Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Stina Haraldsson Järla Orientering 00:28:36 12,57
4 Alexandra Vejedal Kamrat Och IF KIF 00:30:00 16,03
5 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:06 16,28
6 Marielle Larsson OK Södertörn 00:31:03 18,63
7 Marlene Bjärehed Malmö OK 00:31:26 19,58
8 Camilla Hellström Söders-Tyresö 00:31:50 20,57
9 Lina Samor Lerums SOK 00:32:37 22,51
10 Sandra Laas OK Skogshjortarna 00:33:47 25,40
11 Marie Ohlin OK Linné 00:33:50 25,52
12 Karin Lundberg Tullinge SK 00:34:24 26,92
13 Kristin Jacobson KFUM Örebro OK 00:34:30 27,17
14 Lisa Åberg Samor Tjällmo-Godegårds OK 00:35:26 29,48
15 Elin Olovsson OK Linné 00:35:32 29,73
16 Malin Jacobson OK Tor 00:35:46 30,30
17 Lisa Näsholm IL Koll 00:35:59 30,84
18 Karin Hedman Snättringe SK 00:36:00 30,88
20 Caroline Green OK Vivill 00:36:27 32,00
22 Anna Enborg Lunds OK 00:37:24 34,35
23 Karin Trolin Forsa OK 00:37:42 35,09
24 Marika Hagelberg OK Kåre 00:37:43 35,13
25 Lena Persson OK Skogsfalken 00:38:04 36,00
26 Anna Malmlöv OK Skogsfalken 00:38:19 36,62
27 Johanna Nordström KFUM Örebro OK 00:38:34 37,23
28 Ellinor Fransson Sundsvalls OK 00:38:36 37,32
29 Karin Green Kalmar OK 00:39:05 38,51
30 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 00:39:12 38,80
30 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 00:39:12 38,80
33 Ylva Sunesson OK Alehof 00:39:49 40,33
34 Helena Stropp Gävle OK 00:40:02 40,86
35 Lena Hermansson IFK Mora OK 00:40:19 41,57
37 Cristina Hallin Centrum OK 00:41:19 44,04
39 Carolina Nilsson OK Kompassen 00:41:37 44,78
42 Lotta Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 00:41:52 45,40
44 Ann-Christin Nyberg Snättringe SK 00:42:23 46,68
47 Stina Albinsson Bredaryds SOK 00:43:07 48,50
48 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:43:13 48,74
49 Maria Lönn Halmstad OK 00:43:40 49,86
51 Erica Blyth Attunda OK 00:44:03 50,80
53 Maria Larsson Filipstads OK 00:45:03 53,28
54 Jenny Nyberg Skattkärrs SOK 00:45:07 53,44
55 Linda Wåhlström IF Thor 00:45:30 54,39
56 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:46:22 56,54
57 Emma Faxén Växjö OK 00:46:59 58,06
58 Jenny Green Halmstad OK 00:48:09 60,95
60 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:48:35 62,02
61 Ingrid Söderberg OK Skogsfalken 00:48:57 62,93
63 Hanna Kryh Öberg Malmö OK 00:49:00 63,06
64 Maria Carlström Centrum OK 00:49:50 65,12
66 Elin Leijgård Gudhems IF 00:50:25 66,56
67 Kristin Bergh Tullinge SK 00:50:56 67,84
68 Sofia Karlsson Bierfeldt Ärla IF 00:51:15 68,62
69 Camilla Matanovic Västerviks OK 00:51:21 68,87
70 Ingrid Hessel Sjövalla FK 00:51:46 69,90
71 Stina Backlund Ockelbo OK 00:52:32 71,80
72 Therese Persson Snättringe SK 00:52:52 72,63
75 Johanna Sjons IFK Hedemora OK 00:53:45 74,81
76 Lisa Gassner Ulricehamns OK 00:53:56 75,26
77 Annica Kristoffersson Almby IK 00:55:09 78,28
78 Carolina Landin Malmö OK 00:55:10 78,32
79 Nayara Gillsparr OK Österåker 00:55:32 79,22
80 Anna Hammar Falköpings AIK OK 00:55:33 79,27
81 Sara Helander Domnarvets GoIF 00:55:56 80,21
82 Evelina Ekelund Malmö OK 00:56:29 81,58
83 Sofia Gyllenswärd OK Linné 00:56:31 81,66
84 Lina Viggedal OK Roslagen 00:56:52 82,52
85 Liane Gunnarsson Örkelljunga FK 00:57:43 84,63
86 Wiviann Ottosson Malmö OK 00:58:02 85,41
87 Malin Rehnholm OK Linné 00:58:32 86,65
88 Ulrica Aspnäs Sidensjö IK 00:58:48 87,31
89 Linda Harlén KFUM Örebro OK 00:59:22 88,71
90 Angelica Lindblom Gustavsbergs OK 01:00:12 90,77
91 Marie Svensson FK Åsen 01:00:31 91,56
95 Johanna Karlsson Ulricehamns OK 01:03:07 97,99
96 Catarina Cuibe KFUM Örebro OK 01:05:24 103,64
97 Lotta Persson FMTM 01:06:25 106,16
98 Cecilia Alzén Gustavsbergs OK 01:07:29 108,80
100 Therese Ekström Halmstad OK 01:09:09 112,92
101 Sofia Nydahl OK Motala 01:09:21 113,42
102 Anna Lilja-Rasmusson Ronneby OK 01:20:03 139,90
103 Linnéa Skog Skogsluffarnas OK 01:22:46 146,62
Emma Herbst Västerås SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr