:53 23,41
22 Pontus Johansson Karlskrona SOK 00:44:11 24,06
23 Ulf Troeng OK Linné 00:44:20 24,39
24 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 00:44:24 24,54
25 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:44:41 25,15
26 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:44:49 25,44
27 Jesper Lysell Rehns BK 00:44:52 25,55
28 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:44:54 25,62
29 Viktor Janrik OK Linné 00:45:30 26,93
30 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:45:35 27,11
31 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:45:59 27,98
33 Christian Holmqvist Hestra IF 00:46:05 28,20
34 Jesper Sjögren Hestra IF 00:46:11 28,42
35 Erik Hansson Bredareds IF 00:46:17 28,64
37 Albin Andersson OK Ravinen 00:46:31 29,14
38 Henrik Åberg IF Thor 00:46:33 29,22
39 Markus Larsson Hestra IF 00:46:45 29,65
40 Hampus Olesund OK Landehof 00:46:54 29,98
41 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:47:21 30,96
42 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:48:02 32,45
43 Johan Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:48:03 32,48
44 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:48:33 33,57
45 Anders Johansson Rehns BK 00:48:50 34,19
46 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:49:28 35,57
47 Mattias Killander Hästveda OK 00:49:37 35,89
48 Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:49:55 36,55
49 Johan Blick OK Alehof 00:50:06 36,95
50 Erik Nero Mullsjö SOK 00:50:13 37,20
51 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:50:39 38,14
52 Johan Hindér Tolered-Utby OL-Klubb 00:50:56 38,76
53 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby OL-Klubb 00:51:37 40,25
54 Mattias Andersson IK Gandvik 00:51:40 40,36
55 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:52:00 41,08
56 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:52:28 42,10
57 Magnus Jönsson OK Kontinent 00:53:03 43,37
58 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:53:05 43,44
59 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:53:18 43,91
60 Jonatan Bylars Forsa OK 00:53:35 44,53
61 Theodor Wahlbom OK Orion 00:53:38 44,64
62 Johan Lidström IFK Göteborg Orientering 00:53:39 44,68
63 Anton Hemlin IK Uven 00:53:52 45,15
64 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:53:54 45,22
65 Emil Folino Karlskrona SOK 00:54:08 45,73
67 Mikael Andersson IK Gandvik 00:54:43 47,00
68 Mårten Rostö Rånäs OK 00:54:45 47,07
69 Joel Udd Markbygdens OK 00:55:07 47,87
70 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:55:21 48,38
71 Simon Börjeson Ryda SK 00:55:52 49,50
73 Isak Eklöv OK Linné 00:56:39 51,21
74 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:56:48 51,53
75 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:56:53 51,72
76 Olof Persson Svaide Roma SOK 00:56:56 51,82
77 Niclas Westerberg IF Hagen 00:56:58 51,90
79 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:57:15 52,51
80 Per Sundholm OK Nolaskogsarna 00:57:18 52,62
81 Patrik Corneliusson OK Löftan 00:57:47 53,67
82 Johan Salomonsson Sundsvalls OK 00:57:48 53,71
83 Christoffer Strömgård Uddevalla OK 00:57:50 53,78
84 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:57:51 53,82
85 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:57:58 54,07
86 Tommy Stenkvist Ryda SK 00:58:26 55,09
87 Mattias Hallmans Frösö IF 00:58:39 55,56
88 Axel Karlsson Simlångsdalens IF 00:58:42 55,67
89 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:59:04 56,47
90 Fredrik Andersson SOK Joar Viking Enköpin 00:59:07 56,58
91 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:59:10 56,69
93 Håkan Palm OK Klemmingen 00:59:25 57,23
95 Erik Nordqvist Hässleholms OK 00:59:38 57,70
96 Daniel Andersson IK Gandvik 00:59:57 58,39
97 Mattias Kuosku Tolered-Utby OL-Klubb 01:00:01 58,54
98 Viktor Lindberg OK Roslagen 01:00:18 59,15
99 Lars Olovsson Rehns BK 01:00:54 60,46
100 Anders Granberg OK Klemmingen 01:01:04 60,82
101 Adrian Pauli Istrums SK 01:01:32 61,84
102 Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK 01:01:37 62,02
103 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:01:44 62,27
104 Johan Davidsson Simlångsdalens IF 01:02:11 63,25
105 Albin Schurmann Hylte OK 01:02:12 63,29
106 Erik Wallin Markbygdens OK 01:03:51 66,88
107 Jonathan Schurmann Hylte OK 01:03:57 67,10
108 Jesper Tibell Långhundra IF 01:04:15 67,75
109 Anders Olsson Uddevalla OK 01:04:39 68,63
110 Tobias Johansson Laholms IF OK 01:04:54 69,17
111 Albert Johansson Lunds OK 01:05:15 69,93
113 Jens Kvarnström OK Landehof 01:06:12 72,00
114 Daniel Jönsson Attunda OK 01:06:33 72,76
117 Emil Jansson OK Rodhen 01:08:01 75,96
118 Simon Larsson OK Kontinent 01:09:32 79,26
118 Martin Lund Stenungsunds OK 01:09:32 79,26
120 Jens Uddén Ljungskile FK 01:09:36 79,40
121 Joel Andersson IK Gandvik 01:11:18 83,10
122 Johan Granath Tjällmo-Godegårds OK 01:11:32 83,61
124 PER Dahlbäck Brattås CK 01:12:41 86,12
125 Mattias Prick Uddevalla OK 01:13:05 86,99
127 Erik Erlandsson OK Vivill 01:14:02 89,05
129 Gustav Nyholm OK Linné 01:15:14 91,67
130 Björn Andersson Lunds OK 01:15:16 91,74
131 Joel Olsson Simrishamns OK 01:15:23 91,99
132 Anders Nannesson Simlångsdalens IF 01:15:42 92,68
134 Robin Eriksson OK Roslagen 01:17:26 96,46
136 Tim Zetterberg Falköpings AIK OK 01:18:19 98,38
138 Johan Särnbratt Tolered-Utby OL-Klubb 01:19:43 101,43
139 Mattias Gyllenswärd OK Linné 01:23:50 110,39
140 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:24:32 111,92
142 Oscar Niklasson Falköpings AIK OK 01:26:47 116,81
143 Roelof Bevort Tibro OK 01:27:58 119,39
144 Simon Nilsson Falköpings AIK OK 01:28:51 121,31
145 Erik Blick OK Alehof 01:31:29 127,05
146 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 01:35:23 135,54
147 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:39:26 144,36
148 Mikael Enberg Örkelljunga FK 01:51:29 170,59
150 Philip Stensby Tibro OK 02:08:05 206,73
Josh Beech Espoon Suunta
Daniel Härström Falköpings AIK OK
Mats Andersson Centrum OK

Annonser