Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Maja Lundholm Umeå OK 00:28:06 28,09
3 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:29:35 32,65
4 Tyra Larsson IFK Umeå 00:30:31 35,52
5 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:30:33 35,62
6 Filippa Braun Växjö OK 00:30:40 35,98
7 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:30:41 36,03
8 Malva Arvidsson Brattås CK 00:30:42 36,08
10 Lina Ås Lunds OK 00:31:28 38,43
11 Wilma Reinholdsson OK Alehof 00:31:29 38,48
12 Signe Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:31:30 38,54
13 Tilia Olsson Uddevalla OK 00:31:33 38,69
15 Ellen Aneland OK Ravinen 00:31:42 39,15
16 Lina Uller Kils OK 00:32:09 40,53
17 Sara Ljungqvist Lunds OK 00:32:20 41,09
18 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:33:09 43,60
19 Ellen Andersson OK PAN-Kristianstad 00:33:14 43,86
20 Felicia Gustafsson OK Njudung 00:33:21 44,22
20 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:33:21 44,22
22 Tuva Sirviö Umeå OK 00:33:26 44,47
23 Wilma Kroksmyr Växjö OK 00:34:07 46,57
25 Ella Jacobson OK Tor 00:34:26 47,54
27 Lovisa Kroksmyr Växjö OK 00:34:50 48,77
28 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:53 48,93
31 Alice Röken Täby OK 00:35:19 50,26
32 Emma Christiansson Uddevalla OK 00:35:29 50,77
33 Pia Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:35:34 51,03
34 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:35:43 51,49
36 Ebba Ranbro Helsingborgs SOK 00:36:20 53,38
37 Kajsa Wallin Strängnäs-Malmby OL 00:36:28 53,79
38 Ebba Westring Järfälla OK 00:36:30 53,89
39 Klara Eberlen OK Skogshjortarna 00:36:36 54,20
40 Nora Nordlund OK Kåre 00:36:44 54,61
41 Clara Lövgärd OK Alehof 00:36:46 54,71
42 Amanda Cliffordson Tolered-Utby OL-Klubb 00:36:48 54,81
44 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:02 55,53
44 Alva Hagelberg Eksjö SOK 00:37:02 55,53
46 Maja Eliasson Domnarvets GoIF 00:37:13 56,09
47 Tilda Sundkvist OK Gränsen 00:37:16 56,25
48 Isabella Baier Tolered-Utby OL-Klubb 00:37:20 56,45
49 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:37:31 57,01
52 Molly Bergstrand Uddevalla OK 00:38:03 58,65
52 Anna Benatti Skåneslättens OL 00:38:03 58,65
54 Tove Olsson OK Södertörn 00:38:18 59,42
55 Stina Pedersen Järfälla OK 00:38:37 60,39
57 Elsa Moqvist Lerums SOK 00:38:50 61,06
58 Liv Pauler Skogslöparna 00:39:01 61,62
59 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:39:15 62,34
60 Ylva Hansson OK Kåre 00:39:20 62,59
61 Moa Pihlström OK Roxen 00:39:25 62,85
62 Adele Palmqvist Nyköpings OK 00:39:26 62,90
63 Signe Feil Sundsvalls OK 00:39:27 62,95
64 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:39:37 63,46
65 Elin Abel Snättringe SK 00:39:44 63,82
65 Saga Palmertz Helsingborgs SOK 00:39:44 63,82
67 Elin Gezelius IFK Mora OK 00:39:50 64,13
68 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:53 64,28
69 Emilia Elverlind OK Tranan 00:39:56 64,44
70 Linnea Junevik Leksands OK 00:40:42 66,79
71 Lisa Wallander Brattås CK 00:40:43 66,84
72 Agnes Johansson IF Hagen 00:40:45 66,95
73 Tuva Holmström OK Ravinen 00:40:55 67,46
74 Lovis de Villiers OK Södertörn 00:41:03 67,87
76 Tyra Stalebrant Gamleby OK 00:41:07 68,07
76 Maja Falk Sundbybergs IK 00:41:07 68,07
78 Emma Henriques OK Södertörn 00:41:28 69,15
79 Maja Rundlöf Väsby OK 00:41:30 69,25
79 Elvira Skobe Kalmar OK 00:41:30 69,25
79 Tua Rönnlund IFK Umeå 00:41:30 69,25
83 Nova Sahlén Västerås SOK 00:41:39 69,71
84 Molly Gelius Snättringe SK 00:41:41 69,81
85 Lova Kronmar Karlskrona SOK 00:41:51 70,32
88 Evanna Johansson OK Njudung 00:42:14 71,50
89 Saga Källstrand Åmåls OK 00:42:21 71,86
90 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:42:38 72,73
91 Linnea Björklund Skogslöparna 00:42:46 73,14
93 Maja Nyman Vänersborgs SK 00:42:51 73,40
96 Elin Blomqvist Markbygdens OK 00:43:03 74,01
97 Greta Hedman Östersunds OK 00:43:05 74,11
98 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:43:09 74,32
99 Amanda Bäck Arboga OK 00:43:26 75,19
100 Saga Rydberg Umeå OK 00:43:46 76,21
102 Tove Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:43:58 76,82
103 Alice Wahlberg Falköpings AIK OK 00:43:59 76,88
104 Sara Bengtsson OK Alehof 00:44:10 77,44
105 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 00:44:14 77,64
107 Signe Kullander Sävedalens AIK 00:44:37 78,82
107 Julia Abaji Eksjö SOK 00:44:37 78,82
112 Julia Gellerbrant Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:25 81,28
113 Elin Theander Haninge SOK 00:45:39 82,00
114 Linnéa Westlin Valbo AIF 00:45:59 83,02
115 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 00:46:16 83,89
116 Emmy Roos IF Thor 00:46:30 84,61
117 Lina Ahlstedt Åmåls OK 00:46:31 84,66
118 Moa Glanshed Haninge SOK 00:46:42 85,22
119 Aprilia Cinthio Skåneslättens OL 00:46:46 85,42
120 Linnéa Bjärby Frosta OK 00:46:49 85,58
121 Ingrid Molin Härnösands OK 00:47:06 86,45
122 Stella Östblom Järfälla OK 00:47:07 86,50
123 Emily Kruys IF Thor 00:47:38 88,09
124 Alma Berzelius OK Skogshjortarna 00:47:47 88,55
126 Frida Samuelsson Björkfors GoIF 00:48:00 89,21
127 Stina Söderqvist Linköpings OK 00:48:06 89,52
128 Klara Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:48:09 89,67
129 Ella Ytterström Sundsvalls OK 00:48:46 91,57
132 Lina Widelund OK Kåre 00:50:32 96,99
134 Ella Lindmark Robertsfors IK 00:51:36 100,27
135 Pauline Haglund IFK Hedemora OK 00:51:44 100,68
136 Emmy Borg OK Denseln 00:51:45 100,73
138 Elsa Forsberg Järfälla OK 00:53:15 105,34
139 Signe Wiksten Gävle OK 00:53:47 106,98
141 Vide Häggström Andrarums IF 00:55:20 111,74
142 Emma Mattsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:55:47 113,12
143 Sara Storm-Andersson OK Tyr 00:56:19 114,76
145 Tilda Mattsson OK Södertörn 00:56:54 116,55
146 Alva Larsson OK Linné 00:56:55 116,60
147 Greta Bladlund Karlsbyhedens OK 00:58:03 120,08
148 Moa Karlsson Sundsvalls OK 00:58:24 121,15
149 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 00:58:40 121,97
151 Linnea Sjöberg OK Branten 00:59:31 124,58
152 Matilda Persson OK Enen 00:59:33 124,69
155 Klara Möller OK Kontinent 01:02:04 132,42
158 Ebba Andersson Alvesta SOK 01:06:57 147,42
159 Matilda Marjakaj Södertälje-Nykvarn OF 01:08:52 153,30
160 Elsa Carlberg Almby IK 01:09:54 156,48
161 Alice Olsson Mölndal Outdoor IF 01:10:31 158,37
162 Olivia Unnerud Långhundra IF 01:10:34 158,52
163 Elsa Johansson OK Måsen 01:11:03 160,01
165 Julia Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:13:36 167,84
167 Rebecka Åkärbjär IFK Mora OK 01:22:33 195,33
168 Rakel Rahm Härnösands OK 01:23:39 198,71
169 Alva Sahlin OK Löftan 01:30:53 220,92
Lisa Gunnarsson Lerums SOK
Julina Nyström OK Nolaskogsarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF