Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Robert Wallsten Snättringe SK 00:32:11 16,43
2 Martin Johnsson Snättringe SK 00:33:50 20,97
3 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:34:31 22,85
4 Henrik Boström OK Linné 00:35:25 25,32
5 Mårten Frendelius Kamrat Och IF KIF 00:35:36 25,83
6 Linus Kaisajuntti Kamrat Och IF KIF 00:35:40 26,01
7 Stefan Hellberg Sundbybergs IK 00:36:34 28,49
8 Håkan Bengtsson Alvesta SOK 00:36:42 28,85
9 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:36:44 28,95
10 Fredrik Wallin Centrum OK 00:37:33 31,19
11 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:37:45 31,74
12 Erik Harlén KFUM Örebro OK 00:37:50 31,97
13 Martin Asp Hylte OK 00:37:59 32,39
14 Andreas Enborg Lunds OK 00:38:18 33,26
15 Simon Wegmüller OK Rodhen 00:38:29 33,76
16 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:38:31 33,85
17 Henrik Wåhlström IF Thor 00:38:32 33,90
18 Andreas Samuelsson OK Vivill 00:38:37 34,13
19 Martin Granqvist Kamrat Och IF KIF 00:38:41 34,31
20 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:51 34,77
21 Olle Tyrland Centrum OK 00:39:04 35,37
22 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:39:15 35,87
23 Mikael Gummesson Nybro OK 00:39:33 36,70
24 Jonas Fogelberg Västvärmlands OK 00:39:59 37,89
26 Björn Ljungquist Täby OK 00:40:13 38,53
27 Anders Kallin KFUM Örebro OK 00:40:44 39,95
28 Henrik Kroksmyr Växjö OK 00:40:53 40,36
28 Albin Andersson Växjö OK 00:40:53 40,36
31 Peter Sjödin OK Tisaren 00:41:04 40,87
32 Henrik Bakkman IFK Lidingö SOK 00:41:33 42,20
33 Johan Sander Skåneslättens OL 00:42:02 43,53
34 Martin Trossing Täby OK 00:42:54 45,91
35 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:43:11 46,69
36 Lars Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:21 47,15
37 Arvid Rinaldo OK Tor 00:43:24 47,29
38 Stefan Rosén Hästveda OK 00:44:01 48,99
39 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:44:16 49,67
40 Per Lenander Växjö OK 00:44:43 50,91
41 Jörgen Ingvarsson OK Renen 00:44:49 51,19
42 Tord Hultberg SOK Viljan 00:44:51 51,28
43 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:44:53 51,37
44 Daniel Granlund OK Renen 00:44:54 51,42
45 Magnus Jonsson Västvärmlands OK 00:45:14 52,33
46 Ulf Rudälv Långvikens OK 00:45:27 52,93
47 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 00:45:44 53,71
48 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:45:45 53,76
49 Mårten Anterud Väsby OK 00:46:17 55,22
50 Magnus Fransson SOK Aneby 00:46:24 55,54
51 Magnus Härwell Andrarums IF 00:46:39 56,23
52 Richard Olovsson Gamleby OK 00:46:43 56,42
53 Mikael Hallendal IFK Enskede 00:46:56 57,01
54 Anders Abel Snättringe SK 00:47:01 57,24
55 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 00:47:45 59,26
56 Andreas Fischer OK Linné 00:48:17 60,73
57 Johan Tykesson Rävetofta OK 00:48:39 61,74
58 Per Göthsson Täby OK 00:48:46 62,06
59 Martin Beijer Jönköpings OK 00:49:19 63,57
60 Jan Häggroth OK Renen 00:49:23 63,75
61 Andreas Olsson IF Thor 00:49:27 63,94
62 Dan Hörnell OK Linné 00:49:31 64,12
63 Tobias Israelsson OK Tylöskog 00:49:41 64,58
64 Tobias Svensson FK Finn 00:49:51 65,04
65 Magnus Stråle OK Tyr 00:50:08 65,82
66 Robert Tiensuu Skåneslättens OL 00:50:20 66,37
67 Sverre Wikström OK Tyr 00:50:22 66,46
68 Fredrik Arnesson Lindebygdens OK 00:50:25 66,60
69 Peter Carlman Västvärmlands OK 00:50:44 67,47
70 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 00:50:58 68,11
71 Mats Andersson OK Löftan 00:51:01 68,25
72 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:51:09 68,62
73 Johan Nyman OK Gipen 00:51:20 69,12
74 Mikael Andersson OK Tor 00:51:31 69,62
75 Henrik Hellman Järla Orientering 00:51:34 69,76
76 Petter Vallerius Gamleby OK 00:51:41 70,08
77 Tomas Rosén Hästveda OK 00:52:34 72,51
78 Peter Bengtslin Lunds OK 00:53:18 74,53
80 Henrik Johansson OK PAN-Kristianstad 00:54:00 76,46
81 Jakob Berg KFUM Örebro OK 00:54:19 77,33
82 Christer Öberg Gamleby OK 00:54:28 77,74
83 Niclas Petersson Centrum OK 00:54:45 78,52
84 Magnus Dalenstam Snättringe SK 00:54:53 78,89
86 Anders Lindgren Långhundra IF 00:55:44 81,23
87 Tomas Carlsson Åmåls OK 00:55:48 81,41
88 Niklas Doering Garphyttans IF 00:55:49 81,46
89 Henrik Lindblom Malmö OK 00:56:14 82,60
91 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 00:56:52 84,35
92 Fredrik Nilsson Örkelljunga FK 00:57:07 85,03
94 Johan Tiren Skogsluffarnas OK 00:58:37 89,16
95 Henrik Norell Snättringe SK 00:58:42 89,39
96 Håkan Grubb Malmö OK 00:58:44 89,48
97 Martin Holmberg Bergnäsets AIK 00:58:51 89,80
98 Daniel Boström OK Tor 00:59:55 92,74
99 Carl Dinges OK Enen 01:00:24 94,07
100 Anders Blomqvist Jönköpings OK 01:00:35 94,57
101 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 01:01:31 97,14
102 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 01:02:13 99,07
103 Jörgen Theander Haninge SOK 01:02:25 99,62
104 Tobias Möllerström Jönköpings OK 01:02:48 100,67
105 Tommy Andersson Söders-Tyresö 01:04:02 104,07
106 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:04:56 106,54
107 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:05:07 107,05
108 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:05:52 109,11
110 Mattias Holmström Åmåls OK 01:08:47 117,14
111 Eric Larsson OK Linné 01:08:59 117,69
112 Fredrik Ekström Halmstad OK 01:09:35 119,34
113 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 01:10:25 121,63
114 Martin Ekström OK Gläntan Vessigebro 01:11:09 123,65
115 Jon Moberg FK Göingarna 01:13:34 130,30
116 Tom Dahlberg Skåneslättens OL 01:18:37 144,19
118 Magnus Josefsson Väsby OK 01:18:47 144,65
119 Linus Malmsten Malmö OK 01:21:56 153,32
120 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 01:25:16 162,49
121 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 01:31:44 180,29
122 Richard Andersson Lunds OK 01:32:08 181,39
123 Hans Rullgård Solna OK 01:37:15 195,47
Mats Åberg OK Linné

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr