Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D40 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:26:40 11,86
2 Lena Jakobsson Nybro OK 00:27:25 13,83
4 Malin Sand Halden SK 00:28:05 15,58
5 Åsa Pauler Skogslöparna 00:29:08 18,34
6 Nina de Boussard IFK Enskede 00:29:45 19,96
7 Eva Palm Västerås SOK 00:29:49 20,13
8 Frida Palm FK Boken 00:29:53 20,31
10 Linda Rinaldo OK Tor 00:30:16 21,32
11 Carina Hallendal IFK Enskede 00:30:18 21,40
12 Karin Arvidsson Skogslöparna 00:30:25 21,71
14 Maria Henriques OK Södertörn 00:30:34 22,10
15 Agnes Pettersson Sävedalens AIK 00:30:38 22,28
17 Lina Matthews Tullinge SK 00:30:49 22,76
18 Emma Dahlstedt Kamrat Och IF KIF 00:30:55 23,02
19 Helena Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:30:59 23,20
20 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:31:22 24,21
21 Karin Almgren Söders-Tyresö 00:31:26 24,38
22 Johanna Maxén Stora Tuna OK 00:31:38 24,91
24 Karin Persson Skogslöparna 00:32:01 25,91
25 Anna Löwegren Katrineholms OK 00:32:04 26,04
26 Maria Braun Växjö OK 00:32:09 26,26
27 Elin Svensson Sundsvalls OK 00:32:10 26,31
28 Jenny Martinsson Jönköpings OK 00:32:12 26,39
29 Anna-Karin Bondesson Frosta OK 00:32:16 26,57
30 Anna Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:32:22 26,83
34 Kristina Nordlander Sundsvalls OK 00:33:07 28,80
35 Jenny Erlandsson Sundsvalls OK 00:33:15 29,15
36 Ida Wikström IFK Lidingö SOK 00:33:20 29,37
37 Maria Sjögren OK Ravinen 00:33:22 29,46
38 Therese Bergqvist Korsnäs IF OK 00:33:24 29,55
39 Therese Dahlström OK Alehof 00:33:33 29,94
40 Jessica Söllvander OK Rodhen 00:33:44 30,42
41 Elisabeth Hagelberg Eksjö SOK 00:33:55 30,91
42 Catrin Ingvarsson OK Renen 00:33:58 31,04
43 Maria Mickelåker Andrarums IF 00:34:00 31,12
44 Camilla Selin FK Göingarna 00:34:09 31,52
45 Lena Nordlund OK Kåre 00:34:13 31,69
45 Linda Larsson Karlskrona SOK 00:34:13 31,69
47 Lovisa Westbom Södertälje-Nykvarn OF 00:34:45 33,10
48 Åsa Otterbjörk Umeå OK 00:34:48 33,23
48 Kristina Hellström Åmåls OK 00:34:48 33,23
50 Emma Östberg Stora Tuna OK 00:34:51 33,36
51 Lena Nilevi Haninge SOK 00:34:52 33,40
52 Åsa Linnersjö OK Tor 00:34:55 33,53
53 Anna Haglund Leksands OK 00:35:03 33,88
54 Linda Stinessen Dalaportens OL 00:35:09 34,15
54 Katarina Lenander Växjö OK 00:35:09 34,15
56 Monika Westerlund OK Nolaskogsarna 00:35:38 35,42
57 Anna Martner Frölunda OL 00:35:43 35,64
58 Charlotte Wahlström KFUM Örebro OK 00:36:10 36,82
60 Malin Sörstrand Istrums SK 00:36:20 37,26
61 Sofia Lundberg OK Renen 00:36:22 37,34
63 Johanna Karlsson OK PAN-Kristianstad 00:36:31 37,74
64 Kajsa Hedin Sundsvalls OK 00:36:33 37,82
66 Lina Rööhs Skattkärrs SOK 00:36:46 38,39
67 Malin Wiklund Almby IK 00:36:49 38,53
68 Sofia Stenberg Domnarvets GoIF 00:36:59 38,96
69 Marie-Louise Stjernlöf IFK Göteborg Orientering 00:37:06 39,27
70 Eva-Lotta Bengtslin Lunds OK 00:37:11 39,49
71 Sara Anderson Järfälla OK 00:37:25 40,10
72 Linda Ranbro Helsingborgs SOK 00:37:26 40,15
75 Maria Petersson Tolered-Utby OL-Klubb 00:37:47 41,07
76 Emma Larsson OK Linné 00:38:01 41,68
77 Lena Ljungquist Täby OK 00:38:02 41,72
78 Sarah Djärv Härnösands OK 00:38:07 41,94
79 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 00:38:09 42,03
80 Eva Dahl OK Alehof 00:38:11 42,12
81 Sandra Hansson Frölunda OL 00:38:13 42,20
82 Linda Hedenblom Sjövalla FK 00:38:14 42,25
83 Lina Palmér Ulricehamns OK 00:38:17 42,38
84 Charlotte Josefsson OK Vivill 00:38:18 42,42
85 Lena Westerlund OK Djerf 00:38:27 42,82
86 Susanna Öst Skogsluffarnas OK 00:38:37 43,26
86 Gabriella Rydgren Tolered-Utby OL-Klubb 00:38:37 43,26
88 Jenny Johansson KFUM Örebro OK 00:38:47 43,69
89 Susanna Berg Halmstad OK 00:38:50 43,82
91 Malin Unander Sundsvalls OK 00:39:02 44,35
92 Jennie Gustavsson Växjö OK 00:39:04 44,44
95 Anna Holmström Täby OK 00:39:21 45,18
96 Linda Sandblad Umeå OK 00:39:23 45,27
97 Karin Åhlén OK Österåker 00:39:32 45,66
98 Åsa Hedström OK Skogshjortarna 00:39:38 45,93
98 Marie-Louise Kaipe OK Kåre 00:39:38 45,93
98 Anna Lundquist OK Ravinen 00:39:38 45,93
101 Sofia Karmstig FK Friskus-Varberg 00:39:40 46,01
103 Sofia Carlsson Lindebygdens OK 00:40:02 46,98
104 Helena Wallman Västerbergslagens OL 00:40:05 47,11
104 Marie Grönlund Lunds OK 00:40:05 47,11
106 Pernilla Alexandersson IF Rigor 00:40:08 47,24
107 Louise Woxlin Skogslöparna 00:40:24 47,94
108 Michaela Källstrand Åmåls OK 00:41:00 49,52
109 Ulrika N Eriksson Stora Tuna OK 00:41:02 49,61
111 Camilla Moris Katrineholms OK 00:41:14 50,13
114 Kristina Åhlund Vänersborgs SK 00:41:38 51,18
115 Anna-Clara Wistedt Sundbybergs IK 00:41:45 51,49
117 Emma Swärdh Söders-Tyresö 00:41:55 51,93
118 Malin Tuvesson Sundsvalls OK 00:42:04 52,32
118 Johanna Moberg OK Löftan 00:42:04 52,32
120 Sara Lind IF Thor 00:42:06 52,41
121 Elin Sundkvist Berg KFUM Örebro OK 00:42:24 53,20
122 Helena Lindén Växjö OK 00:42:32 53,55
123 Veronica Bengtsson KFUM Örebro OK 00:42:44 54,07
124 Annette Roos OK Linné 00:42:48 54,25
125 Lina Kjellqvist Sidensjö IK 00:42:51 54,38
126 Anna Persson OK Kåre 00:42:54 54,51
128 Stina Strömstedt IFK Göteborg Orientering 00:43:12 55,30
130 Viktoria Karlsson Kovlands IF 00:43:36 56,35
131 Maria Höglund Sjövalla FK 00:43:44 56,70
132 Eva Hagwall Järla Orientering 00:43:47 56,83
134 Marie Klarin Västerås SOK 00:44:04 57,58
135 Sara Wulff OK Gränsen 00:44:12 57,93
136 Petra Ljungdell Täby OK 00:44:20 58,28
137 Anna-Klara Lindeborg OK Dellen 00:44:27 58,58
138 Jenny Thörnblom Tolered-Utby OL-Klubb 00:44:38 59,06
139 Anna Svanebäck Täby OK 00:44:42 59,24
141 Sandra Westerström OK Ravinen 00:45:10 60,47
142 Josefin Eriksson Länna IF 00:45:28 61,25
143 Maria Lennartson Ulricehamns OK 00:45:30 61,34
144 Kristin Fransson FK Friskus-Varberg 00:45:45 62,00
145 Lina Söderkvist Säterbygdens OK 00:45:50 62,22
146 Cecilia Karmetun OK Njudung 00:46:01 62,70
147 Elin Svensson Snättringe SK 00:46:29 63,93
148 Anna Johansson Främmestads IK 00:46:37 64,28
151 Jessica Holst Hjobygdens OK 00:47:18 66,07
152 Cecilia Thor Tolered-Utby OL-Klubb 00:47:22 66,25
153 Hanna Holmström IFK Hedemora OK 00:47:24 66,33
154 Emma Lundholm Umeå OK 00:47:26 66,42
155 Ann-Sofie Olovsson Gamleby OK 00:47:34 66,77
157 Linda Sternö Tolered-Utby OL-Klubb 00:48:13 68,48
158 Sigrid Vemdal Mullsjö SOK 00:48:14 68,52
159 Anna Wikström Hästveda OK 00:48:15 68,57
160 Jessica Strömqvist Attunda OK 00:48:36 69,49
161 Mia Forslin Forsa OK 00:48:41 69,71
162 Karin Kraft Almby IK 00:49:03 70,67
163 Veronika Palmertz Helsingborgs SOK 00:49:05 70,76
166 Emma Nilsson Condori Hästveda OK 00:49:41 72,33
167 Elinor Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:09 73,56
168 Malin Björkman Domnarvets GoIF 00:50:26 74,30
170 Louise Pihl OK PAN-Kristianstad 00:50:36 74,74
171 Jenny Lindblom Malmö OK 00:51:55 78,20
172 Caroline Westbom OK Österåker 00:52:02 78,51
173 Ida Thunberg OK Vivill 00:52:10 78,86
175 Anna-Karin Eriksson Norbergs OK 00:52:31 79,78
176 Linda Gunnarsson Hästveda OK 00:52:40 80,17
178 Anna Andersson Lunds OK 00:53:05 81,27
179 Anna Henriksson Torsås OK 00:53:17 81,79
181 Sandra Andrei OK Linné 00:54:17 84,42
182 Susanna Caleklint Karlskrona SOK 00:54:23 84,68
183 Sara Lindgren Lidköpings VSK 00:55:11 86,79
184 Jenny Eberlen OK Skogshjortarna 00:55:14 86,92
185 Marie Wiberg Helsingborgs SOK 00:55:25 87,40
187 Sara Jägstedt Halmstad OK 00:57:39 93,27
188 Kristina Hellerström FK Friskus-Varberg 00:57:56 94,01
189 Jenny Johansson IFK Göteborg Orientering 00:58:22 95,15
190 Ulla Einarsson Kungälvs OK 00:58:50 96,38
192 Maria Nordström Kils OK 00:59:09 97,21
193 Ingrid Alinder Sjövalla FK 00:59:17 97,56
195 Maria Holmberg Bergnäsets AIK 01:00:07 99,75
196 Madeleine Gunnarsson OK PAN-Kristianstad 01:00:39 101,15
199 Lovisa Tobieson Umeå OK 01:03:56 109,78
200 Malena Dernfalk Västerbergslagens OL 01:05:19 113,41
201 Ida Sundstedt Rasbo IK 01:06:23 116,21
202 Karin Abel Snättringe SK 01:07:32 119,24
203 Sissel Widehag Sundbybergs IK 01:09:11 123,57
204 Sandra Persson IFK Göteborg Orientering 01:10:15 126,37
205 Linda Randåker Sjövalla FK 01:10:34 127,21
206 Lea Niiniskorpi Tolered-Utby OL-Klubb 01:12:39 132,68
209 Margareta Hofflander Göteborg-Majorna OK 01:15:54 141,22
211 Ida Wessel Länna IF 01:41:08 207,52
Terese Ruderfelt IF Rigor
Lina Jonhed KFUM Örebro OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF