Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Felix Persson Haninge SOK 00:42:11 13,75
6 Hannes Svahn OK Ravinen 00:42:29 14,36
14 Oskar Nyman OK Tyr 00:44:38 18,73
15 Edvin Nordström Täby OK 00:44:41 18,84
16 Oscar Stomberg IF Hagen 00:44:49 19,11
18 Mattias Ivares OK Södertörn 00:45:26 20,36
19 Martin Lamm Frölunda OL 00:45:27 20,40
20 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:45:50 21,18
21 Georg Eklöw OK Södertörn 00:45:54 21,31
23 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:46:46 23,08
24 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:47:37 24,81
26 Albin Björnudd IFK Umeå 00:47:43 25,01
28 Daniel Hellberg Lunds OK 00:48:08 25,86
29 Emil Grehn OK Rodhen 00:48:27 26,50
32 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:49:37 28,88
33 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:49:55 29,49
34 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:49:58 29,59
35 Måns Eriksson Sundsvalls OK 00:50:05 29,83
36 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:50:19 30,30
37 Axel Bergström OK Rodhen 00:50:59 31,66
38 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:51:26 32,58
40 William Ernlund OK Linné 00:51:57 33,63
41 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:52:01 33,76
42 Olle Hedman IF Hagen 00:52:04 33,87
45 Hampus Nyström IF Hagen 00:52:40 35,09
46 Mikuláš Jirka Karlskrona SOK 00:52:55 35,60
47 Klas Johansson OK Tranan 00:53:00 35,77
48 Viktor Berg Leksands OK 00:53:22 36,51
49 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:53:23 36,55
50 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:53:42 37,19
52 Erik Eriksson OK Älgen 00:54:02 37,87
53 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:54:42 39,23
55 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:55:03 39,94
56 Marcus Carlsson IF Hagen 00:55:09 40,14
59 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:56:23 42,65
60 Axel Forsman FK Herkules 00:56:29 42,86
62 Simon Freyland Eksjö SOK 00:56:55 43,74
64 Ludwig Gustavsson OK Bävern 00:57:17 44,49
68 Filip Örn KFUM Örebro OK 00:58:10 46,29
69 Christian Lindh Sundbybergs IK 00:58:38 47,24
71 Simon Björnehäll OK Gränsen 00:59:44 49,47
76 Martin Skärlen Haninge SOK 01:02:17 54,67
77 Hugo Ekinge OK Motala 01:03:06 56,33
78 Arvid Eriksson Hagaby GoIF Örebro 01:03:14 56,60
82 Jonas Lauri FK Herkules 01:05:47 61,79
84 Robert Cole Väsby OK 01:05:54 62,03
88 Rasmus Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 01:06:53 64,03
90 Marcus Nylén Degerfors OK 01:09:07 68,58
92 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:12:47 76,04
97 Erik Lund Stenungsunds OK 01:24:10 99,22
98 Filip Johansson Kungälvs OK 01:25:44 102,41
101 Daniel Glimtén OK Löftan 01:53:01 157,95
Ivar Lidström Lauri Snättringe SK
Carl Ekbring Kexholms SK
Axel Blom Frölunda OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr