Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:37:03 14,41
2 Thea Wennberg Skellefteå OK 00:38:28 17,18
8 Ida Hofstedt Täby OK 00:39:57 20,09
11 Clara Dahl Härlövs IF 00:40:28 21,10
15 Sofia Palm FK Boken 00:42:50 25,74
16 Sofie Franzén Almby IK 00:43:12 26,46
17 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:43:24 26,85
18 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:43:34 27,18
19 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:43:50 27,70
21 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:44:24 28,81
22 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:44:43 29,43
25 Sara Möller OK Södertörn 00:45:00 29,99
26 Nora Aroneng Hestra IF 00:45:04 30,12
27 Elin Hugosson Lunds OK 00:45:21 30,67
28 Ida Larsson Västerås SOK 00:45:23 30,74
30 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:45:42 31,36
32 Thea Svensson IK Vikings OK 00:45:56 31,82
33 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 00:45:58 31,88
33 Emely Weihart Hestra IF 00:45:58 31,88
35 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:46:00 31,95
37 Elsa Albinsson OK Tyr 00:46:02 32,01
38 Ylva Sandén OK Södertörn 00:46:05 32,11
42 Louise Ramebäck Umeå OK 00:46:45 33,42
43 Kristina Klingnéus IK Vikings OK 00:46:54 33,71
45 Emilia Brangefält Västerås SOK 00:47:31 34,92
47 Julia Lindblad Sävedalens AIK 00:48:02 35,93
48 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:48:25 36,68
50 Klara Höglund Eksjö SOK 00:48:37 37,08
52 Ester Laudon Umeå OK 00:48:57 37,73
52 Wilma Larsson OK Tor 00:48:57 37,73
55 Linnea Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:49:03 37,93
56 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:49:10 38,15
57 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:49:14 38,28
58 Hanna Ring Ronneby OK 00:49:24 38,61
59 Anna Aasa OK Renen 00:49:34 38,94
61 Hilma Holmström Härlövs IF 00:50:01 39,82
66 Emmie Lindbäck OK Renen 00:50:47 41,32
70 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:51:22 42,47
73 Hanna Svanberg OK Renen 00:51:53 43,48
75 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:52:11 44,07
77 Ylva Johansson OK Djerf 00:52:34 44,82
79 Vendula Skoupá Karlskrona SOK 00:53:05 45,83
80 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:53:30 46,65
81 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:53:43 47,07
82 Johanna Nilsson FK Göingarna 00:53:50 47,30
83 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 00:54:06 47,82
85 Emma Lilje Gävle OK 00:54:24 48,41
88 Lotten Sandén OK Södertörn 00:54:49 49,23
89 Malin Hansson Täby OK 00:54:59 49,55
90 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:55:02 49,65
91 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:55:18 50,18
92 Sara Sundin Waxholms OK 00:55:21 50,27
93 Elin Johansson Gudhems IF 00:55:29 50,53
94 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:55:38 50,83
95 Maja Sandvik Attunda OK 00:56:02 51,61
97 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:56:10 51,87
99 Moa Karlsson OK Hammaren 00:56:28 52,46
101 Tilda Andersson Tullinge SK 00:56:48 53,12
102 Clara Spik Leksands OK 00:57:08 53,77
103 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:57:16 54,03
105 Linnéa Persson Valbo AIF 00:57:49 55,11
107 Elin Dahl Visborgs OK 00:58:01 55,50
110 Irma Svensson OK Klyftamo 00:59:02 57,49
112 Tove Eriksson Ryda SK 00:59:19 58,05
113 Clara Johansson OK Skärmen 00:59:44 58,86
114 Agnes Karlsson Älvsby IF OK 00:59:55 59,22
115 Smilla Sandström Skogslöparna 01:00:17 59,94
118 Tuva Falk Sundbybergs IK 01:00:54 61,15
123 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:04:28 68,14
126 Alma Leijon Härlövs IF 01:07:28 74,02
128 Agnes Malmgren Ockelbo OK 01:07:45 74,58
129 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 01:07:48 74,68
130 Alva Rytther Västerbergslagens OL 01:08:47 76,60
131 Katrina McGougan Domnarvets GoIF 01:09:25 77,84
132 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:09:54 78,79
134 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:11:13 81,37
136 Tilda Wigforss Arboga OK 01:11:34 82,06
137 Julia Wanner IFK Mora OK 01:12:16 83,43
138 Ellinor Hamberg Järfälla OK 01:13:05 85,03
142 Emma Isacsson OK Linné 01:19:10 96,95
143 Alma Kappel OK Tyr 01:22:57 104,37
144 Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK 01:23:46 105,97
145 Maria Logren Sjövalla FK 01:25:42 109,76
Tove Ringi OK Kåre
Hedvig Sundstedt Rasbo IK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr