Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:24:16 28,42
2 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:24:17 28,49
3 Emil Lindblad Sävedalens AIK 00:25:50 34,91
4 Odin Ek Nyköpings OK 00:26:16 36,70
5 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:26:49 38,98
7 Otto Timby Umeå OK 00:28:05 44,23
8 Elias Thunberg OK Vivill 00:28:25 45,61
9 Love Bylund IF Thor 00:28:29 45,89
10 Svante Selin FK Göingarna 00:28:54 47,61
12 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:02 48,17
12 Erik Lundquist OK Ravinen 00:29:02 48,17
14 Hannes Persson FK Herkules 00:29:12 48,86
15 Axel Bratt OK Orion 00:29:17 49,20
16 Otto Nilsson Linköpings OK 00:29:45 51,14
17 Olov Norin Sundsvalls OK 00:29:56 51,90
18 Joel Wallner Attunda OK 00:29:58 52,03
19 Wilmer Selin FK Göingarna 00:30:05 52,52
20 Tim Lundberg OK Renen 00:30:18 53,42
21 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:30:31 54,31
23 Tom Weihart Hestra IF 00:30:48 55,49
25 Elis Peterson OK Denseln 00:31:08 56,87
26 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:31:11 57,08
27 Simon Corneliusson OK Löftan 00:31:17 57,49
28 Simon Lundell OK Österåker 00:31:31 58,46
29 Simon Westh Mullsjö SOK 00:31:34 58,66
30 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:31:39 59,01
31 Noa Helgars Täby OK 00:31:40 59,08
32 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:31:41 59,15
33 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:31:47 59,56
34 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:31:53 59,98
35 Linus Nilsson OK Österåker 00:32:01 60,53
35 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:32:01 60,53
37 Tim Martner Frölunda OL 00:32:05 60,80
38 Olle Långberg Hudiksvalls OK 00:32:23 62,05
39 Oliver Håkansson OK Orion 00:32:25 62,19
40 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:32:28 62,39
41 Wille Söderqvist OK Kåre 00:32:34 62,81
42 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:32:35 62,88
43 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:32:45 63,57
45 Elias Nyqvist OK Landehof 00:32:59 64,53
46 Jan Antonowicz Karlskrona SOK 00:33:00 64,60
47 Jacob Påledal OK Roxen 00:33:06 65,02
48 Love Umegård Långhundra IF 00:33:10 65,29
49 Hugo Sjölander Täby OK 00:33:13 65,50
49 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:33:13 65,50
53 Dante Rangert Kungälvs OK 00:33:47 67,85
54 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:33:51 68,12
55 Sixten Persson Skogslöparna 00:33:56 68,47
56 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:34:00 68,75
58 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:34:33 71,02
59 Alfred Kjellén Helsingborgs SOK 00:34:46 71,92
61 Arvid Eriksson OK Tyr 00:34:50 72,20
62 Fredrik Westlund Kils OK 00:34:58 72,75
64 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:35:16 73,99
66 Albin Sundström Hestra IF 00:35:23 74,48
67 Olle Florén IF Rigor 00:35:29 74,89
68 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:35:31 75,03
69 Johan Eriksson Trollhättans SOK 00:35:32 75,10
71 Marcus Grunder Järfälla OK 00:36:09 77,65
72 Olle Dalin OK Kåre 00:36:10 77,72
73 Lucas Söderberg Gävle OK 00:36:50 80,48
74 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:36:51 80,55
75 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:36:54 80,76
76 Linus Forsberg OK Ravinen 00:36:58 81,04
77 Elias Hällsten Stora Tuna OK 00:36:59 81,11
78 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:37:05 81,52
79 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:37:10 81,87
80 Olle Ringi OK Kåre 00:37:22 82,69
81 Vigor Kjellman Storviks IF 00:37:37 83,73
83 Filip Hatlen Snättringe SK 00:37:58 85,18
84 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:38:00 85,32
85 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK 00:38:02 85,46
87 Axel Andersson IF Thor 00:38:31 87,46
91 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:38:57 89,26
92 Elis Bönner Björkfors GoIF 00:39:08 90,01
93 Isak Holmgård Kils OK 00:39:14 90,43
94 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:39:15 90,50
95 Elis Wiklund Västerås SOK 00:39:16 90,57
96 Olle Petersén OK Njudung 00:39:17 90,64
97 Pontus Hedin Tolered-Utby OL-Klubb 00:39:18 90,71
98 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:39:30 91,53
100 Rikard Hellgren Finspångs SOK 00:39:39 92,16
101 Emil Kreutner SOK Viljan 00:39:47 92,71
104 Arvid Johansson OK Djerf 00:39:56 93,33
105 Jakob Baier Tolered-Utby OL-Klubb 00:40:23 95,19
106 Malte Albinsson OK Österåker 00:40:24 95,26
106 Emil Seldén IF Rigor 00:40:24 95,26
108 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:40:58 97,61
109 Edvin Alexandersson IF Rigor 00:41:17 98,92
110 Linus Alinder Sjövalla FK 00:41:45 100,86
113 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:41:50 101,20
114 Nils Engberg Härnösands OK 00:41:51 101,27
116 Isak Johansson OK Gisle 00:41:59 101,82
118 Elias Ljungdell Täby OK 00:42:14 102,86
119 Olle Malmström Linköpings OK 00:42:30 103,96
121 Erik Gustafsson Degerfors OK 00:42:40 104,65
122 Melvin Andersson Tolered-Utby OL-Klubb 00:43:00 106,04
123 Linus Nordin OK Renen 00:43:05 106,38
124 Oskar Blom OK Löftan 00:43:06 106,45
125 Casper Turesson Härlövs IF 00:43:22 107,55
126 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:43:29 108,04
127 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:43:45 109,14
128 Tore Hamberg Östersunds OK 00:44:00 110,18
129 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:44:02 110,32
130 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:44:14 111,15
131 Hugo Hedström OK Bävern 00:44:19 111,49
132 Erik Slätt OK Alehof 00:44:26 111,97
133 Aron Broman Länna IF 00:44:44 113,22
134 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:44:48 113,49
135 Axel Trofast Tullinge SK 00:44:49 113,56
136 Joar Bäckman Frösö IF 00:44:50 113,63
137 Ian Johansson Linköpings OK 00:44:56 114,05
139 Arvid Roth Linköpings OK 00:45:18 115,57
140 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:45:21 115,77
140 Arvid Svensson Björkfors GoIF 00:45:21 115,77
142 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:45:31 116,46
143 Adam Granhage Sjövalla FK 00:45:33 116,60
144 Petter Ryberg Mariestads FK 00:45:48 117,64
146 August Göras Leksands OK 00:47:08 123,16
147 Carl Johan Ståhl Sävedalens AIK 00:47:11 123,37
148 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:47:42 125,51
150 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:47:49 125,99
151 Sebastian Sjöqvist OK Måsen 00:47:52 126,20
153 Martin Ek Frölunda OL 00:48:42 129,65
153 Carl Sandqvist Västerås SOK 00:48:42 129,65
156 Victor Jacobsen OK Måsen 00:49:28 132,83
157 Rasmus Viberg OK Roxen 00:50:15 136,07
158 Viktor Öhman Skogslöparna 00:50:17 136,21
159 Rasmus Widelund OK Kåre 00:50:32 137,25
160 Gustav Lundqvist Halmstad OK 00:51:01 139,25
163 Anton Karlsson FK Finn 00:52:42 146,23
164 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:52:46 146,50
167 Hannes Dahlberg Skåneslättens OL 00:54:55 155,41
168 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:54:56 155,48
169 August Ekinge OK Motala 00:55:09 156,38
171 Rasmus Larsson Bredareds IF 00:55:15 156,79
172 Oliver Johansson Bredareds IF 00:55:41 158,59
173 Axel Nilsson Örkelljunga FK 00:55:55 159,55
176 Emanuel Eriksson Nyköpings OK 00:56:23 161,49
177 Max Nyman OK Gipen 00:56:35 162,32
178 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 00:56:40 162,66
179 Alfred Tyrberg SOK Viljan 00:57:14 165,01
180 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:57:17 165,22
181 Hampus Karlsson OK Hammaren 00:57:48 167,36
182 Nils Swartz OK Orion 00:58:12 169,01
183 Albin Elmquist Bredareds IF 00:58:25 169,91
184 David Rothamel Tolered-Utby OL-Klubb 00:58:35 170,60
185 Albin Paulsson OK Löftan 00:59:44 175,37
187 William Steffert OK Tyringe 01:00:18 177,72
188 Adrian Widmark Umeå OK 01:02:09 185,38
190 Melker Olsson Stigmännen Karlshamns OK 01:04:03 193,25
191 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 01:04:24 194,70
194 Melker Berggren Nyköpings OK 01:09:31 215,90
195 Oskar Nowén Frösö IF 01:12:00 226,19
196 Albin Boell IFK Göteborg Orientering 01:14:29 236,48
198 Wilhelm Tengroth OK Måsen 01:23:32 273,98
199 Caspin Sinai Västerviks OK 01:29:17 297,80
Måns Bergqvist Garphyttans IF
Edvin Wollbrand OK Ravinen
Robin Andersson Trollhättans SOK
Hugo Martinsson FK Finn

Annonser

Bagheera