Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:33:04 13,07
2 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:33:44 14,50
4 Hanna Öberg Gamleby OK 00:34:39 16,48
5 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:34:57 17,13
6 Ida Bengtsson OK Alehof 00:35:01 17,27
7 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:35:19 17,92
8 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:36:00 19,39
9 Sara Åbom Gävle OK 00:36:23 20,22
12 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:37:45 23,16
13 Alice Olvegård FK Göingarna 00:37:46 23,20
14 Wilma Leickt Tullinge SK 00:37:58 23,63
15 Fredrika Nordquist Täby OK 00:37:59 23,67
17 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:38:17 24,31
18 Ella Turesson OK Renen 00:38:20 24,42
19 Johanna Roos OK Linné 00:38:30 24,78
21 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:38:55 25,68
24 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:39:52 27,73
27 Lisa Swartz OK Orion 00:40:33 29,20
29 Ebba Ottosson Gävle OK 00:40:44 29,59
30 Maja Graad IF Rigor 00:40:50 29,81
32 Miia Roller Järfälla OK 00:41:01 30,20
33 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:41:03 30,28
34 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:41:07 30,42
36 Tove Vallerius Gamleby OK 00:41:13 30,64
37 Klara Graversen IL BUL-Tromsø 00:41:20 30,89
39 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:42:13 32,79
40 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:42:17 32,93
41 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:30 33,40
43 Emmy Palm FK Boken 00:42:52 34,19
44 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:43:00 34,48
45 Fannie Sjölander OK Rodhen 00:43:10 34,84
46 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:43:27 35,45
47 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:43:30 35,56
47 Ina Åman OK Vilse 87 00:43:30 35,56
49 Viola Holmström Härlövs IF 00:43:34 35,70
50 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:36 35,77
52 Meja Alenius Nyköpings OK 00:43:47 36,17
54 Jonna Lindblad OK Djerf 00:44:00 36,64
55 Doris Iko Täby OK 00:44:19 37,32
56 Ellen Toll OK Njudung 00:44:24 37,50
57 Alice Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:44:27 37,61
59 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:44:33 37,82
60 Emma Rindstig SOK Viljan 00:44:35 37,89
61 Vilma Larsson OK Milan 00:44:47 38,32
62 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:44:53 38,54
63 Vendela Sturek SOK Viljan 00:45:08 39,08
65 Molly Granäng Kungälvs OK 00:45:49 40,55
66 Matilda Aasa OK Renen 00:45:51 40,62
67 Ellen Pelander OK Djerf 00:46:17 41,56
68 Martina Niklasson Växjö OK 00:46:19 41,63
69 Moa Lundin OK Linné 00:46:30 42,02
70 Märta Södervall Tullinge SK 00:46:51 42,78
71 Elmina Molin Härnösands OK 00:47:12 43,53
71 Linn Andersson OK Tyr 00:47:12 43,53
74 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:47:24 43,96
75 Matilda Asp IFK Göteborg Orientering 00:47:27 44,07
77 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:47:41 44,58
80 Ines Aarnio OK Linné 00:47:58 45,19
81 Ebba Näsman Lerums SOK 00:48:17 45,87
82 Julia Meijer IFK Mora OK 00:48:24 46,12
83 Vendela Rundström OK Ravinen 00:48:36 46,55
85 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:48:39 46,66
86 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:42 46,77
89 Alice Persson OK Tyringe 00:49:17 48,02
91 Maja Lindén Växjö OK 00:49:27 48,38
92 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:49:36 48,71
92 Alice Johansson Finspångs SOK 00:49:36 48,71
94 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:49:37 48,74
95 Julia Westh Mullsjö SOK 00:49:50 49,21
96 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:50:00 49,57
97 Irma Östberg Alfta-Ösa OK 00:50:01 49,61
97 Klara Ersson OK Kåre 00:50:01 49,61
99 Elise Edler OK Hammaren 00:50:03 49,68
100 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:50:09 49,89
101 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:50:36 50,86
102 Evelin Gummesson Finspångs SOK 00:50:43 51,11
103 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:50:48 51,29
105 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:51:02 51,80
106 Elin Wolgast Snättringe SK 00:51:09 52,05
108 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:51:19 52,41
109 Maja Ahlström Västerås SOK 00:51:27 52,69
110 LIV Norberg Avesta OK 00:51:30 52,80
111 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:51:34 52,95
112 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:51:44 53,31
114 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:51:56 53,74
115 Klara Kivijärvi OK Renen 00:52:02 53,95
116 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:13 54,35
117 Emma Norin Söders-Tyresö 00:52:26 54,81
118 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:52:33 55,07
123 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:52:40 55,32
124 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:53:10 56,40
125 Vilma Engström OK Orion 00:53:14 56,54
128 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:53:44 57,62
129 Elin Danielsson Istrums SK 00:54:01 58,23
130 Ester Blomster IF Thor 00:54:25 59,09
131 Alva Eriksson Östersunds OK 00:54:38 59,56
131 Lova Berzelius OK Skogshjortarna 00:54:38 59,56
133 Agnes Söllvander-Eklund OK Rodhen 00:54:41 59,66
134 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:54:50 59,99
136 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:54:57 60,24
137 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:55:02 60,42
140 Lina Holmqvist OK Tor 00:56:38 63,87
141 Wilma Josefsson Väsby OK 00:57:09 64,98
142 Linn Johnsson Matteus SI 00:57:13 65,13
144 Moa Fröstadius Sundbybergs IK 00:57:55 66,63
147 Enni Lindskog OK Älme 00:58:57 68,86
148 Ida Hjort OK Roxen 00:59:07 69,22
151 Angelina Älvegran Västerås SOK 00:59:50 70,77
152 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:59:58 71,05
152 Elin Bryggar Korsnäs IF OK 00:59:58 71,05
156 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 01:01:47 74,97
157 Karin Arvelius Tjalve IF Norrköping 01:01:48 75,01
158 Linnea Skobe Kalmar OK 01:01:50 75,08
159 Annie Eriksson OK Löftan 01:02:07 75,69
160 Stella Burén IK Ymer 01:02:10 75,80
161 Bella Pedersen Järfälla OK 01:02:14 75,94
162 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 01:02:41 76,91
163 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 01:03:14 78,10
164 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 01:03:18 78,24
166 Hanny Edström Härnösands OK 01:04:20 80,47
170 Vera Hallgren OK Österåker 01:05:39 83,30
171 Clara Svensson Surahammars SOK 01:05:40 83,34
172 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 01:06:27 85,03
174 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 01:09:07 90,78
175 Emia Hjort Falköpings AIK OK 01:09:40 91,96
177 Amanda Sjödin OK Tisaren 01:11:31 95,95
178 Vera Elfström OK Orinto 01:12:19 97,68
179 Ella Servin Långhundra IF 01:12:57 99,04
180 Stina Lindholm Sundsvalls OK 01:13:20 99,87
181 Sandra Widuch Karlskrona SOK 01:18:15 110,47
182 Emilia Sandin OK Skärmen 01:18:29 110,97
184 Mikaela Johansson Västerviks OK 01:21:42 117,90
185 Klara Bäckstäde Visborgs OK 01:22:40 119,99
186 Wiola Magnusson Göteborgs SK 01:28:26 132,42
Lisa Nilsson OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF