Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Sandra Boström OK Linné 00:43:38 14,28
5 Elsa Holmgård Kils OK 00:44:20 15,44
7 Kristina Tedhamre Snättringe SK 00:45:17 17,02
8 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:45:37 17,57
10 Frida Hector Snättringe SK 00:46:16 18,65
11 Klara Andersson OK PAN-Kristianstad 00:46:17 18,68
12 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:46:52 19,65
16 Tove Persson Mölndal Outdoor IF 00:49:06 23,36
17 Anna Herbert Täby OK 00:49:23 23,83
18 Hanna Boquist IK Uven 00:49:28 23,97
19 Josefine Andersson Täby OK 00:49:32 24,08
23 Alva Ringi OK Kåre 00:51:32 27,40
24 Elin Wihlborg OK Gynge 00:51:36 27,51
25 Emelie Karlsson Sävedalens AIK 00:51:54 28,01
26 Ronja Jungåker OK Kåre 00:53:07 30,03
28 Carolina Jonsell OK Linné 00:53:35 30,81
31 Maja Welander OK Djerf 00:54:03 31,58
32 Alice Hultin OK Löftan 00:54:09 31,75
34 Johanna Särnbrink OK Tisaren 00:54:33 32,41
35 Sara Forsberg IK Uven 00:55:13 33,52
36 Ida Palmberg OK Hammaren 00:55:21 33,74
40 Elin Dahlmark Västerås SOK 00:56:32 35,71
41 Moa Erlandsson Vimmerby OK 00:56:33 35,74
42 Ella Andersson OK Södertörn 00:56:49 36,18
50 Stina Lindberg OK Djerf 00:59:43 41,00
51 Tove Flodman OK Hammaren 01:00:12 41,80
54 Ellen Skoog OK Hammaren 01:01:00 43,13
56 Emelie Brudin IFK Mora OK 01:01:21 43,71
57 Emmy Helmersson Hässleholms OK 01:01:33 44,04
59 Johanna Rundqvist OK Löftan 01:03:02 46,51
60 Sofia Dahl Härlövs IF 01:04:36 49,11
62 Agnes Mattsson Tandsbyns IF 01:05:49 51,13
63 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 01:06:11 51,74
65 Olivia Lönkvist OK Vivill 01:06:16 51,88
66 Ellen Skuncke Täby OK 01:06:20 51,99
67 Sara Erlandsson OK Vivill 01:07:02 53,15
69 Paulina Jägstedt Halmstad OK 01:07:54 54,59
70 Alice Södervall IK Gandvik 01:08:26 55,48
71 Linnea Sahlin OK Vildhussen 01:08:52 56,20
72 Rebecca Svensson Värend GN OL 01:09:04 56,53
74 Evelina Söderlund Skogslöparna 01:10:45 59,33
76 Alma Haag OK Gränsen 01:11:24 60,41
79 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 01:15:10 66,67
85 Tove Johansson OK Alehof 01:36:52 102,72
Alice Barrefors IK Uven
Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr