Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:33:11 13,42
2 Tobias Lindell OK Alehof 00:35:49 20,21
3 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:36:03 20,81
4 Anders Hedman Snättringe SK 00:37:22 24,21
5 Dan Winnberg IK Trenne Ullared 00:37:46 25,24
6 Petter Haraldsson Kamrat Och IF KIF 00:38:09 26,23
7 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:29 27,09
8 Patrik Blom Rehns BK 00:38:44 27,73
9 Fredrik Larsson OK Södertörn 00:39:16 29,10
10 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 00:39:28 29,62
12 David Hedman Frölunda OL 00:40:15 31,64
13 Marcus Saldenius Järfälla OK 00:40:17 31,73
14 Björn Arvidsson Stora Tuna OK 00:40:19 31,81
15 Per Aspegren OK Kontinent 00:40:21 31,90
17 Mattias Karlsson OK Alehof 00:40:53 33,27
18 Peter Löfås Domnarvets GoIF 00:41:03 33,70
19 Joakim Antonsson OK Löftan 00:41:04 33,75
20 Andreas Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:41:05 33,79
21 Emil Lauri Kamrat Och IF KIF 00:41:17 34,30
23 Johan Aspegren OK Kontinent 00:41:28 34,78
26 Magnus Steen Helsingborgs SOK 00:43:00 38,73
27 Robert Hedman Karlskrona SOK 00:43:26 39,85
28 Mats Gustafsson FMTM 00:43:31 40,06
29 Johan Rosén Göteborg-Majorna OK 00:43:40 40,45
30 Johan Gossas Länna IF 00:43:44 40,62
31 Stefan Roos IFK Göteborg Orientering 00:43:51 40,92
32 Fredrik Salomonsson Skåneslättens OL 00:44:19 42,12
33 Simon Yngve OK Kontinent 00:44:27 42,47
34 Erik Olsson Helsingborgs SOK 00:44:31 42,64
36 Björn Olovsson OK Linné 00:44:55 43,67
37 Mikael Hall OK Bävern 00:45:00 43,89
38 Christofer Näsholm Centrum OK 00:45:06 44,14
39 Christian Johansson Helsingborgs SOK 00:45:16 44,57
40 Johan Höök IK Jarl Rättvik 00:45:35 45,39
42 Johan Svedelius IFK Umeå 00:46:18 47,24
43 Anders Lidman OK Renen 00:46:38 48,10
44 Henrik Nettelmark Surahammars SOK 00:46:49 48,57
45 Klas Bringert Katrineholms OK 00:46:50 48,61
47 Per Molin Härnösands OK 00:47:19 49,86
48 Oscar Svalin OK Alehof 00:47:33 50,46
49 Anders Sandberg IFK Mora OK 00:47:54 51,36
50 Stefan Boremyr Kvarnsvedens GoIF OK 00:48:10 52,05
51 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 00:48:30 52,91
52 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:48:39 53,30
54 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 00:49:41 55,96
55 Marcus Amren Östersunds OK 00:49:53 56,48
56 Henrik Andersson OK Tylöskog 00:49:59 56,73
57 Henrik Mattsson Valbo AIF 00:50:00 56,78
58 Jonas Bengtsson Helsingborgs SOK 00:50:09 57,16
60 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:50:16 57,46
62 Andreas Leijgård Gudhems IF 00:50:57 59,23
63 David Henriksson Kristinehamns OK 00:51:10 59,79
64 Niklas Fallgren Gudhems IF 00:51:22 60,30
66 Mattias Johansson OK PAN-Kristianstad 00:51:31 60,69
67 Staffan Walfridsson Gävle OK 00:51:41 61,12
69 Robert Vestman Almby IK 00:52:22 62,88
70 Martin Ohlsson OK Storsjön 00:52:44 63,82
71 Andreas Blomqvist Helsingborgs SOK 00:52:47 63,95
72 Peter Kolmskog OK Kåre 00:52:48 64,00
73 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:53:24 65,54
74 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:53:33 65,93
75 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:53:38 66,14
76 Elis Andersson Trosabygdens OK 00:53:42 66,32
77 Patrik Ljungberg Umeå OK 00:53:51 66,70
77 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 00:53:51 66,70
79 Rickard Boman IF Thor 00:53:58 67,00
80 Per Hult Jönköpings OK 00:54:55 69,45
81 Joakim Dahlberg FMTM 00:55:13 70,23
83 Björn Kajs IFK Mora OK 00:55:47 71,69
84 Olle Penttinen IFK Hedemora OK 00:55:48 71,73
85 Jesper Kolmodin Andrarums IF 00:56:17 72,98
86 Magnus Carlberg Almby IK 00:56:21 73,15
87 Per Sterner OK Gränsen 00:56:22 73,19
88 Jimmy Granqvist Västerviks OK 00:56:27 73,41
89 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 00:56:33 73,66
90 Henric Johnsson Bredaryds SOK 00:56:41 74,01
90 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 00:56:41 74,01
92 Erik Antonsson Attunda OK 00:57:14 75,43
93 Peter Löfgren Täby OK 00:57:27 75,99
94 Olof Ottosson OK PAN-Kristianstad 00:57:44 76,72
95 Rikard Gustavsson Gudhems IF 00:57:55 77,19
99 Fredrik Kryh Öberg Malmö OK 00:58:33 78,82
100 Jonas Norén Helsingborgs SOK 00:58:39 79,08
101 Mikael Widén FK Boken 00:58:50 79,55
102 Oscar Schyberg OK Skogsfalken 00:58:55 79,77
103 Anders Brandtsfridh Helsingborgs SOK 00:59:05 80,20
104 Jonas Pålsson FMTM 00:59:12 80,50
105 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 00:59:51 82,17
107 Mats Ranbro Helsingborgs SOK 01:00:07 82,86
108 Martin Sedström KFUM Örebro OK 01:00:13 83,12
109 Henrik Andersson FMTM 01:01:05 85,35
110 Andreas Gising OK Skogsfalken 01:01:28 86,34
111 Håkan Lindberg FMTM 01:01:47 87,16
112 Olle Westman Gagnefs OK 01:02:13 88,27
114 Per Sandahl Gamleby OK 01:02:59 90,25
116 John Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:03:06 90,55
118 Andréas Palmertz Helsingborgs SOK 01:04:22 93,82
119 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 01:04:31 94,20
120 Mark Ubbink Sävedalens AIK 01:04:40 94,59
121 Asgeir Riseth Tullinge SK 01:04:58 95,36
122 Lars-Henrik Galborgen Eds SK 01:05:27 96,61
125 Emil Johansson Säffle OK 01:06:01 98,07
127 Joel Forsgren OK Tisaren 01:07:28 101,81
128 Karl Utterback Malmö OK 01:07:31 101,94
128 Kristofer Nilsson Hästveda OK 01:07:31 101,94
130 Johan Gerdevåg Hagaby GoIF Örebro 01:08:23 104,17
131 Emanuel Strid Malmö OK 01:08:35 104,69
132 Jonas Sjöstrand Snättringe SK 01:11:08 111,26
133 Alexander Karagiannis Trosabygdens OK 01:11:42 112,72
134 Markus Svensson Filipstads OK 01:15:28 122,44
135 Hannes Wern Skogspojkarnas OK 01:16:18 124,58
136 Andreas Stenmark FMTM 01:18:08 129,31
137 Andreas Ljungkvist Järla Orientering 01:18:49 131,07
140 Mats Bernersson FMTM 01:21:33 138,12
141 Patrik Grankvist FMTM 01:23:39 143,53
142 Petter Andersson Stenungsunds OK 01:25:12 147,53
144 Henrik Sahlberg IFK Göteborg Orientering 01:35:00 172,80
Mathias Persson Helsingborgs SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF